Dominik Tomczak: "Cel na rundę wiosenną jest jasny"

Dodane przez EKU24.net

Już jutro czwartoligowi piłkarze zainaugurują rundę wiosenną. Z tej okazji porozmawialiśmy z trenerem KS-u Kutno, Dominikiem Tomczakiem, który z optymizmem wypowiada się zarówno o zimowych przygotowaniach, ruchach kadrowych, jak i celach na ligową wiosnę.


Za Wami udany okres przygotowawczy. Dobre wyniki w sparingach, skuteczność na wysokim poziomie. Jesteś zadowolony z tych ostatnich trzech miesięcy? Jak podsumujesz ten czas?


- Okres przygotowawczy był długi, ciężki, męczący dla zawodników i sztabu trenerskiego. Uważam, że wykonaliśmy wszyscy kawał dobrej roboty. W sparingach wynik jest rzeczą nieco mniej istotną, najbardziej liczy się praca nad pewnymi elementami, które później mają przełożyć się na wyniki ligowe, ale jestem zadowolony z tego, co chłopaki zrobili, z tego, co osiągnęli. Cieszy skuteczność i poprawa gry w defensywie. Zdarzył się nam, co prawda, jeden słabszy mecz z Orłem Parzęczew, ale tutaj też należą się brawa dla Orła, który postawił naprawdę solidne warunki i umiał wykorzystać naszą słabszą dyspozycję.


W którymś sparingu zagraliście tak, jakbyś oczekiwał tego w meczach o ligowe punkty?


- Na pewno na wyróżnienie zasługuje ostatnie spotkanie z Wisłą Płock, gdzie bardzo solidnie zagraliśmy na tle mocnego rywala. Naszym najlepszym meczem był pojedynek z Sokołem Aleksandrów Łódzki, gdzie, nie boję się użyć tych słów, zdominowaliśmy lidera trzeciej ligi, Sokół nie mógł w żaden sposób rozwinąć swoich skrzydeł. Szkoda tylko, że mecz zakończył się remisem, bo na dobrą sprawę powinien zakończyć się bardzo wysokim zwycięstwem naszej drużyny. Jak widać, potrafimy grać z silnymi rywalami i uważam, że musimy dążyć do tego, żeby włączyć się do walki o awans i za rok być już na wyższym poziomie.


Można powiedzieć, że drużyna przeszła małą rewolucję kadrową. Nie obawiasz się, że brak zgrania może na początku rundy nieco pokrzyżować Wam plany? Z którego transferu jesteś najbardziej zadowolony?


- Mieliśmy zaplanowanych nieco więcej sparingów niż większość drużyn, kilka razy graliśmy też w środy, były też gry wewnętrzne. Wszystko po to, żeby było zgranie i ta drużyna zazębiała się, więc nie będę mógł zrzucić niepowodzeń na brak czasu na zgranie. Myślę, że zmierza to wszystko powoli w dobrą stronę.


- Jestem zadowolony z każdego zawodnika, który zimą przyszedł do KS-u, ponieważ każdy z nich jest realnym wzmocnieniem każdej formacji i większość z tych chłopaków, którzy przyszli może grać na dwóch, a nawet na trzech pozycjach, co daje nam duże pole manewru na przestrzeni gry przez całą rundę.


Do lidera tracicie sześć punktów. Celem będzie odrobienie straty i awans czy skupicie się na czymś innym?


- Przed sezonem zarząd postawił nam jeden cel - walkę o utrzymanie na poziomie IV Ligi, chociażby z tego powodu, że jestem debiutantem w tej lidze i nigdy wcześniej nie pracowałem samodzielnie, więc jest to moja pierwsza styczność z piłką seniorską na tym poziomie. Jak widać, debiutanci też mogą w jakiś sposób zaszczepić w zawodnikach pewne cechy i je dobrze wyegzekwować.


- Natomiast przed tą rundą mamy jasny cel, włączenia się do walki o III Ligę. Jeżeli to się nie uda, to realnie zaczynamy budowę drużyny na nowy sezon, żeby oficjalnie walczyć  w nim o awans. Ale na pewno zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby już teraz włączyć się do walki z RKS-em Radomsko, Wartą Sieradz, Orkanem Buczek, LKS-em Kwiatkowice, czy chociażby Zjednoczonymi Stryków, bo oni też są dość wysoko i też są dobrą drużyną.


Czego Tobie i całej drużynie możemy życzyć w zbliżającej się rundzie wiosennej?


- Przede wszystkim zdrowia, bo tego zdrowia trochę zabrakło w rundzie jesiennej i przez to w końcówce nie mieliśmy do dyspozycji kilku kluczowych zawodników i te wyniki były nieco słabsze. A po drugie, atmosfery w drużynie i skuteczności. Jeżeli te trzy czynniki zrealizujemy, to obiecuję, że kibice będą dumni z drużyny, dumni z trenerów i osiągniemy to, o czym wszyscy po cichu myślą i to, o czym w sercach marzą. My jesteśmy po to, żeby te myśli i marzenia ziścić.


Dziękuję za rozmowę.


- Dziękuję, życzę wszystkiego dobrego i zapraszam kibiców na mecz z Wartą Działoszyn.

Zobacz także

Trybuna na "Kutnowiance" zosta…

Kolejne karty odkryte. Wiemy, kto poprow…

[ZDJĘCIA] Budują i remontują w Kutnie. J…

Uderzył głową o twarde podłoże, policjan…

Atrakcja Festynu Saskiego - historyczny …

Startuje X Jubileuszowy Letni Festiwal M…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gmin: Bedlno, Oporó…

Siłownia plenerowa już wkrótce w Parku W…

Pożar w Imielinku. Na miejscu kilka zast…

Podróż Augusta III w 300. rocznicę ślubu…

[ZDJĘCIA] Druhowie z Krzyżanowa świętowa…

[ZDJĘCIA] GKS Bedlno: Drużyny młodzieżow…

Pożar domu jednorodzinnego w Kutnie. Kil…

Niebezpiecznie na autostradzie A1, bus r…

Znamy pary pierwszej rundy łódzkiego Puc…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Niezwykły mecz na …

Groźny wypadek w Łaniętach, BMW roztrzas…