[ZDJĘCIA] Za nami 36. Dni Historii w Kasprowiczu

W dniach 8 – 15 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbyła się kolejna 36. edycja Dni Historii. 8 listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu".


12 listopada w kinie KDK odbyła się projekcja filmu „Legiony" w reż. Dariusza Gajewskiego. Poprzez pryzmat losów wojennych młodych ludzi obraz I wojny światowej stał się bardziej sugestywny i bliższy.


14 listopada młodzież naszego liceum uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Zainicjowały one projekt „Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej !". W kolejnych etapach uczniowie, pod kierunkiem dyr. Artura Ciurleja, przygotują prezentacje multimedialne oraz odbędą wycieczkę szlakiem miejsc pamięci narodowej powiatu kutnowskiego.


W piątek, 15 listopada miały miejsce dwa wydarzenia. Klasy pierwsze wysłuchały wykładu dr. Jacka Saramonowicza „Kutno w początkach II RP". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z realiami życia mieszkańców Kutna w okresie międzywojennym.


Tydzień Historii zamknął porywający koncert „Dzisiaj miałem piękny sen" przygotowany z inicjatywy profesor Doroty Dobieckiej – Stańskiej. Swoje nieszablonowe interpretacje utworów muzycznych przedstawili utalentowani wokaliści: Agata Daniel, Maria Nodzak, Sylwia Kogucińska, Adrian Koguciński i Maja Kondras, jednocześnie autorka scenariusza i choreografii. Dopełnieniem koncertu był piękny solowy taniec Natalii Barańskiej i prezentacje multimedialne przygotowane przez profesora Marcina Michalskiego.


Dniom Historii towarzyszyła wystawa „Bo za naszą Polskę poszli w bój". Działania zakończą już grudniowe wycieczki historyczne klas pierwszych i trzecich do Muzeum Niepodległości, Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zobacz także

Piłkarze rezerw KS wrócili do pracy. Zna…

Pożar domu jednorodzinnego w Dąbrowicach…

Akcja policji w gminie Nowe Ostrowy. Zat…

[WIDEO] Kutnowski Sztab WOŚP zaprezentow…

[AKTUALIZACJA] Wypadek w Stradzewie. Pie…

Wawele na Dzień Babci i Dziadka. Już w c…

Wypadek w gminie Bedlno, rowerzysta potr…

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci "Dziewiątki…

Nocny pożar w Skłótach. 40 tysięcy złoty…

Piłkarze KS przygotowują się do rundy wi…

Kutnianie uczczą 157. rocznicę wybuchu P…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Lubisz grać w piłkę? Dołącz do GKS Bedln…

Dwa zwycięstwa Żaczek KKS Pro-Basket Sir…

Zabójstwo na Krótkiej w Kutnie? Policja …

W Kutnowskim Domu Kultury wystąpi Bitami…