To koniec Debicha? Radni stracili cierpliwość! „Każdy inny Starosta będzie lepszy"

Dodane przez EKU24.net

Radni Rady Powiatu Kutnowskiego stracili cierpliwość. W miniony wtorek (20 marca) do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek o odwołanie Krzysztofa Debicha ze stanowiska Starosty Kutnowskiego.


Jak słyszymy w otoczeniu Starosty Kutnowskiego, tego można było się spodziewać. Nieudolne zarządzanie powiatem w końcu musi mieć swój kres. Do radnych - od mieszkańców - napływało wiele sygnałów niezadowolenia i krytyki, którzy negatywnie oceniali pracę starosty. W związku z tym Grupa Radnych Rady Powiatu w Kutnie złożyła wniosek o odwołanie Krzysztofa Debicha z funkcji Starosty.


Wnioskodawcy oskarżają Krzysztofa Debicha o pogłębiający się kryzys Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Jak piszą w swoim wniosku, pomimo wielokrotnych zapowiedzi starosty o poprawie, szpital nadal przynosi straty, a jakość świadczonych usług jest zła.


„(…) Bardzo krytycznie oceniamy szkodliwą dla interesu szpitala i pacjentów dobrowolną rezygnację w NFZ z kontraktu na bardzo potrzebny oddział wewnętrzny III i w konsekwencji likwidację tego oddziału. Duży udział w tych szkodliwych decyzjach miał starosta Krzysztof Debich" - czytamy we wniosku.


Jeden z wnioskodawców, Radny Artur Gierula, jest w pełni przekonany, że wniosek jest zasadny. Według niego… „każdy inny Starosta będzie lepszy"!


- Wniosek jest całkowicie zasadny - mówi Artur Gierula, radny powiatowy - Bezczynność w sprawie dramatycznie pogarszającej się sytuacji w Kutnowskim Szpitalu. Narastający chaos, inercja oraz kwestie personalne będące źródłem permanentnego zamieszania w Starostwie i jednostkach podległych wyznaczają "strategiczne" kierunki działań Debicha. Kierując się dobrem mieszkańców powiatu kutnowskiego i w trosce o ich bezpieczeństwo zdrowotne, musieliśmy złożyć ten wniosek. Każdy inny Starosta będzie lepszy.


Krytyka mieszkańców spada również na złą politykę w zakresie prowadzonych inwestycji, w szczególności w drogownictwie. Według Grupy Radnych, niektóre postępowania przetargowe są źle przygotowane.


„(…) Ostatni brak rozstrzygnięcia na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w kutnowskim szpitalu jest kolejnym dowodem braku profesjonalizmu w zakresie przygotowanej dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Stanowi to zagrożenie dla realizacji niezwykle potrzebnej inwestycji, która miała być prowadzona z wykorzystaniem 5 milionów środków zewnętrznych." - dodają w swoim wniosku radni Konrad Kłopotowski, Marek Drabik, Marek Ciąpała, Mirosława Gal-Grabowska, Jacek Urbaniak i Artur Gierula.


- Nadszedł czas rozliczeń Komitetu Obywatelskiego - grzmi Radny Konrad Kłopotowski. - Jest to zwykle podsumowanie kadencji, które musi nastąpić. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego stracili zaufanie do Debicha i My, Radni, w trosce o ich dobro złożyliśmy wniosek o odwołanie Starosty.


Tego samego dnia na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie, Marka Jankowskiego złożony został wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Termin obrad został ustalony na wtorek, 27 marca (15:00).

Zobacz także

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…