J. Walczak: "Żaden sparing nie zastąpi meczu ligowego"

Dodane przez EKU24.net

Już dzisiaj, tydzień później niż reszta drużyn z A Klasy, rundę wiosenną zainaugurują rezerwy KS. Kutnianie udadzą się do Witoni, gdzie o godzinie 15:00 zmierzą się z tamtejszą Witonianką. Z tej okazji zamieniliśmy kilka słów z trenerem Jackiem Walczakiem.


- Jak trener ocenia okres przygotowawczy? 

- Okres przygotowawczy przepracowaliśmy dość solidnie. Trenowaliśmy głównie na siłowni i orliku, gdyż Kutno nie posiada pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. W marcu wyszliśmy na "zieloną murawę". Jestem zadowolony z frekwencji na treningach w tym okresie. Pracowaliśmy głównie nad poprawą akcentów motorycznych, a w ostatnim czasie nad naszą największą bolączką, czyli skutecznością.


- Inauguracja rundy trochę się dla Was opóźniła. Będzie to miało jakieś skutki? 

- Trochę żałujemy, że nie było nam dane zagrać w pierwszej kolejce rundy wiosennej. Zamiast tego rozegraliśmy sparing z GKS Bedlno, w którym zaprezentowali się głównie nastolatkowie. Na pewno był to dla nich pozytywny sprawdzian, lecz fakt jest taki, że żaden sparing nie zastąpi meczu ligowego. Czy będzie to miało jakieś skutki? Myślę, że jeżeli jesteśmy dobrze przygotowani do rundy rewanżowej, to nie będzie miało to żadnego wpływu na nasze wyniki. Już nie możemy się doczekać meczu w Witoni.


- Jak Wasze nastroje przed rozgrywkami? Są jakieś obawy? 

- Nastroje są bojowe. Zdajemy sobie sprawę, że musimy poprawić grę w meczach z bezpośrednimi rywalami o czołowe lokaty. W rundzie jesiennej w tych meczach nie zaprezentowaliśmy się korzystnie. Chcemy to zmienić. Nie mamy żadnych obaw. Szanujemy rywali, ale w każdym meczu gramy o zwycięstwo.


- Jak zmiany kadrowe wpłyną na zespół? 

- Zawodnicy, którzy do nas trafili to nastolatkowie. Na pewno muszą "oswoić" się z piłką seniorską, szybszą i bardziej siłową. Ich obecność zwiększy rywalizację, co tylko może wyjść całej drużynie na dobre.


- Główny cel na rundę rewanżową? 

- Skupiamy się na każdym kolejnym meczu i za cel stawiamy sobie zwycięstwo w nim. Jeżeli będziemy te tygodniowe cele realizować to na koniec sezonu powinniśmy być wysoko w tabeli.


- Czego możemy życzyć na wiosnę?

- Przede wszystkim zdrowia i skuteczności pod bramką rywali. Jeżeli tych dwóch rzeczy nam nie zabraknie to jestem przekonany, że będzie to dobra runda w naszym wykonaniu.

Zobacz także

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…

Łukasz Dynel show! KS Kutno wygrywa po r…

Diler z Kutna zatrzymany przez policję. …