Osłabiony Polfarmex zatopił Kotwicę

Dodane przez Polfarmex Kutno

Osłabieni kontuzjami kutnowscy Farmaceuci w pojedynku ósmej kolejki 1 ligi po dogrywce ograli Kotwicę Kołobrzeg 87:85. Najlepszym strzelcem w ekipie Jarosława Krysiewicza okazał się Paweł Nowicki (21 pkt.), natomiast Michał Marek zaliczył kolejne w sezonie double - double (13 pkt. 11 i zbiórek). Na słowa uznania z pewnością zasłużył Szymon Pawlak, który trafiał ważne rzuty w końcówce meczu i ostatecznie zakończył zawody z 17 punktami.

Początek meczu ułożył się znakomicie dla zawodników Jarosława Krysiewicza, którzy rozpoczęli serią 9:0. Wynik dla gości otworzył był zawodnik Polfarmexu Damian Janiak, który w swoim stylu popisał się dystansowym trafieniem. Goście po słabym początku z minuty na minutę rozkręcali się, żeby po trafieniu Patryka Przyborowskiego doprowadzić do remisu po 13. Chwilę później skrzydłowy Kotwicy trafił ponownie co dawało pierwsze prowadzenie przyjezdnym. Kutnianie odpowiedzieli trójką Pawła Nowickiego, jednak pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem 16:19.

W drugiej kwarcie Kotwica utrzymywała minimalne prowadzenie, które oscylowało w granicach pięciu punktów. Kutnianie za sprawą skutecznego Michała Marka wciąż byli w grze, a kiedy zza łuku trafił Patryk Wieczorek zbliżyliśmy się do rywali na jedno „oczko" (29:30). Końcówka kwarty należała jednak do gości, którzy praktycznie nie mylili się z linii rzutów osobistych. Przegrywamy tą część 18:22 i na przerwę schodzimy z siedmioma oczkami straty 34:41.

Po zmianie stron trafienia Wieczorka, Nowickiego i wsad Marka, doprowadził do remisu po 43. Gra wyrównała się, a skuteczny w tym fragmencie January Sobczak wyprowadził Polfarmex na dwupunktowe prowadzenie (48:46). Końcówka trzeciej ćwiartki ponownie należała do gości, którzy do decydującej odsłony przystępowali z pięciopunktowym zapasem, prowadząc 67:62.

W decydującej odsłonie kutnianie szybko odrobili straty i ponownie obserwowaliśmy grę punkt za punkt. W połowie kwart trójka Pawlaka dał trzy oczka prowadzenia (74:71), jednak goście szybko odpowiedzieli tym samym. I chociaż oba zespoły miały kilka szanse na zwycięstwo w regulaminowym czasie to jednak kibice doczekali się dogrywki.

Ostatnie jak się później okazało 5 minut gry lepiej rozpoczęli podopieczni Jarosława Krysiewicza. Celnymi rzutami zza linii 6.75 m popisał się Wieczorek oraz Sobczaka. Goście nie poddawali się, a ciężar gry wziął na siebie doświadczony Jakub Zalewski, który trafiał trudne rzuty. Mimo to kutnianie nie dali się przełamać i chociaż w ostatnich akcjach nie brakowało przypadku to ostatecznie wygrywamy ten pojedynek 87:85.

Polfarmex Kutno - Energa Kotwica Kołobrzeg 87:85 (16:19, 18:22, 28:26, 14:9, d. 11:9)

Polfarmex: Nowicki 21, Sobczak 17, Marek 13, Pawlak 12, Wieczorek 12, Majewski 7, Czyżnielewski 4, Obarek 1, Matyszkiewicz 0.

Energa Kotwica: Ryżek 17, Janiak 14, Wrona 14, Przyborowski 9, Zalewski 9, Bodych 8, Grujić 7, Suliński 5, Stanios 2, Lasota 0.

[ZDJĘCIA] Aktualizacja: Wypadek w Krężel…