J. Walczak: "Dziękuję chłopakom za to, że się nie poddają"

Dodane przez EKU24.net

Runda jesienna zakończyła się już pewien czas temu. Rezerwy KS Kutno spędzą zimę na trzeciej lokacie. My porozmawialiśmy z trenerem zespołu - Jackiem Walczakiem. 


- Jak ocenia trener minioną rundę?
- Rundę można ocenić następującym stwierdzeniem "jest dobrze, ale mogło być lepiej". Tracimy dwa punkty do liderów. Graliśmy bezkompromisowo, odnieśliśmy dziesięć zwycięstw i zanotowaliśmy trzy porażki. Myślę, że to niezły wynik, zważywszy na to, że w większości meczów średnia drużyny wynosiła 20 lat. Trzeba również zauważyć, że w tej rundzie stosunkowo rzadko korzystaliśmy z zawodników pierwszego zespołu. Martwi trochę brak zwycięstw z rywalami, którzy walczą bezpośrednio z nami o zwycięstwo w rozgrywkach A-Klasy.


- Przezimujecie na trzecim miejscu. Jest niedosyt?
- Czy jest niedosyt? Pewnie, że trochę tak. Myślę, że zarówno ja, jak i chłopcy zdajemy sobie sprawę z tego, że mogliśmy prowadzić w tabeli po rundzie jesiennej. Jednak w decydujących meczach było widać w naszej drużynie brak doświadczenia. Z drugiej strony to trzecie miejsce i ta znikoma strata punktowa mobilizuje nas do ciężkiej pracy przed rundą wiosenną.


- Kto z drużyny rezerw najbardziej zasługuje na pochwałę?
- Nie chciałbym chwalić nikogo indywidualnie. Pragnę podziękować całej drużynie za zaangażowanie i grę. W szczególności chcę podziękować tym chłopakom, którzy z różnych przyczyn grają mniej, za ich frekwencję treningową i za to, że się nie poddają.


- Który z przeciwników, Pana zdaniem, był najtrudniejszy?
- Nie było takiej drużyny, która byłaby poza naszym zasięgiem. A-Klasa w tym sezonie jest bardzo wyrównana i myślę, że każdy z czołowych czterech zespołów ma szansę na zwycięstwo.


- Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy?
- Okres przygotowawczy rozpoczniemy w połowie stycznia. Będziemy trenować na orliku, w sali i na siłowni. Niestety, w naszym mieście nie ma innej możliwości treningu z powodu braku boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przed rundą wiosenną rozegramy cztery bądź pięć sparingów.


- Nad czym najbardziej musicie popracować?
- Musimy skupić się nad finalizacją akcji i skutecznością. Stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak problem był z ich wykończeniem. Również w sferze mentalnej mamy dużo do poprawy. Bardzo często popełnialiśmy proste, wręcz dziecinne błędy, które nie wynikały z braku umiejętności piłkarskich, lecz bardziej z braku utrzymania odpowiedniego skupienia przed i w czasie meczów.

Zobacz także

Zapraszamy na Wigilię Miejską przed Ratu…

Kutnowski Szpital Samorządowy wśród najb…

37. rocznica wprowadzenia stanu wojenneg…

Dwa zwycięstwa Kadetów KKS Pro-Basket Ga…

Wypadek w Sójkach. BMW dachowało, "…

Aktualizacja: Pożar budynku i samochodu …

[PILNE] Płonie dom w Grabkowie. Pięć zas…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Informacja o planowanej nowej inwestycji…

Młodziczki KKS Pro-Basket APP Intenso Ku…

Awaria magistrali ciepłowniczej! Jest ko…

[ZDJĘCIA] Rozpoznajesz tę osobę? Policja…

Okradł sklep i zaatakował ochroniarza, w…

WAŻNE: Kłęby dymu i duże zagrożenie. Wsz…

Zmiany kadrowe w kutnowskim klubie. Kogo…

[ZDJĘCIA] Żołnierze i strażacy z Kutna p…

Dołącz do kutnowskiego Sztabu WOŚP. W po…

Młodzicy KKS Pro-Basket Kutno rozegrali …