Pierwszomajowy koncert operowy „Szlagiery wszech czasów” za nami

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

1 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pierwszomajowym koncercie operowym „Szlagiery wszech czasów" w wykonaniu tenora Aleksandra Zuchowicza, sopranistki Anny Lichorowicz, Barbary Bagińskiej, mezzosopranistki oraz pianistki, Katarzyny Neugebauer. Wszyscy artyści związani są z Operą Wrocławska.


Aleksander Zuchowicz i jego przyjaciele są częstymi gośćmi w Żychlińskim Domu Kultury. Z powodzeniem wprowadzają w świat opery i operetki mieszkańców Żychlina, którzy z chęcią i entuzjazmem uczestniczą w tych muzycznych spotkaniach. Jak zawsze wielu mieszkańców skorzystało z możliwości wysłuchania znanych arii operowych i operetkowych w znakomitym wykonaniu naszych miłych gości. Aleksander Zuchowicz z wdziękiem i swobodą wcielił się również w rolę konferansjera. Koncert składał się z dwóch części – w pierwszej mogliśmy wysłuchać znanych arii operowych. Nie mogło zabraknąć kompozycji Stanisława Moniuszki, ze względu na to, że rok 2019 został ogłoszony Rokiem Moniuszkowskim. W drugiej części koncertu artyści zaproponowali licznie zgromadzonym widzom lubiane i powszechnie znane szlagiery operetkowe.


Koncert dostarczył miłośnikom muzyki klasycznej wiele wzruszeń i pozytywnych emocji, za które z całego serca dziękujemy naszym znakomitym gościom. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze na kolejnym koncercie w Żychlińskim Domu Kultury.


Zobacz także

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz Państwa Siuda…

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie

Startują zapisy do Kutnowskiej Amatorski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna najlepsi w wo…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …