Baseballiści z Kutna nie mogą trenować na obiektach Małej Ligi!

Dodane przez EKU24.net

Aktualnie w Kutnie odbywa się obóz dla najzdolniejszych baseballistów z całej Europy w wieku od 13 do 15 lat, organizowany przez MLB. Bierze w nim udział także pięciu zawodników Stali Kutno: Wojciech Zagawa, Oskar Frątczak, Michał Nowicki, Michał Zielak oraz Szymon Kałębasiak.


Niestety, Mała Liga Baseballu, po raz kolejny, zakazała korzystania z boisk baseballowych drużynie Stali Kutno, mimo iż boisko "treningowe" nie jest używane przez uczestników obozu.


- Jesteśmy sportowcami z pasji, co za tym idzie nie potrafimy długo wytrwać bez ćwiczeń, które podnoszą nasze umiejętności - piszą w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu. - Z obiektu nie możemy korzystać od 10 czerwca. Treningi w tunelu przy SP1 i ćwiczenia na siłowni nie są w stanie zrekompensować nam straty boisk.


Problem nie dotyka tylko drużyny seniorów, również drużyn młodzieżowych, które mimo przeciwności losu potrafiły odnosić sukcesy (wicemistrzostwo juniora młodszego, a także tytuł mistrza Polski do lat 23).


Warto też dodać, że seniorzy Stali Kutno jeden z meczów w roli gospodarza musieli zagrać w ...Żorach.

- Walka o tytuł Mistrza Polski zaczyna się 1 września. Wierni kibice będą czekać na nasze zwycięstwo, zdobyty tytuł. Niestety bez odpowiedniego przygotowania nie będziemy w stanie spełnić ich oczekiwań. Pozostało jeszcze trochę czasu, aby to zmienić - czytamy dalej w komunikacie na profilu Stali w mediach społecznościowych.


- Apelujemy o pomoc i rozsądek. Nie chcemy wiele, jedynie możliwości treningu na boiskach Małej Ligi Baseballowej. Sport ma być czymś pięknym, zdrową rywalizacją, która ma dawać radość, zarówno sportowcom jak i kibicom. W myśl starej pięknej zasady: "sport ma łączyć a nie dzielić" - kończą przedstawiciele Stali Kutno.


Jak zakończy się ta sprawa? Wkrótce więcej informacji.

Zobacz także

Młodziczki KKS Pro-Basket APP Intenso Ku…

Awaria magistrali ciepłowniczej! Jest ko…

[ZDJĘCIA] Rozpoznajesz tę osobę? Policja…

Okradł sklep i zaatakował ochroniarza, w…

WAŻNE: Kłęby dymu i duże zagrożenie. Wsz…

Zmiany kadrowe w kutnowskim klubie. Kogo…

[ZDJĘCIA] Żołnierze i strażacy z Kutna p…

Dołącz do kutnowskiego Sztabu WOŚP. W po…

Młodzicy KKS Pro-Basket Kutno rozegrali …

Nie masz planów na Sylwestra? Przyjdź na…

[ZDJĘCIA] Rozróba pseudokibiców na dworc…

Juniorzy przegrywają u siebie ze Skierni…

WAŻNE: Kolejne leki wycofane z obrotu! P…

Ogromne utrudnienia na autostradzie A2. …

Wypadek pod Bedlnem, samochód potrącił p…

Śmierć na drodze. Opel potrącił rowerzys…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Uwaga kierowcy! W nocy fatalne warunki n…