Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie "100 meczów na 100-lecie PZPN". Wśród zwycięzców przedstawicielka EKU24!

Dodane przez EKU24.net

W 2019 roku Polski Związek Piłki Nożnej obchodził setne urodziny. Jednym ze sposobów świętowania tego pięknego jubileuszu była inicjatywa „100 meczów na 100-lecie PZPN". Założenie było proste – w 2019 roku zobaczyć na żywo 100 oficjalnych meczów rozgrywanych na polskich boiskach.


Na początku stycznia podsumowano akcję, w której - jak podaje oficjalna witryna PZPN - udział wzięło kilkadziesiąt osób.


- Pomysł obejrzenia na żywo co najmniej 100 meczów z okazji 100-lecia PZPN padł na żyzny grunt. Podchwyciło go kilkadziesiąt osób, które przyjęły wyzwanie i również przemierzały Polskę wzdłuż i wszerz, by oglądać oficjalne rozgrywki i szukać piłkarskich wrażeń, a następnie dzielić się nimi w mediach społecznościowych - czytamy na stronie laczynaspilka.pl.


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jedną z uczestniczek była przedstawicielka naszej Redakcji - Martyna Kowalska. „Marcyś" obejrzała w ubiegłym roku dokładnie 101 oficjalnych spotkań piłki nożnej (wszystkich łącznie z meczami towarzyskimi 115). Najwięcej z nich, to rozgrywki II Ligi, ale nie zabrakło też III Ligi, IV Ligi, Klasy Okręgowej, A Klasy, B Klasy, Pucharu Polski, rozgrywek futsalowych, młodzieżowych czy… Mistrzostw Świata U-20.

- Dla większości piłka nożna jest tylko elementem rozrywki w weekend. Dla mnie już dawno stała się czymś ważniejszym. Najpierw była ucieczką od codziennego życia, które nigdy nie było usłane różami. Naprawdę piłka nożna pozwalała mi odrzucić wszystko inne na bok. Byłam tylko ja i aparat. Mój maleńki, ale jaki piękny świat… Nawet nie wiem, kiedy to wszystko zamieniło tę szarą codzienność na szczęście. To ogromny kawał mojego życia. Dzięki temu poznałam wielu wspaniałych ludzi. Akcja #od100lat dała mi kopa, aby jeszcze więcej czasu poświęcić na zwiedzanie nowych obiektów. Cudowne historie, emocje, których nie da się tak łatwo opisać. Wspaniała inicjatywa… bo cóż może być lepszego w niedzielę rano niż wyprawa na mecz łódzkiej okręgówki? Łączy nas piłka! - komentuje dla PZPN Martyna Kowalska.


Uczestnicy wyzwania otrzymali od PZPN nagrody. W paczce mogli znaleźć m.in. proporczyk, workoplecak oraz okazały album, w którym opisane jest 100 wybranych meczów z ubiegłego roku. Wśród nich można znaleźć kilka z województwa łódzkiego, w tym pojedynki: Orła Parzęczew ze Startem Brzeziny, Czarnych Smardzew ze Startem Brzeziny, Daru Placencja z Olimpią Niedźwiada, Victorii Zabostów Duży z Fenixem Boczki, LZS Chrząstawa z LUKS Bałucz, Mazovii Rawa Mazowiecka z Koroną Wejsce oraz Pisi Zygry z LGKS Charłupia Mała.

Zobacz także

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Zawodnik KS Kutno trafi do I ligi? Młody…

W Kutnie odbędzie się Koncert Relaksacyj…

Niebezpiecznie w Wojszycach. Samochód ci…

To już pewne! Padł kolejny rekord WOŚP w…

Kontrola drogowa doprowadziła do ujawnie…

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szko…

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …