Wawele na Dzień Babci i Dziadka. Już w czwartek sentymentalne spotkanie muzyczne w KDK

Dodane przez EKU24.net

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Kutnowski Dom Kultury zaprasza na sentymentalne spotkanie muzyczne z zespołem Wawele! Rozśpiewany i subtelny wieczór już 23 stycznia do Kutnowskim Domu Kultury. Bilety w cenie 40 zł dostępne w Kasie KDK lub online na stronie https://bilety.kdk.net.pl/. Spotkanie poprowadzi Leszek Bonar.


Wawele – Krakowski zespół wokalno-instrumentalny powstał w 1972r. Pierwszy skład Waweli to: Jan Wojdak (wcześniej był założycielem takich grup jak: Duchy, Wawelskie Smoki, Górale) – śpiew, gitara, lider; Marek Kulisiewicz – śpiew, instrumenty perkusyjne; Jerzy Fasiński – perkusja; Adam Moszumański – gitara basowa; Janusz Wroński – skrzypce, śpiew.


Zespół Wawele debiutował w klubie studenckim Grota krakowskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Jan Wojdak, który posiada ogromną łatwość pisania przebojowych piosenek został zaproszony wraz z zespołem w 1972r. przez Witolda Pogranicznego do radiowego Studia Rytm na nagranie trzech piosenek: Mleczarz, Kup mi księżyc, Ballada o trzech – wszystkie z tekstami Ewy Lipskiej i muzyką Wojdaka. W latach następnych zespół wielokrotnie brał udział w radiowych i telewizyjnych Giełdach Piosenki, często występował na FPP w Opolu ("Dom, który czeka" – nagroda, "Nie szkoda róż", "Zostań z nami melodio"), MFP w Sopocie oraz FPŻ w Kołobrzegu. Utwór „Nie szkoda róż"; stał się Piosenką Roku 1978

W latach 1978 – 1980 przeboje Waweli były na czołowych miejscach plebiscytów radiowych, na antenie „Lata z radiem"("Nie szkoda róż" – I miejsce w plebiscycie) czy „Interstudia"- plebiscytu ośmiu europejskich stolic ("Biały latawiec" zdobył I miejsce). Powstały również dwa dwudziestominutowe filmy telewizyjne w reżyserii Grzegorza Dubowskiego z przebojami zespołu ( „Zostań z nami melodio"-1979 i „Na strunach gitary" – 1987).


W 1987 roku teledysk z piosenką pt.: "Miłosny zawrót głowy" otrzymuje zaszczytny tytuł „Teledysku roku 1987". Piosenka „Zaczarowany fortepian" zajęła I miejsce na liście Polskich Przebojów Programu I Polskiego Radia w 1998r. Utwory prezentowane przez zespół Wawele dzięki prostym tekstom i ładnym melodiom wytrzymały próbę czasu ,czego dowodem jest obecność tych piosenek na antenie radiowej i częste zaproszenia zespołu na koncerty w kraju i zagranicą.

Zobacz także

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Zawodnik KS Kutno trafi do I ligi? Młody…

W Kutnie odbędzie się Koncert Relaksacyj…

Niebezpiecznie w Wojszycach. Samochód ci…

To już pewne! Padł kolejny rekord WOŚP w…

Kontrola drogowa doprowadziła do ujawnie…

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szko…

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …