Zbliża się druga edycja Kutnowskich Spotkań Teatralnych

Dodane przez EKU24.net

Jeszcze chwilę temu Kutnowski Dom Kultury hucznie obchodził 35-lecie istnienia Grupy Teatralnej „od jutra", a teraz zaprasza na kolejne teatralne święto. Wielkimi krokami zbliża się bowiem druga edycja KUTNOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH.


Ten nowy projekt nawiązuje do tradycji Jesiennych Spotkań Teatralnych – imprezy stworzonej przez Teresę Mosingiewicz i Darka Sikorskiego. Wtedy jednak chodziło przede wszystkim o ułatwienie mieszkańcom Kutna dostępu do tego właśnie rodzaju sztuki. Tym razem organizatorom przyświeca idea prezentacji dorobku lokalnych grup oraz osób związanych i zaprzyjaźnionych z Kutnem.


W tym roku po raz drugi będziemy mogli przenieść się w czasie i przestrzeni, poznać nietuzinkowych bohaterów i ich historie - czyli innymi słowy dać się porwać magii teatru. Teatralna fiesta trwać będzie od 17 do 24 października. Na scenach Kutnowskiego Domu Kultury i Centrum Teatru, Muzyki i Tańca zobaczyć będzie można aż 8 niezwykłych spektakli. A co najważniejsze – poza Szalonymi nożyczkami i Tkaczkami iluzji – będą grać w nich lokalni aktorzy, po raz kolejny udowadniając, że Kutno teatrem stoi.


II KUTNOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE inaugurować będzie spektakl Zemsta w nowej odsłonie w wykonaniu Kutnowskiego Amatorskiego Teatru im. Aleksandra Fredry. Na tym niezwykłym spotkaniu z klasyką nie zabraknie humoru i powodów do śmiechu.


W piątek, 18 października zapraszamy na spektakl skierowany przede wszystkim do młodzieży. (NIE)PORADNIK. WYDANIE DRUGIE POPRAWIONE Grupy Teatralnej „od jutra" to historia SMUTNEJ DZIEWCZYNY – bohaterki, która stoi na progu dorosłości i kompletnie nie wie, co z nią robić. Ani co zrobić z sobą. Pełna absurdu, ironii i czarnego humoru opowieść to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zbuntowanych.

W sobotę teatralnie łączymy pokolenia za sprawą spektaklu PCHŁA SZACHRAJKA w wykonaniu seniorów z projektu STARSZAKI BAWIĄ DZIECIAKI. Propozycja jest skierowana do najmłodszych, ale doskonale wiemy, że przygody niezwykłej bohaterki bawią też dorosłych, którzy śmieją się równie mocno, co ich dzieci. Pchła i spółka czekają na Was o 12 w Kutnowskim Domu Kultury.


Niedziela będzie teatralna i taneczna zarazem, a to za sprawą spektaklu TKACZKI ILUZJI. Warto zaznaczyć, że za choreografię i reżyserię odpowiedzialni są pochodzący z Kutna Izabella Borkowska i Darek Sikorski. Na scenie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca zobaczymy utalentowanych artystów z TEATRU TAŃCA JAZZ z Warszawy. Zapraszamy na opowieść o trzech siostrach na pograniczu snu i jawy.


W poniedziałek z kolei zapraszamy na MnieMaNie STUDIA TEATRALNEGO „Oj" - pełen filozoficznej refleksji spektakl ukazujący mechanizmy rządzące ludźmi, władzą, a może i całym światem. Mocna i pełna przemocy opowieść z przesłaniem. Warto przyjść i sprawdzić, ile z Was jest w bohaterach spektaklu.


W trakcie II KUTNOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH zapraszamy również na spektakl ZNIENACKA. Zabawna historia niedawno zmarłego Tomasza, który wraz ze swoim Aniołem Stróżem stara się rozwiązać zagadkę własnej śmierci, przyglądając się kolejnym podejrzanym. Zapraszamy do wspólnej zabawy w detektywa 22 października do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.


