Pierwszomajowy koncert operowy „Szlagiery wszech czasów” za nami

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

1 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pierwszomajowym koncercie operowym „Szlagiery wszech czasów" w wykonaniu tenora Aleksandra Zuchowicza, sopranistki Anny Lichorowicz, Barbary Bagińskiej, mezzosopranistki oraz pianistki, Katarzyny Neugebauer. Wszyscy artyści związani są z Operą Wrocławska.


Aleksander Zuchowicz i jego przyjaciele są częstymi gośćmi w Żychlińskim Domu Kultury. Z powodzeniem wprowadzają w świat opery i operetki mieszkańców Żychlina, którzy z chęcią i entuzjazmem uczestniczą w tych muzycznych spotkaniach. Jak zawsze wielu mieszkańców skorzystało z możliwości wysłuchania znanych arii operowych i operetkowych w znakomitym wykonaniu naszych miłych gości. Aleksander Zuchowicz z wdziękiem i swobodą wcielił się również w rolę konferansjera. Koncert składał się z dwóch części – w pierwszej mogliśmy wysłuchać znanych arii operowych. Nie mogło zabraknąć kompozycji Stanisława Moniuszki, ze względu na to, że rok 2019 został ogłoszony Rokiem Moniuszkowskim. W drugiej części koncertu artyści zaproponowali licznie zgromadzonym widzom lubiane i powszechnie znane szlagiery operetkowe.


Koncert dostarczył miłośnikom muzyki klasycznej wiele wzruszeń i pozytywnych emocji, za które z całego serca dziękujemy naszym znakomitym gościom. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze na kolejnym koncercie w Żychlińskim Domu Kultury.


Zobacz także

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…

UWAGA: Jest praca! Animex poszukuje nowy…

[ZDJĘCIA] "Zakątek Misia Wojtka…

Wypadek na Oporowskiej w Kutnie. Pięć ro…

Blues w Kutnie podczas Walentynek. Już j…

Wypadek na Sklęczkowskiej. Trzy rozbite …

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wygląda aktualny s…

[ZDJĘCIA] Zakończenie Powiatowego Testu …

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym trwa k…

Zawodnicy "Dziewiątki" Kutno r…

W marcu 48. Premiera Grupy Teatralnej …

Krok od tragedii! Wyrwane przez wiatr dr…