Koniec pięknej serii. Rezerwy trzecioligowca wygrywają w Kutnie

Dodane przez EKU24.net

Zakończyła się świetna passa KS Sand-Bus Kutno. W dzisiejszym meczu łódzkiej IV Ligi nasza drużyna przegrała na własnym stadionie z rezerwami Pelikana Łowicz.

Już w 6. minucie spotkania mogło być 1:0 dla podopiecznych Dominika Tomczaka. Po dośrodkowaniu Padzika głową strzelał Kaczor, ale na jego nieszczęście piłka przeleciał minimalnie obok lewego słupka bramki Pelikana. Sześć minut później przed niemal identyczną sytuacją stanęli przyjezdni, jednak w tym przypadku gracza Pelikana ubiegł Kaczor, który wybił piłkę za linię końcową.

W kolejnych minutach nieco mocniej zaatakowali łowiczanie, czego efektem było kilka dośrodkowań w pole karne Reszki, jednak dobrze poradzili sobie z nimi defensorzy z Kutna. Łowiczanie dopięli swego w 31. minucie. Po niepewnym zachowaniu obrońców mocny strzał z woleja oddał Świdrowski i Reszka w swoim debiucie w KS-ie musiał skapitulować. W odpowiedzi groźnie główkował Adrian Marcioch, ale piłka ponownie minęła bramkę rywali.

W 43. minucie w polu karnym faulował Kowalczyk, a pewnym egzekutorem jedenastki był strzelec pierwszej bramki - Michał Świdrowski. Dosłownie chwilę później zaatakował KS, ale strzał Wielgusa był zbyt lekki żeby zaskoczyć golkipera z Łowicza.

Druga część spotkania mogła świetnie rozpocząć sie dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z prawej strony główkował Kowalczyk, a piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później główkował Padzik, ale dobrym refleksem popisał się golkiper Pelikana. W 59. minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Najpierw strzał jednego z graczy KS-u obronił bramkarz, a chwilę później piłka poszybowała obok słupka.

Groźnie zaatakowali także rywale, ale tym razem to podopiecznych Dominika Tomczaka uratował słupek. W odpowiedzi lewą nogą z dystansy huknął Petrov, ale ponownie na posterunku był golkiper z Łowicza. W 80. minucie szczęścia szukał Amroziński. Niestety techniczny strzał z 20. metrów okazał się niecelny.

Przyjezdni konsekwentnie bronili wypracowanego w pierwszej połowie wyniki i udało im się dowieźć go do końca spotkania. Podopieczni Dominika Tomczaka wyraźnie nie mieli pomysłu na rozpracowanie defensywy rywala. Kutnianie zdobyli, co prawda, gola po stałym fragmencie gry, ale i tak doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

KS Sand-Bus Kutno - Pelikan II Łowicz 1:2

Skwara Dorian 90+2’ - Świdrowski Michał 31', 43'

KS: Reszka Konrad - Padzik Eryk, Kaczor Bartosz, Kowalczyk Maciej, Kobryń Kamil - Dmitry Petrov (Skwara Dorian 78'), Wielgus Kamil (Dębowski Dominik 81'), Marcioch Krystian, Kralkowski Adrian (Amroziński Artur 59') - Marcioch Adrian, Zagajewski Kamil (Brochocki Grzegorz 27')

[ZDJĘCIA] Aktualizacja: Wypadek w Krężel…