To koniec Debicha? Radni stracili cierpliwość! „Każdy inny Starosta będzie lepszy"

Dodane przez EKU24.net

Radni Rady Powiatu Kutnowskiego stracili cierpliwość. W miniony wtorek (20 marca) do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek o odwołanie Krzysztofa Debicha ze stanowiska Starosty Kutnowskiego.


Jak słyszymy w otoczeniu Starosty Kutnowskiego, tego można było się spodziewać. Nieudolne zarządzanie powiatem w końcu musi mieć swój kres. Do radnych - od mieszkańców - napływało wiele sygnałów niezadowolenia i krytyki, którzy negatywnie oceniali pracę starosty. W związku z tym Grupa Radnych Rady Powiatu w Kutnie złożyła wniosek o odwołanie Krzysztofa Debicha z funkcji Starosty.


Wnioskodawcy oskarżają Krzysztofa Debicha o pogłębiający się kryzys Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Jak piszą w swoim wniosku, pomimo wielokrotnych zapowiedzi starosty o poprawie, szpital nadal przynosi straty, a jakość świadczonych usług jest zła.


„(…) Bardzo krytycznie oceniamy szkodliwą dla interesu szpitala i pacjentów dobrowolną rezygnację w NFZ z kontraktu na bardzo potrzebny oddział wewnętrzny III i w konsekwencji likwidację tego oddziału. Duży udział w tych szkodliwych decyzjach miał starosta Krzysztof Debich" - czytamy we wniosku.


Jeden z wnioskodawców, Radny Artur Gierula, jest w pełni przekonany, że wniosek jest zasadny. Według niego… „każdy inny Starosta będzie lepszy"!


- Wniosek jest całkowicie zasadny - mówi Artur Gierula, radny powiatowy - Bezczynność w sprawie dramatycznie pogarszającej się sytuacji w Kutnowskim Szpitalu. Narastający chaos, inercja oraz kwestie personalne będące źródłem permanentnego zamieszania w Starostwie i jednostkach podległych wyznaczają "strategiczne" kierunki działań Debicha. Kierując się dobrem mieszkańców powiatu kutnowskiego i w trosce o ich bezpieczeństwo zdrowotne, musieliśmy złożyć ten wniosek. Każdy inny Starosta będzie lepszy.


Krytyka mieszkańców spada również na złą politykę w zakresie prowadzonych inwestycji, w szczególności w drogownictwie. Według Grupy Radnych, niektóre postępowania przetargowe są źle przygotowane.


„(…) Ostatni brak rozstrzygnięcia na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w kutnowskim szpitalu jest kolejnym dowodem braku profesjonalizmu w zakresie przygotowanej dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Stanowi to zagrożenie dla realizacji niezwykle potrzebnej inwestycji, która miała być prowadzona z wykorzystaniem 5 milionów środków zewnętrznych." - dodają w swoim wniosku radni Konrad Kłopotowski, Marek Drabik, Marek Ciąpała, Mirosława Gal-Grabowska, Jacek Urbaniak i Artur Gierula.


- Nadszedł czas rozliczeń Komitetu Obywatelskiego - grzmi Radny Konrad Kłopotowski. - Jest to zwykle podsumowanie kadencji, które musi nastąpić. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego stracili zaufanie do Debicha i My, Radni, w trosce o ich dobro złożyliśmy wniosek o odwołanie Starosty.


Tego samego dnia na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie, Marka Jankowskiego złożony został wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Termin obrad został ustalony na wtorek, 27 marca (15:00).

Zobacz także

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…