[ZDJĘCIA] Kutnianie po raz kolejny świętują Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz relację

Dodane przez Urząd Miasta Kutno

W dniu 9 maja po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, których organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie.


Imprezę Patronatem Honorowym objęli: Prezydent Miasta Kutno, Starosta Kutnowski, Senator RP Przemysław Błaszczyk oraz Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak.


Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczestników obchodów oraz orkiestry dętej ul. Królewską do placu marsz. J. Piłsudskiego, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy


Następnie głos zabrał zastępca Prezydenta Miasta Kutna Zbigniew Wdowiak. W słowach skierowanych do zebranych podkreślił, że w tym dniu należy szczególnie zaakcentować prawo do godności osób z niepełnosprawnością, równego traktowania i szacunku należnego bez względu na okoliczności. Głos zabrali także Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, wicestarosta Marek Jędrzejczak, burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie, ks. Stanisław Zarosa SAC.


Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, po których przyszedł czas na występy artystyczne osób niepełnosprawnie intelektualnych ze sprzężeniami.


Organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji, w skład których wchodzą m.in. występy Grzegorza Wilka, Patrycji Malinowskiej oraz Don Vasyla i "Cygańskich Gwiazd". Całe wydarzenie odbywać się będzie do godziny 16.00.

Zobacz także

Rodzinne atrakcje, koncerty, wystawy, mu…

Prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński pop…

[WIDEO] Trzy pytania do... Mariusza Koza…

[ZDJĘCIA] Piknik z Kulturą w żychlińskim…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Jutro rusza Piknik wśród Róż w Kutnie. S…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Urszuli Macio…

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno kończą rozg…

Nocna interwencja strażaków. Na krajowej…

Kolejne badania mammograficzne przed Sta…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Adamowicach, osobówk…

WAŻNE: Wypadek w Adamowicach, jedna osob…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Danuty Blus

[ZDJĘCIA] Miejskie inwestycje drogowe w …

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…