• Wybory 2018 - Michał Pacholski

Baseballiści z Kutna nie mogą trenować na obiektach Małej Ligi!

Dodane przez EKU24.net

Aktualnie w Kutnie odbywa się obóz dla najzdolniejszych baseballistów z całej Europy w wieku od 13 do 15 lat, organizowany przez MLB. Bierze w nim udział także pięciu zawodników Stali Kutno: Wojciech Zagawa, Oskar Frątczak, Michał Nowicki, Michał Zielak oraz Szymon Kałębasiak.


Niestety, Mała Liga Baseballu, po raz kolejny, zakazała korzystania z boisk baseballowych drużynie Stali Kutno, mimo iż boisko "treningowe" nie jest używane przez uczestników obozu.


- Jesteśmy sportowcami z pasji, co za tym idzie nie potrafimy długo wytrwać bez ćwiczeń, które podnoszą nasze umiejętności - piszą w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu. - Z obiektu nie możemy korzystać od 10 czerwca. Treningi w tunelu przy SP1 i ćwiczenia na siłowni nie są w stanie zrekompensować nam straty boisk.


Problem nie dotyka tylko drużyny seniorów, również drużyn młodzieżowych, które mimo przeciwności losu potrafiły odnosić sukcesy (wicemistrzostwo juniora młodszego, a także tytuł mistrza Polski do lat 23).


Warto też dodać, że seniorzy Stali Kutno jeden z meczów w roli gospodarza musieli zagrać w ...Żorach.

- Walka o tytuł Mistrza Polski zaczyna się 1 września. Wierni kibice będą czekać na nasze zwycięstwo, zdobyty tytuł. Niestety bez odpowiedniego przygotowania nie będziemy w stanie spełnić ich oczekiwań. Pozostało jeszcze trochę czasu, aby to zmienić - czytamy dalej w komunikacie na profilu Stali w mediach społecznościowych.


- Apelujemy o pomoc i rozsądek. Nie chcemy wiele, jedynie możliwości treningu na boiskach Małej Ligi Baseballowej. Sport ma być czymś pięknym, zdrową rywalizacją, która ma dawać radość, zarówno sportowcom jak i kibicom. W myśl starej pięknej zasady: "sport ma łączyć a nie dzielić" - kończą przedstawiciele Stali Kutno.


Jak zakończy się ta sprawa? Wkrótce więcej informacji.

Zobacz także

WAŻNE: Tragiczny wypadek w Krośniewicach…

Marszałek Senatu - Stanisław Karczewski …

Śmiertelny wypadek pod Bedlnem. Potrącił…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[ZDJĘCIA] Kulturalny Dworek przy Narutow…

Zaktualizowana oferta Wypożyczalni samoc…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Wypożyczalnia DUDKI 11 zaprasza

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Śmiertelny wypadek pod Bedlnem. Potrącił…

Nocny pożar na Intermodalnej. W akcji dw…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Jednobramkowe zwycięstwo KS. Kutnianie w…

Trzy punkty dla rezerw KS. Kutnianie wyg…

[ZDJĘCIA] Wielki pożar niedaleko Kutna. …

[WIDEO] Kutnowski Magazyn Informacyjny -…

KS Kutno: Pierwszy zespół do Niewiadowa…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek na drodze z…