Marszałek Senatu - Stanisław Karczewski przyjechał do Kutna

Dodane przez EKU24.net

Wczoraj Stanisław Karczewski, marszałek senatu przyjechał do Kutna na zaproszenie Grzegorza Schreibera, sekretarza stanu w KPRM. Trzecia osoba w państwie spotkała się w Hotelu Rondo z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, burmistrzów, wójtów i radnych z powiatu kutnowskiego.


Na wstępie prowadzący spotkanie Rafał Jóźwiak, radny miejski przedstawił najważniejsze problemy z jakimi zmagają się mieszkańcy Kutna: przede wszystkim korki związane z dojazdem pracowników do strefy.


- Jest tam bardzo wąski przejazd. Przejeżdża tam pięć tysięcy pojazdów na dobę, a rocznie to może być 1,5 mln. Miały tam być inteligentne światła, miasto mówiło o wiadukcie, który miał być pobudowany do strefy przemysłowej. Niestety, żadna z tych obietnic nie została zrealizowana.


Radny Jóżwiak przypomniał również o długiej kolejce oczekujących na mieszkania komunalne i socjalne, braku hali widowiskowo-sportowej i fatalnym stanie stadionu przy ul. Oziębłowskiego. Następnie Ewa Rzymkowska, kandydatka na prezydenta Kutna zaprezentowała główne punkty swojego programu:


- Kutno nie przystąpiło do programu "Mieszkanie +" - powiedziała Rzymkowska. - Rozmawiałem dziś z panią, która czeka na mieszkanie od pięciu lat. Jest chora na astmę i mieszka w fatalnych warunkach.


Kandydatka na prezydenta deklarowała także wprowadzenie bezpłatnej komunikacji, ulgi dla prowadzących działalność gospodarczą oraz urząd otwarty na mieszkańca.


O potrzebie zrównoważonego rozwoju Kutna mówił Maciej Mroczyński, kandydat na radnego. - Nie powinno być tak, że miasto inwestuje w niektórych dzielnicach, a inne traktuje jako dzielnice drugiej kategorii - powiedział Mroczyński. - Na Łąkoszynie mieszkańcy czekają na drogi od kilkudziesięciu lat. Podobnie jest z mieszkańcami ulic Kolberga i Paderewskiego. Nie wspominając już Azorach, które dla obecnej władzy stały się kompletnie zapomnianą dzielnicą.


Natomiast radny Marek Jędrzejczak skrytykował koalicję w powiecie kutnowskim. - Obiecywali dużo, ale niewiele z tego zostało - powiedział rajca. Zwrócił również uwagę na rosnące zadłużenie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.


Fazę pytań do marszałka zdominowała kwestia głosowań. Mieszkańcy zwracali uwagę, że prezentowana w TVP instrukcja jest nie do końca jasna. Podkreślano również wagę mężów zaufania stojących na straży uczciwości wyborów. Na spotkaniu obecni byli również parlamentarzyści: senator Przemysław Błaszczyk (PiS) i poseł Tadeusz Woźniak (Solidarna Polska). 

Zobacz także

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…

UWAGA: Jest praca! Animex poszukuje nowy…

[ZDJĘCIA] "Zakątek Misia Wojtka…

Wypadek na Oporowskiej w Kutnie. Pięć ro…

Blues w Kutnie podczas Walentynek. Już j…

Wypadek na Sklęczkowskiej. Trzy rozbite …

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wygląda aktualny s…

[ZDJĘCIA] Zakończenie Powiatowego Testu …

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym trwa k…

Zawodnicy "Dziewiątki" Kutno r…

W marcu 48. Premiera Grupy Teatralnej …

Krok od tragedii! Wyrwane przez wiatr dr…