[ZDJĘCIA] Kiermasz świąteczny oraz uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka w Żychlinie

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

Tradycją w Żychlinie jest, iż w niedzielę na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, organizowany jest świąteczny kiermasz zakończony uroczystym rozświetleniem miejskiej choinki. Również w tym roku miało miejsce to wydarzenie.


W dniu 8 grudnia w godz. 9-17 na placu przy fontannie rozlokowane zostały namioty, w których wystawcy i rękodzielnicy z terenu naszej gminy i miasta mogli prezentować swoje wyroby. O dobre samopoczucie i „ciepły brzuch" zadbały panie z Kół Gospodyń wiejskich z Czesławowa oraz Grzybowa, które serwowały kubek ciepłego napoju oraz porcję świątecznej potrawy.


Po południu rozpoczęła się zabawa z Elfami oraz Mikołajem, który chętnie pozował do zdjęć oraz wysłuchiwał życzeń i próśb dzieci, zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych. Dzieci mogły również wykonać własnoręcznie ozdoby świąteczne pod okiem instruktorów Żychlińskiego Domu Kultury oraz obserwować doświadczenia chemiczne przygotowane przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Adaś".


Kulminacyjnym momentem było rozświetlenie świątecznego drzewka przez uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 2 Olivię Walczak, która w dniu 6 i 8 grudnia br. pełniła obowiązki Burmistrza Gminy Żychlin. Było to pokłosie wylicytowania „fotela burmistrza" w akcji Radia Q w czasie ostatniego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żychlinie.


„Świąteczna Pani Burmistrz" podziękowała wszystkim za obecność oraz w imieniu własnym i władz samorządowych złożyła okolicznościowe życzenia.


Całemu wydarzeniu towarzyszył Nudzimiś Hubek.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Mnóstwo rekordów życiowych i w…

Zbliża się Turniej Piłki Nożnej w Bedlni…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Zbliżają się Mistrzostwa Krośniewic w wy…

[ZDJĘCIA] Mega Ferie w Szkole Podstawowe…

Ciężarówka i bus zderzyły się na Sklęczk…

Nocna akcja strażaków w Bedlnie. Pożar b…

Kolejna edycja "Ty też masz szansę…

[ZDJĘCIA] Jeździli po wsiach, napadali n…

Jutro na Placu Piłsudskiego w Kutnie pie…

Cenne odkrycie w dawnym ratuszu miejskim

[ZDJĘCIA] Za nami Ferie w GOK Bedlno

Potrącenie na ul. Chrobrego w Kutnie. 15…

Przed zakupem lepiej sprawdzić telewizor…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Straż Graniczna zlikwi…

O rundzie jesiennej, celach zespołu i…

[ZDJĘCIA] Obchody 157. rocznicy Powstani…

Akcja strażaków w jednym z domów w Żabik…