Kutnianin zdobył Puchar Marszałka Grzegorza Schreibera. Rafał Kanas pojedzie na wycieczkę do Francji!

Dodane przez EKU24.net

​Rafał Kanas, reprezentant Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zdobył mistrzostwo województwa łódzkiego w rozegranym w Ciechocinku finale Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć".


Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku był miejscem finałowej rywalizacji 5. edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć". Natomiast tematem przewodnim były „Dzieje II Rzeczypospolitej".


- Każdy finał ma inną lokalizację, nawiązującą do tematyki konkursowej – powiedział Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego, z którego inicjatywy pięć lat temu wystartował Festiwal Historyczny „Tradycja i Pamięć". – W tej edycji spotkaliśmy się w dworku zbudowanym w 1932 r. Ignacy Mościcki będąc na kuracji w Ciechocinku, był nim tak zachwycony, że zapragnął zbudowania tu letniej rezydencji.


Tradycyjnie uczniowie zmierzyli się w turnieju wiedzy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzem województwa łódzkiego został Rafał Kanas (op. Iwona Smolińska) z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie, który zdobył Puchar Marszałka, wycieczkę do Francji i kartę prezentową Empik o wartości 300 zł. Czwarty w Łódzkiem był inny kutnianin - Michał Olesiński z II LO im. Jana Kasprowicza.


Do Kutna pojechały dwa Puchary Marszałka, bowiem w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych i gimnazjalnych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Ostrowach. Reprezentantka tej placówki, Justyna Jabłonkowska (op. Renata Tokarska) została natomiast mistrzynią powiatu kutnowskiego.


Podczas finału Stowarzyszenie Historyczne 37. Pułk zaprezentowało umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza polskiego w 1939 r., a na zakończenie uczestnicy zjedli posiłek w kuchni polowej.


info. nadesłane

Zobacz także

Paulina Matysiak z Kutna liderką listy L…

W sobotę niezwykły mecz na "Kutnowi…

Wypadkowa środa na terenie powiatu kutno…

[ZDJĘCIA] Rezerwy KS Kutno z pucharem. W…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Kolejny wypadek na terenie powiatu. Dwa …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek przy kutnowskim…

[ZDJĘCIA] Pierwszy mecz rezerw KS na zdj…

Dobre granie w Kutnie. Inauguracyjna prz…

Królowe Róż doczekały się własnego kalen…

[ZDJĘCIA] Piękny Jubileusz Państwa Walcz…

Policja potwierdza: Za rzucanie petardam…

Zbliżają się Dożynki Gminne w Dąbrowicac…

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody rocznicy Bit…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Szok! Przy Podrzecznej w kobietę rzucono…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udz…