Niesamowity Filip Małgorzaciak

Dodane przez Polfarmex Kutno

Niewiele zabrakło podopiecznym Jarosława Krysiewicza, żeby przed własną publicznością ograć wyżej notowanego Sokoła Łańcut. Kutnianie prowadzili jeszcze w ostatniej minucie, ale szalona trójka Filip Małgorzaciak wyprowadziła Sokoła na prowadzenie, wynik na 88:84 dla przyjezdnych rzutami wolnymi ustalił Szymon Szymański. Małgorzaciak zdobył aż 39 punktów! Trafił 14/20 rzutów z gry w tym 8/12 z za linii 6,75 metra. Dołożył również sześć zbiórek. Najskuteczniejszym zawodnikiem Polfarmexu okazał się Patryk Gospodarek, który zapisał na swoim koncie 19 punktów.

Pierwsze minuty spotkania należały do zawodników trenera Mateusza Leja (Dariusz Kaszowski nie prowadził drużyny Sokoła z przyczyn zdrowotnych), którzy wypracowali sobie kilka oczek przewagi (9:4). Kutnianie mimo trafienia dystansowego Filipa Czyżnielewskiego oraz podkoszowych trafień Michała Marka, nie byli wstanie zatrzymać ofensywy gości. Filip Małgorzaciak nie mylił się zza linii 6.75m, a były zawodnik Polfarmexu Filip Pruefer punktował z pomalowanego (10:18). W końcówce pierwszej kwarty dał o sobie znać Szymon Pawlak, ale inicjatywa wciąż była po stronie Sokoła. Przegrywamy to starcie 17:24.

Dwa trafienia na rozpoczęcie kwarty numer dwa dawały nadzieję na przełamanie rywali (21:25). Goście prowadzeni przez Kamila Zywerta nie pozwolili jednak na zbyt wiele i po początkowych kłopotach wskoczyli na właściwe dla siebie tory. Reprezentant Polski ME w kategorii do 16 i 18 lat umiejętnie rozdzielał piłki do swoich kolegów co w konsekwencji dało 14 oczek przewagi (26:40). Przed przerwą drużyna trenera Jarosława Krysiewicza zdołała odrobić część strat, ale do szatni schodzimy z wynikiem 33:42.

Po zmianie stron po trzech oczkach Małgorzaciaka ekipa Sokoła powiększyła prowadzenie (45:33). Później Szymon Pawlak dystansowym trafieniem dał kolegom sygnał do ataku. Podopieczni Jarosława Krysiewicza byli praktycznie bezbłędni i po kolejnych dwóch trafieniach Szymona zbliżali się na jedno posiadanie (46:49). Kiedy z dystansu przymierzył Bartosz Majewski było po 55. To jednak nie był koniec, trójka Czyżniewlewskiego i dwa kolejne dystansowe trafienia Majewskiego dały 9 oczek zaliczki (64:55). Wygrywamy tą cześć meczu 31:16 i przed decydującą batalią prowadzimy 64:58.

7:0 dla Sokoła na rozpoczęcie decydującej odsłony pozwoliło gościom wrócić na prowadzenie (65:64). Kutnianie po trafieniu Fiszera ponownie wyszli na czoło, ale nie byliśmy wstanie zbudować większej przewagi punktowej. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i na niespełna minutę przed zakończeniem spotkania prowadziliśmy 84:83. Wówczas trójkę o tablicę trafił niesamowity dziś Filip Małgorzaciak, a wynik na 88:84 dla przyjezdnych rzutami wolnymi ustalił Szymon Szymański.

Polfarmex Kutno - Rawlplug Sokół Łańcut 84:88 (17:24, 16:18, 31:16, 20:30)

Polfarmex: Gospodarek 19, Fiszer 14, Majewski 14, Pawlak 14, Czyżnielewski 13, Marek 7, Sobczak 3, Nowicki 0, Żmudzki 0.Rawlplug

Sokół: Małgorzaciak 39, Kulikowski 14, Szymański 9, Zywert 8, Klima 7, Pruefer 5, Sewioł 4, Karolak 2.

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…