D. Tomczak po wczorajszym meczu: "Porażkę biorę na siebie"

Dodane przez EKU24.net

Wczoraj KS Kutno odniósł drugą w tym sezonie porażkę. Tym razem nie sprostał Warcie Sieradz. Choć to kutnianie otworzyli wynik spotkania, mecz ostatecznie zakończył się przegraną 1:3. Jedyną bramkę dla KS zdobył Igor Świątkiewicz.


Warta w poprzednim sezonie do samego końca walczyła o wygranie ligi. "Warta Sieradz to główny faworyt do awansu do III ligi. Dysponują doświadczonym składem oraz budżetem, który póki co jest poza naszym zasięgiem. Wiedzieliśmy, że jedziemy na bardzo trudny teren" - mówił trener KS.


Pierwsze czterdzieści pięć minut nie przyniosło nam bramek. "W przerwie skorygowaliśmy nieco nasze ustawienie, były nowe założenia i to wszystko w 70. minucie zaowocowało bramką, dającą nam prowadzenie. Jednak wtedy zabrakło mi, jako trenerowi zimnej głowy. Za bardzo się cofnęliśmy, co spowodowało chaos w naszej grze" - wyznał Dominik Tomczak.


Losy meczu odwróciły się dopiero w ostatnich minutach. "W końcówce Warta przycisnęła przez co najpierw doprowadziła do remisu, następnie objęła prowadzenie. Warto dodać, że obie bramki było po rykoszetach od naszych zawodników, co bardzo utrudniało interwencję naszemu bramkarzowi" - czytamy na stronie KS.


Trener kutnian docenia grę swoich zawodników. "Wielkie podziękowania dla chłopaków za walkę i serducho zostawione na boisko. Szczęście było tak blisko. Jednak odpowiedzialność za porażkę biorę na swoje barki. Taki bywa ten sport. Ten, kto popełni więcej błędów, ten przegrywa. W tym meczu moje błędy zaważyły na końcowym wyniku. Za co przepraszam" - dodał Tomczak.


W sobotę kolejny mecz KS. Tym razem na własnym boisku zmierzy się z Jutrzenką Warta. Początek o godzinie 16:00.

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…