Baseballiści z Kutna nie mogą trenować na obiektach Małej Ligi!

Dodane przez EKU24.net

Aktualnie w Kutnie odbywa się obóz dla najzdolniejszych baseballistów z całej Europy w wieku od 13 do 15 lat, organizowany przez MLB. Bierze w nim udział także pięciu zawodników Stali Kutno: Wojciech Zagawa, Oskar Frątczak, Michał Nowicki, Michał Zielak oraz Szymon Kałębasiak.


Niestety, Mała Liga Baseballu, po raz kolejny, zakazała korzystania z boisk baseballowych drużynie Stali Kutno, mimo iż boisko "treningowe" nie jest używane przez uczestników obozu.


- Jesteśmy sportowcami z pasji, co za tym idzie nie potrafimy długo wytrwać bez ćwiczeń, które podnoszą nasze umiejętności - piszą w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu. - Z obiektu nie możemy korzystać od 10 czerwca. Treningi w tunelu przy SP1 i ćwiczenia na siłowni nie są w stanie zrekompensować nam straty boisk.


Problem nie dotyka tylko drużyny seniorów, również drużyn młodzieżowych, które mimo przeciwności losu potrafiły odnosić sukcesy (wicemistrzostwo juniora młodszego, a także tytuł mistrza Polski do lat 23).


Warto też dodać, że seniorzy Stali Kutno jeden z meczów w roli gospodarza musieli zagrać w ...Żorach.

- Walka o tytuł Mistrza Polski zaczyna się 1 września. Wierni kibice będą czekać na nasze zwycięstwo, zdobyty tytuł. Niestety bez odpowiedniego przygotowania nie będziemy w stanie spełnić ich oczekiwań. Pozostało jeszcze trochę czasu, aby to zmienić - czytamy dalej w komunikacie na profilu Stali w mediach społecznościowych.


- Apelujemy o pomoc i rozsądek. Nie chcemy wiele, jedynie możliwości treningu na boiskach Małej Ligi Baseballowej. Sport ma być czymś pięknym, zdrową rywalizacją, która ma dawać radość, zarówno sportowcom jak i kibicom. W myśl starej pięknej zasady: "sport ma łączyć a nie dzielić" - kończą przedstawiciele Stali Kutno.


Jak zakończy się ta sprawa? Wkrótce więcej informacji.

Zobacz także

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na A1. Trzy …

[ZDJĘCIA] Kutnowskie place zabaw doposaż…

[ZDJĘCIA] Rozstrzygnięto przetarg na prz…

Kolejny pożar wysypiska śmieci w Krzyżan…

Szok! Znaleziono rozczłonkowane zwłoki p…

Przełożona inauguracja rezerw KS Kutno. …

Zaatakowali interweniujących policjantów…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Adama Pietrus…

[ZDJĘCIA] Eliminacje powiatowe konkursu …

Młodziczki Młodsze kończą rozgrywki ligo…

AKTUALIZACJA: Zakleszczona noga w maszyn…

[ZDJĘCIA] Rusza odbudowa Pałacu Saskiego

Tragedia w Augustopolu. Podczas prac pol…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Weroniki Lena…

Strzały przy osiedlu Braci Śniadeckich. …

Policjanci zaatakowani przez mężczyznę? …