Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Śleszynie

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

14 września br., społeczność Śleszyna ale również i całej naszej gminy, świętowała Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Śleszynie.


Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną w intencji druhen i druhów strażaków oraz mieszkańców Śleszyna, po czym nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych pod budynek remizy strażackiej. Tam dokonano uroczystego przekazania nowego sztandaru dla jednostki OSP Śleszyn, który jest darem mieszkańców Śleszyna, a który poświęcono w trakcie mszy św.. Następnie decyzją Miejsko-Gminnego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Żychlinie, nadano odznaczenia za wysługę lat śleszyńskim strażakom oraz odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę umieszczoną na strażnicy.


Jak zaznaczył w swoim przemówieniu prezes OSP Śleszyn, druh Jan Kostecki : „Nasi poprzednicy jak i my dzisiaj działamy nieprzerwanie od 70 lat według zawołania „ Bliźniemu na pomoc- Bogu na chwałę"


Podsumowując 70 –cio lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, tak jak nasi przodkowie, my także chcemy być ważnym czynnikiem do tworzenia wokół niej pozytywnego klimatu, który zaowocuje tym, że społeczeństwo, my jak i władze samorządowe będą nadal wszechstronnie wspierać jej działalność tak jak dotychczas to się działo."


W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział przedstawiciele Parlamentu RP, władz samorządowych naszej gminy, przedstawiciele Komendy PSP w Kutnie, MGZOSP w Żychlinie, duchowieństwo, poczty sztandarowe jednostek OSP z naszej gminy oraz zaproszeni goście i licznie zebrani mieszkańcy Śleszyna.


W imieniu władz samorządowych Gminy Żychlin, pragniemy złożyć najlepsze życzenia oraz wyrazy uznania za ofiarną i pełną poświęcenia służbę wszystkich Członków jednostki OSP Śleszyn dla lokalnej społeczności. Życzymy zdrowia ,bezpiecznych akcji, a także powodzenia w kolejnych działaniach dla dobra i bezpieczeństwa wspólnego.

Zobacz także

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…

[WIDEO] Lider Porozumienia Gowina w okrę…

[ZDJĘCIA] Trwa przebudowa drogi Kutno - …

Ogłoszenie - RSM Pionier

[WIDEO + ZDJĘCIA] OSP Wola Kałkowa blisk…

Pożar samochodu dostawczego w Woli Racib…

Za nami pierwszy sparing rezerw KS. Kutn…

[ZDJĘCIA] Trwa Zimowy Challenge ze Stowa…

[ZDJĘCIA] "Filmowy zawrót głowy…

Kutno biegnie i maszeruje Tropem Wilczym…

[ZDJĘCIA] W Głogowcu upamiętnili 157. ro…

[AKTUALIZACJA] Awaria na Lodowisku Miejs…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…