[ZDJĘCIA] Mega Ferie w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie

Dodane przez EKU24.net

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbyły się zajęcia „Szach - mat, ping - pong!" oraz „Gry i zabawy w formacie XXL" w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. Wzięło w nich udział 48 uczniów z klas I-VI.


Dzieci aktywnie spędzały czas - bawiły się, uczyły i grały w 16-osobowych grupach rówieśniczych. Podczas cyklu zajęć poznały zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dowiedziały się jak stworzyć figury z balonów do modelowania. Udało im się zrobić psa, kwiaty, ośmiornice i postaci z ulubionych bajek. Tworzyły na specjalnych kartonach animacyjnych gry w rozmiarze XL, rozwijając w ten sposób kompetencje matematyczne, stymulując procesy poznawcze i ucząc się przyjaznego współzawodnictwa. Najbardziej dumne były z własnoręcznie stworzonych „Kodów" i „Memory". Jeden dzień przeznaczony był na eksperymenty z użyciem płynu do wielkich baniek. Każdy próbował zamknąć bańkę w bańce, powstawały bańki niczym plastry miodu, udało się także złapać bańkę, a nawet zagrać nią w piłkę.


Uczniowie doskonalili też swoje umiejętności w zakresie tenisa stołowego. Poznali mnóstwo zabaw i ćwiczeń koordynacyjnych, rozwijających orientację wzrokowo-ruchową, służących dobremu opanowaniu piłeczki, poprawiających serwis i podstawowe uderzenia. Grali każdy z każdym, aby zmierzyć się z innymi zawodnikami i podpatrzeć ich technikę.


Po serii treningów nastąpiły wyczekiwane rozgrywki turniejowe, w których można było sprawdzić swoje umiejętności. Jeśli chodzi o tenis stołowy, w poszczególnych kategoriach na podium stanęli: a) Amelia Janowska, Maja Radzimirska i Maja Krzeszewska, b) Oskar Filipczak, Wiktor Wiklak i Dawid Katarzyński, c) Dawid Gabryś, Piotr Glanowski i Alicja Jujka.

Nowością były warcaby klasyczne, w których najlepsze wyniki osiągnęli: a) Maja Krzeszewska, Amelia Janowska i Agata Szydłowska, b) Oskar Filipczak, Bartłomiej Kolasa i Hubert Ciszek, c) Piotr Majtczak, Piotr Glanowski i Kacper Woźniak.
W turnieju szachowym (dla sporej części uczestników były to pierwsze tego typu zawody) kolejne miejsca zdobyli: a) Maja Radzimirska, Maja Krzeszewska i Maja Johnston, b) Wiktor Wiklak, Hubert Ciszek i Oskar Filipczak, c) Julia Stolarczyk, Dawid Gabryś i Piotr Glanowski.


Wszystkie wskazane powyżej osoby uzyskały statuetki i nagrody rzeczowe. W klasyfikacji generalnej wyłoniono też i nagrodzono pucharami mistrzów trójboju w poszczególnych kategoriach: a) Maję Krzeszewską, b) Oskara Filipczaka i c) Piotra Glanowskiego.


W turnieju gier zespołowych uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją pamięć, refleks i celne oko. Celem tych zawodów było rozwijanie kreatywności, doskonalenie współdziałania i budowanie w dzieciach wiary we własne możliwości. Na koniec wszystkim wręczone zostały medale i nagrody. Każdy uczestnik otrzymał też dyplom. Instruktorzy przykładali dużą wagę do zasad fair play i sposobów radzenia sobie z porażką. O wysokim poziomie zainteresowania tymi wszechstronnie rozwijającymi spotkaniami świadczy prawie stuprocentowa frekwencja oraz pozytywna opinia uczestników w końcowej ewaluacji - wszystkim dzieciom bardzo podobał się taki sposób spędzania wolnego czasu - zajęcia były ciekawe, atrakcyjne i spełniały ich oczekiwania, rodzice natomiast zgodnie uznali, że taka forma zajęć jest potrzebna w okresie feryjnym. Zajęcia odbywały się zgodnie z harmonogramem, a założone cele projektu zostały zrealizowane.

Zobacz także

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…

[WIDEO] Lider Porozumienia Gowina w okrę…

[ZDJĘCIA] Trwa przebudowa drogi Kutno - …

Ogłoszenie - RSM Pionier

[WIDEO + ZDJĘCIA] OSP Wola Kałkowa blisk…

Pożar samochodu dostawczego w Woli Racib…