Baseballiści z Kutna nie mogą trenować na obiektach Małej Ligi!

Dodane przez EKU24.net

Aktualnie w Kutnie odbywa się obóz dla najzdolniejszych baseballistów z całej Europy w wieku od 13 do 15 lat, organizowany przez MLB. Bierze w nim udział także pięciu zawodników Stali Kutno: Wojciech Zagawa, Oskar Frątczak, Michał Nowicki, Michał Zielak oraz Szymon Kałębasiak.


Niestety, Mała Liga Baseballu, po raz kolejny, zakazała korzystania z boisk baseballowych drużynie Stali Kutno, mimo iż boisko "treningowe" nie jest używane przez uczestników obozu.


- Jesteśmy sportowcami z pasji, co za tym idzie nie potrafimy długo wytrwać bez ćwiczeń, które podnoszą nasze umiejętności - piszą w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu. - Z obiektu nie możemy korzystać od 10 czerwca. Treningi w tunelu przy SP1 i ćwiczenia na siłowni nie są w stanie zrekompensować nam straty boisk.


Problem nie dotyka tylko drużyny seniorów, również drużyn młodzieżowych, które mimo przeciwności losu potrafiły odnosić sukcesy (wicemistrzostwo juniora młodszego, a także tytuł mistrza Polski do lat 23).


Warto też dodać, że seniorzy Stali Kutno jeden z meczów w roli gospodarza musieli zagrać w ...Żorach.

- Walka o tytuł Mistrza Polski zaczyna się 1 września. Wierni kibice będą czekać na nasze zwycięstwo, zdobyty tytuł. Niestety bez odpowiedniego przygotowania nie będziemy w stanie spełnić ich oczekiwań. Pozostało jeszcze trochę czasu, aby to zmienić - czytamy dalej w komunikacie na profilu Stali w mediach społecznościowych.


- Apelujemy o pomoc i rozsądek. Nie chcemy wiele, jedynie możliwości treningu na boiskach Małej Ligi Baseballowej. Sport ma być czymś pięknym, zdrową rywalizacją, która ma dawać radość, zarówno sportowcom jak i kibicom. W myśl starej pięknej zasady: "sport ma łączyć a nie dzielić" - kończą przedstawiciele Stali Kutno.


Jak zakończy się ta sprawa? Wkrótce więcej informacji.

Zobacz także

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek w gmini…

Udana próba generalna rezerw KS-u

Przerwa od ligi. Kutnianie wygrywają w s…

Śmiertelny wypadek pod Kutnem. Osobówka …

Wybory samorządowe tuż tuż... Zadbaj o s…

Przed rezerwami KS-u ostatni mecz kontro…

Wolne od ligi. Kutnianie rozegrają spari…

Kutnowska Cukrovnia wśród najlepszych w …

[WIDEO] Zobacz film z obchodów 98. roczn…

[ZDJĘCIA] KS zagrał na piątkę. Beniamine…

[ZDJĘCIA] Obchody 98 rocznicy Bitwy Wars…

Do Kutna przyjedzie Pogoń Zduńska Wola. …

Wypadek na autostradzie A1. Dachował sam…

Rozszczelnienie zbiornika paliwa w Bedln…

Jutro rusza XIV Międzynarodowy Memoriał …

Już w niedzielę Dożynki w gminie Nowe Os…

Świetna wiadomość dla kibiców KS-u. Wstę…

Trzy wypadki drogowe w naszym powiecie -…