Polfarmex zatopił Kotwicę. Ósma wygrana kutnian

Dodane przez Polfarmex Kutno

Podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali w lidze po raz ósmy, pozostawiając w pokonanym polu Kotwicę Kołobrzeg. Kutnowscy Farmaceuci od pierwszych minut spotkania narzucili rywalom swoje warunki gry i po czterdziestu minutach walki okazali się lepsi od zespołu trenera Pawła Blechacza, wygrywając 100:84. Najskuteczniejszym strzelcem Polfarmexu okazał się Arkadiusz Kobus, który zapisał na swoim koncie 21 oczek.


Wynik spotkania otworzył trafieniem spod kosza Łukasz Bodych, ale to podopieczni Jarosława Krysiewicza, lepiej prezentowali się w pierwszych minutach meczu. Arkadiusz Kobus wybornie rozpoczął sobotni pojedynek. Kapitan Farmaceutów wygrywał pojedynki jeden na jeden, nie mylił się również z dalekiego dystansu. Po szalonym początku w wykonaniu Kobusa, swoich szans nie marnowali January Sobczak, Michał Marek, Damian Janiak oraz Mateusz Zębski. W końcówce kwarty agresywna obrona miejscowych wymuszała na zawodnikach Kotwicy, wiele strat, które Mateusz Zębski zamieniał na punkty. Duet Kobus - Zębski, zdobyli łącznie 19 punktów i głównie dzięki tej dwójce prowadziliśmy po 10 minutach 28:16.


Na początku drugiej ćwiartki lepiej radzili sobie goście, którzy odrobili kilka oczek (28:20). Na więcej nie pozwolił wychowanek kutnowskiego klubu Szymon Pawlak, który zdobył 7 punktów z rzędu. Obwodowy Polfarmexu, kilka minut później trafił po raz drugi zza łuku, co dało Farmaceutom osiemnastopunktową przewagę (46:28). Zawodnicy z Kołobrzegu nie dawali za wygraną, w końcówce kwarty zanotowali lepszy fragment gry, co przełożyło się na zmniejszenie strat. Buzzer beater Szymona Ryżeka zakończył pierwsze 20 minut, po których Farmaceuci schodzili do szatni z 11 punktami zaliczki (51:40).


Po długiej przerwie Farmaceuci nie zwalniali tempa. Kobus z Zębskim naprzemiennie dziurawili kosz rywali. Kutnianie nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Po trafieniach Wojdyły, Janiaka i Sobczaka, przewaga urosła do rekordowych 22 punktów (78:56). Ostatecznie po 30 minutach na tablicy mieliśmy wynik 78:62.Ostatnia odsłona nie mogła i nie przyniosła nic niespodziewanego. Zawodnicy trenera Krysiewicza mądrze bronili wypracowanej przewagi nie pozwalając rozpędzić się rywalom. Polfarmex Kutno w 10 kolejce ogrywa Kotwicę Kołobrzeg 100:84.


Polfarmex Kutno – Kotwica Kołobrzeg 100:84 (28:16, 23:24, 27:22, 22:22)


Polfarmex: Kobus 21, Zębski 16, Wojdyła 14, Pawlak 13, Janiak 9, Adamczewski 8, Marek 7, Sobczak 6, Szwed 6, Tradecki 0, Antczak 0, Ćwirko-Godycki 0.


Kotwica: Dzierżak 21, Pawłowski 17, Neumann 10, Przyborowski 10, Grujić 7, Ryżek 6, Ł. Bodych 5, P. Bodych 5, Dobriański 3.


Zobacz zdjęcia /google/

Zobacz także

Pogody pokrzyżowała plany piłkarzom. Odw…

Aparat AED dla OSP "Dąbrowszczak…

[AKTUALIZACJA] Nocny wypadek w Józefowie…

Wypadek w Józefowie, osobówka rozbiła si…

Już dzisiaj podniebne patrole policji. C…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Dominik Tomczak w rozmowie z EKU24: …

[AUDIO] Budka, Ambrozik, Kłopotek w spec…

Gmina Żychlin: Skatowali 63-letniego męż…

Znamy plan sparingowy KS Kutno. W środę …

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Zwłoki w Woli Popowej. To zaginiony Jaro…

Przedszkolaki z "Be Happy" poz…

Młodzi wokaliści z MDK z pierwszą nagrod…

WAŻNE: Makabryczne odkrycie pod Żychline…

[ZDJĘCIA] Przemierzyli szlakiem kultury …

Groźne wypadki w powiecie kutnowskim. Ki…

"Wygrywa drużyna, a przegrywa trene…