EtnoPuls – z północy na południe łódzkiego. 
Koncert Odpoczno, spotkanie autorskie z Łukaszem Kaźmierczakiem/Łucją Kuttig i Turniej Jednego Wiersza

Dodane przez Kutnowski Dom Kultury

EtnoPuls to wydarzenie współorganizowane przez Dom Literatury w Łodzi i Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury, z programu EtnoPolska, będącego odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych i regionalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe.
Wśród miast województwa łódzkiego, obejmujących wydarzenie, znalazło się również Kutno (obok Konstantowa Łódzkiego, Parzęczewa, Poddębic, Radomska, Brzezin), a na całość składa się Turniej Jednego Wiersza, spotkanie autorskie z poetką/poetą związanym z regionem łódzkim oraz koncert.
W Kutnie EtnoPuls odbędzie się w sobotę, 26 października, w Centrum teatru Muzyki i Tańca. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Turniejem Jednego Wiersza. Warunkiem udziału w konkursie jest osobiste stawienie się w dniu 26 w CTMiT i osobiste odczytanie nigdzie niepublikowanego i nienagradzanego w innych konkursach utworu poetyckiego. Czas prezentacji nie może przekroczyć trzech minut. Uczestnicy zobowiązani są również do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO) i wyrażenia zgody na wykorzystanie ich wizerunku w kontekście ogłoszenia wyników turnieju. W przypadku osób niepełnoletnich wspomniane zgody podpisują opiekunowie prawni. Pula nagród w konkursie wynosi 500 zł, a wiersze oceni jury powołane przez organizatorów.


Kolejnym wydarzeniem, tuż po konkursie (ok. godz. 18.30) będzie spotkanie autorskie z Łukaszem Kaźmierczakiem / Łucją Kuttig - ur. 1990, autorem/autorką książki poetyckiej "Kokosty" (2018), nagrodzonej w tym roku podczas festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie 
(II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. A. Fryza na najlepszy debiutancki tom poetycki 2018 r.) Laureatem/laureatką konkursów: im. Jacka Bierezina i im. Klemensa Janickiego. Właśnie ukazała się jego/jej nowa książka "Agresty". Mieszka w Koluszkach.


Na koniec, o godz. 19.30, zapraszam na koncert zespołu Odpoczono, który powstał w 2014 roku i złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa chce łączyć współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Laureaci Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2015.


Wstęp na całe wydarzenie jest wolny.

Zobacz także

Porażka rezerw KS na koniec rundy. Widze…

KS Kutno wygrywa w Opocznie i ma już 6 p…

KS Kutno: Weekendowe granie. Rezerwy u s…

Pożar przy Jana Pawła II w Kutnie. Ogień…

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…