„Do zakochania jeden krok" jak śpiewał Andrzej Dąbrowski! Cóż jednak ma zrobić Ewa, która od ponad pięćdziesięciu lat boi się tego pierwszego kroku? Poddać się presji środowiska, przestać być singielką i wyjść za mąż? Tylko po co? I skąd tego męża wziąć??? I tutaj z pomocą przychodzi jej Wszechmocny Internet i współczesna swatka Marianna! 23 października zapraszamy do obejrzenia około miłosnych perypetii "biblijnej pary": Adama i Ewy.


24 października, na zakończenie II KUTNOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH w Sali widowiskowej KDK zobaczyć będzie można spektakl SZALONE NOŻYCZKI - FUNDACJA FABRYKA MARZEŃ z Warszawy. Historia fryzjera i detektywistyczna interakcja widzów od lat cieszy się niesłabnąca popularnością – stąd też brak biletów, które niemalże natychmiast zostały wyprzedane.


Wszystkie spektakle, specjalnie dla zapominalskich widzów, zaczynamy o godzinie 18. Wyjątkiem jest Pchła Szachrajka, którą zobaczyć będzie można 19 października w KDK o 12. Specjalnie dla naszych Widzów ustaliliśmy też dogodne ceny biletów, poza Zemstą i Pchłą Szachrajką, na każdy spektakl możecie się wybrać jedynie za 5 złotych.


Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem KUTNOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH. Bilety na spektakle są dostępne w kasach KDK i CTMiT oraz online.

II KUTNOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE - 17 – 24 października 2019

17 października / czwartek / godz. 18.00 / KDK / Bilet: 10 zł
ZEMSTA W NOWEJ ODSŁONIE KUTNOWSKIEGO AMATORSKIEGO TEATRU IM. ALEKSANDRA FREDRY


18 października / piątek / godz. 18.00 / CTMiT / Bilet: 5 zł
(NIE)PORADNIK. WYDANIE DRUGIE POPRAWIONE Grupy Teatralnej „od jutra"


19 października / sobota / godz. 12.00 / KDK / Bilet: 10 zł
PCHŁA SZACHRAJKA w wykonaniu seniorów z projektu STARSZAKI BAWIĄ DZIECIAKI


20 października / niedziela / godz. 18.00 / CTMiT / Bilet: 5 zł
TKACZKI ILUZJI - TEATR TAŃCA JAZZ Z Warszawy


21 października / poniedziałek / godz. 18.00 / CTMiT / Bilet: 5 zł
MnieMaNie STUDIA TEATRALNEGO ,,Oj''


22 października / wtorek / godz. 18.00 / CTMiT / Bilet: 5 zł
ZNIENACKA - 47. PREMIERA GRUPY TEATRALNEJ ,,od jutra"


23 października / środa / godz. 18.00 / CTMiT / Bilet: 5 zł
OŻENEK.PL TEATRU CZEMU NIE? SUTW


24 października / czwartek / godz. 18.00 / KDK / SPEKTAKL WYPRZEDANY
SZALONE NOŻYCZKI - FUNDACJA FABRYKA MARZEŃ z Warszawy

Zobacz także

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…

[WIDEO] Lider Porozumienia Gowina w okrę…

[ZDJĘCIA] Trwa przebudowa drogi Kutno - …

Ogłoszenie - RSM Pionier

[WIDEO + ZDJĘCIA] OSP Wola Kałkowa blisk…

Pożar samochodu dostawczego w Woli Racib…

Za nami pierwszy sparing rezerw KS. Kutn…

[ZDJĘCIA] Trwa Zimowy Challenge ze Stowa…

[ZDJĘCIA] "Filmowy zawrót głowy…

Kutno biegnie i maszeruje Tropem Wilczym…

[ZDJĘCIA] W Głogowcu upamiętnili 157. ro…

[AKTUALIZACJA] Awaria na Lodowisku Miejs…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…