[ZDJĘCIA] Kutnianie po raz kolejny świętują Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz relację

Dodane przez Urząd Miasta Kutno

W dniu 9 maja po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, których organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie.


Imprezę Patronatem Honorowym objęli: Prezydent Miasta Kutno, Starosta Kutnowski, Senator RP Przemysław Błaszczyk oraz Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak.


Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczestników obchodów oraz orkiestry dętej ul. Królewską do placu marsz. J. Piłsudskiego, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy


Następnie głos zabrał zastępca Prezydenta Miasta Kutna Zbigniew Wdowiak. W słowach skierowanych do zebranych podkreślił, że w tym dniu należy szczególnie zaakcentować prawo do godności osób z niepełnosprawnością, równego traktowania i szacunku należnego bez względu na okoliczności. Głos zabrali także Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, wicestarosta Marek Jędrzejczak, burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie, ks. Stanisław Zarosa SAC.


Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, po których przyszedł czas na występy artystyczne osób niepełnosprawnie intelektualnych ze sprzężeniami.


Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji, w skład których wchodzą m.in. występy Grzegorza Wilka, Patrycji Malinowskiej oraz Don Vasyla i "Cygańskich Gwiazd". Całe wydarzenie odbywać się będzie do godziny 16.00.

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…