Polfarmex Kutno ogrywa Noteć Inowrocław

Dodane przez Polfarmex Kutno

Po dwóch z rzędu porażkach koszykarze Polfarmexu Kutno chcieli jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Okazja przyszła w 24 kolejce, w której to podopieczni Jarosława Krysiewicza podejmowali KSK Noteć Inowrocław. Kutnianie od samego początku narzucili rywalom swój styl gry i po czterdziestu minutach walki zasłużenie mogli cieszyć się z dwóch punktów. Niesamowite zawody rozegrał król tablic Mateusz Szwed, który w nieco ponad 20 minut zdobył 12 punktów i zebrał 17 piłek. Najskuteczniejsi w talii Krysiewicza z 14 oczkami byli dzisiaj Arkadiusz Kobus oraz Mateusz Zębski.

Początek spotkania należał do kutnian, którzy szybko zbudowali kilkupunktową przewagę. Mecz dobrze rozpoczął Mateusz Zębski, który raz za razem dziurawił siatkę przyjezdnych. Nie zawodził na dystansie Damian Janiak, po trafieniu którego prowadziliśmy 10:4. Zawodnicy Polfarmexu grali szybko, a przede wszystkim skutecznie. Kiedy swoje punkty dołożyli Michał Marek, Arkadiusz Kobus i Mateusz Szwed, prowadzenie gospodarzy urosło do 11 oczek (18:7). Noteć odgryzała się trafieniami Wojciecha Żurawskiego, ale Kobus ze Szwedem wspaniale finiszowali co po 10 minutach przełożyło się na prowadzenie 25:14.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. Koszykarze z kujawsko-pomorskiego ruszyli do odrabiania strat, dzięki czemu na tablicy mieliśmy wynik 28:22. Farmaceuci nie pozwolili na więcej. Po akcji Marka 2+1 oraz kolejnym dystansowym trafieniu Janiaka, znowu „bezpiecznie" prowadziliśmy (38:27). Wygrywamy to starcie 17:16 i do przerwy prowadzimy 42:30.

Pierwsze akcje po zmianie stron należały do Żurawskiego. Doświadczony środkowy przyjezdnych mocno niepokoił naszych obrońców. Przewaga Polfarmexu cały czas oscylowała w granicach dwucyfrowego rezultatu, a po trafieniu Kobusa urosła nawet do piętnastu oczek (51:36). W końcówce Noteć zdołała odrobić część strat, ale do decydującej kwarty zawodnicy Jarosława Krysiewicza przystępowali, prowadząc 59:50.

Ostatnia część meczu nie przyniosła nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kutnianie kontrolowali wynik, wygrywając to starcie 17:11 i w całym spotkaniu 76:61.

Polfarmex Kutno – Noteć Inowrocław 76:61 (25:14, 17:16, 17:20, 17:11)

Polfarmex: Zębski 14, Kobus 14, Szwed 12 (17 zb.), Janiak 11, Marek 9, Sobczak 8, Majewski 6, Tradecki 2, Antczak 0, Pawlak 0;

Noteć: Żurawski 17, Filipiak 13, Adamczewski 11, Małecki 8, Szczepanik 5, Paul 5, Sroczyński 2, Marciniak 0. Zobacz zdjęcia /google/

[ZDJĘCIA] Aktualizacja: Wypadek w Krężel…