Mika Urbaniak i Victor Davies 2 czerwca wystąpią w Kutnie! Bilety są już dostępne

Dodane przez Kutnowski Dom Kultury

​2 czerwca w CTMiT ArtPOP Mika Urbaniak & Victor Davies. Hipnotyzujący głos Mika Urbaniak, świeże, zaskakujące aranżacje Victor Davies, energetyczne brzmienia, unikalne interpretacje. Wykwintna mieszanka stylów muzycznych oraz fussion dźwięków i ekspresyjnych kolorów z obrazów Victora.


Album „Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa to odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów w szalonych, zaskakujących aranżacjach. Piosenki Prince'a, Stereophonics, Rihanny, Kings Of Leon, Gun's n Roses i innych gigantów nabrały dzięki Mice i Victorowi nowych znaczeń, zyskały nowe życie i energię.  Zapraszamy! Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasach KDK / CTMiT lub online!


Tracklista:
1. Pop Life
Songwriter: Prince Rogers Nelson
Artist: Prince

2. America
Songwriters: Andy Burrows, Johnny Borrell
Artist: Razorlight

3. Mr. Brightside Song
Songwriters: Brandon Flowers, Dave Keuning, Mark Stoermer, Ronnie Vannucci Jr.
Artist: The Killers

4. Dakota
Songwriters: Colleen Browne / Craig Grimshaw / Louis Anthony Jones / Paul Christian Noble
Artist: Stereophonics

5. Don't You Want Me
Songwriters: Adrian Wright / Ian Charles Burden / John William Callis / Philip Oakey
Artist: Human League

6. Ludzkie Gadanie
Words: Agnieszka Osiecka / Music: Seweryn Krajewski
Artist: Maryla Rodowicz I Seweryn Krajewski

7. Umbrella
Songwriters: Christopher A. Stewart / Shawn C Carter / Terius Youngdell Nash / Thaddis Laphonia Harrell
Artist: Rihanna

8. Sen O Warszawie
Songwriters: Czesław Niemen (Music) / Marek Gaszyński (Lyrics)

Artist: Czesław Niemen

9. It's Different For Girls
Songwriters: J. T. Harding / Shane L Mcanally
Artist: Joe Jackson

10. Use Somebody
Songwriters: Caleb Followill / Jared Followill / Matthew Followill / Nathan Followill
Artist: Kings Of Leon

11. The Look Of Love
Songwriters: Burt Bacharach / Hal David
Artist: Dusty Springfield

12. Sweet Child O' Mine
Songwriters: Slash / Izzy Stradlin / Duff Mckagan / Steven Adler / W. Axl Rose
Artist: Guns N' RosesMika Urbaniak. Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z różnymi stylami.


"Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" -mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi. Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku.


Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu "Follow You" który otrzymał nagrodę Best Pop Album i "Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy te zyskały duże uznanie. Obecny projekt Art Pop jest to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesem z coverami z lat 80 i 90 w świeżym, nowym brzmieniu.


Victor Davies - Londyńczyk o afrykańskich korzeniach. Wyjątkowo utalentowany i wszechstronny artysta – muzyk, kompozytor, aranżer, malarz. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje Magazyn „Q" napisał, że ​​„utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom".


Kolejny album „Hoxton Popstars" był numerem jeden w Japonii, a utwór "Fire" z tego albumu, utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci album „Hear the Sound" nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki. Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note.


Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: "Follow You" i "Once in a Lifetime" (wyd. Sony Music), które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop). Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach - tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem.


O sztuce mówi: "Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia. Sztuka jest sztuką, bez względu na to, czy maluję, tworzę muzykę, film, czy klip. Używam tylko różnych mediów, w drodze do tego samego celu". W 2019 roku ukaże się nowy album Victora i Miki Urbaniak z coverami z lat 80 i 90 w zaskakujących aranżacjach.

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…