Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EKU24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Polfarmex zatopił Kotwicę. Ósma wygrana kutnian

Dodane przez Polfarmex Kutno

Podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali w lidze po raz ósmy, pozostawiając w pokonanym polu Kotwicę Kołobrzeg. Kutnowscy Farmaceuci od pierwszych minut spotkania narzucili rywalom swoje warunki gry i po czterdziestu minutach walki okazali się lepsi od zespołu trenera Pawła Blechacza, wygrywając 100:84. Najskuteczniejszym strzelcem Polfarmexu okazał się Arkadiusz Kobus, który zapisał na swoim koncie 21 oczek.


Wynik spotkania otworzył trafieniem spod kosza Łukasz Bodych, ale to podopieczni Jarosława Krysiewicza, lepiej prezentowali się w pierwszych minutach meczu. Arkadiusz Kobus wybornie rozpoczął sobotni pojedynek. Kapitan Farmaceutów wygrywał pojedynki jeden na jeden, nie mylił się również z dalekiego dystansu. Po szalonym początku w wykonaniu Kobusa, swoich szans nie marnowali January Sobczak, Michał Marek, Damian Janiak oraz Mateusz Zębski. W końcówce kwarty agresywna obrona miejscowych wymuszała na zawodnikach Kotwicy, wiele strat, które Mateusz Zębski zamieniał na punkty. Duet Kobus - Zębski, zdobyli łącznie 19 punktów i głównie dzięki tej dwójce prowadziliśmy po 10 minutach 28:16.


Na początku drugiej ćwiartki lepiej radzili sobie goście, którzy odrobili kilka oczek (28:20). Na więcej nie pozwolił wychowanek kutnowskiego klubu Szymon Pawlak, który zdobył 7 punktów z rzędu. Obwodowy Polfarmexu, kilka minut później trafił po raz drugi zza łuku, co dało Farmaceutom osiemnastopunktową przewagę (46:28). Zawodnicy z Kołobrzegu nie dawali za wygraną, w końcówce kwarty zanotowali lepszy fragment gry, co przełożyło się na zmniejszenie strat. Buzzer beater Szymona Ryżeka zakończył pierwsze 20 minut, po których Farmaceuci schodzili do szatni z 11 punktami zaliczki (51:40).


Po długiej przerwie Farmaceuci nie zwalniali tempa. Kobus z Zębskim naprzemiennie dziurawili kosz rywali. Kutnianie nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Po trafieniach Wojdyły, Janiaka i Sobczaka, przewaga urosła do rekordowych 22 punktów (78:56). Ostatecznie po 30 minutach na tablicy mieliśmy wynik 78:62.Ostatnia odsłona nie mogła i nie przyniosła nic niespodziewanego. Zawodnicy trenera Krysiewicza mądrze bronili wypracowanej przewagi nie pozwalając rozpędzić się rywalom. Polfarmex Kutno w 10 kolejce ogrywa Kotwicę Kołobrzeg 100:84.


Polfarmex Kutno – Kotwica Kołobrzeg 100:84 (28:16, 23:24, 27:22, 22:22)


Polfarmex: Kobus 21, Zębski 16, Wojdyła 14, Pawlak 13, Janiak 9, Adamczewski 8, Marek 7, Sobczak 6, Szwed 6, Tradecki 0, Antczak 0, Ćwirko-Godycki 0.


Kotwica: Dzierżak 21, Pawłowski 17, Neumann 10, Przyborowski 10, Grujić 7, Ryżek 6, Ł. Bodych 5, P. Bodych 5, Dobriański 3.


Zobacz zdjęcia /google/

Zobacz także

Dni dla Biznesu z Renault MEGANE!

Zoo Safari w Niepublicznym przedszkolu K…

"Kartka wielkanocna". W Przeds…

Wypożyczalnia DUDKI 11 poszerza flotę o …

Kolejne zwycięstwo Młodziczek KKS Pro-Ba…

„Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Ar…

Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem za nami…

Uwaga kutnianie! Będą zawieje śnieżne i …

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Wygrana i przegrana Kadetów KKS Pro-Bask…

Przełożona inauguracja rundy wiosennej. …

Skrzatki KKS Pro-Basket Kutno z kolejnym…

Służby ratunkowe przy ulicy Braci Śniade…

[ZDJĘCIA] Automatyczny defibrylator zewn…

Ruszyła kolejna edycja Kutnowskiego Budż…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Wysokie zwycięstwo Młodziczek Młodszych …

Płonie dom pod Kutnem. Na miejscu kilka …