Rafał Małyszek spotkał się z mediami. Jakie plany na rozwój Kutna ma kandydat na Prezydenta?

Dodane przez EKU24.net

Wczoraj (3 października) w Biurze Poselskim Tomasza Rzymkowskiego odbyła się konferencja prasowa kandydata na Prezydenta Kutna - Rafała Małyszka. Głównym tematem spotkania były pozyskiwanie nowych inwestycji i rozwój współpracy biznes - szkolnictwo zawodowe. 


Mieć plan na rozwój miasta - to według Rafała Małyszka podstawa, aby realizować obietnice wyborcze składane przez kandydatów na fotel Prezydenta Miasta Kutno. Jego kluczem do właściwego rozwoju miasta ma być także zrównoważony budżet.


- Moim głównym postulatem dotyczącym pozyskania inwestycji w naszym mieście jest wykorzystanie możliwości Nowego Jedwabnego Szlaku, który z Chin do Europy biegnie przez Kutno - mówił podczas konferencji, Rafał Małyszek. - Jak państwo wiedzą, 30 kwietnia 2016 roku miała miejsce inauguracja pierwszego regularnego połączenia kolejowego z Kutna do Chengu w Chinach. Jednak to połączenie działało już kilka lat wcześniej, od roku 2012. Zapytam więc, co od tego czasu, od tych 7 lat zostało wykonane dla wsparcia lokalnych przedsiębiorców, aby mogli mieć w tym swój udział?


Małyszek zauważył, że aby sytuacja ta posunęła się do przodu, należy aktywnie działać. Kandydat na Prezydenta Kutna nie wyobraża sobie, żeby przedstawiciele magistratu nie brali udziału w spotkaniach z chińskimi przedsiębiorcami.


- Czy powstała jednostka pod ramieniem Urzędu Miasta, ułatwiająca wejście na rynek chiński i rynek chociażby Kazachstanu, przez który przebiega trasa transportu kolejowego i punkt przeładunkowy? Czy stworzono grupę ekspertów wspomagających organizacyjnie naszych przedsiębiorców? Czy zmarnowano te 7 lat? - pytał Małyszek.


Kandydat na Prezydenta Kutna chce także zająć się poprawą przyciągania nowych inwestorów do zakładania firm w naszej okolicy. Jak mówił wczoraj, brak właściwego zaangażowania władz spowodował spadek w tym punkcie.


- W sytuacji malejącego zainteresowania inwestorów, należy wyjść przed szereg. Nie czekać z założonymi rękoma, a promować nasze miasto, również poprzez udział w targach zagranicznych. Mamy dziś możliwość proponowania lokalizacji na rozwój firm w granicach całego miasta. Wykorzystajmy to - apelował Rafał Małyszek.


Kluczem ma być współpraca na linii Urząd Miasta - przedsiębiorcy. Według Małyszka, dzięki temu Kutno zagwarantuje sobie miejsce "w tej wielkiej międzynarodowej inicjatywie". Kandydat na Prezydenta Kutna chce, aby na tej współpracy skorzystała także młodzież.


- Skoncentrujemy się na udziale młodzieży w targach branżowych. A także zapewnimy dostęp do wiedzy, jakie oczekiwania do kandydatów mają przedsiębiorstwa, zanim uczniowie zakończą edukację. Chcę, aby już na etapie kształcenia w szkołach średnich, wdrożyć młodych ludzi w oczekiwania lokalnego rynku pracy - mówił Rafał Małyszek.


Na koniec konferencji kandydat przedstawił znaczące narzędzie, jakim według niego jest aktualna wizytówka firm w naszej strefie ekonomicznej.


- To sprytne narzędzie pozwoli szybko zlokalizować poszczególne firmy, dotrzeć do aktualnych danych kontaktowych i tym sposobem usprawnić proces rekrutacji w czasie poszukiwania pracy - dodał Małyszek.


Wizytówkę firm można znaleźć pod adresem strefa.kutno.pl.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz rezerw KS w ob…

KS Kutno w kolejnej rundzie Pucharu Pols…

Miłe złego początki. Rezerwy KS odpadły …

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz Państwa Siuda…

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie