Udana inauguracja KS-u. Pięć goli i okazałe zwycięstwo kutnian

Dodane przez EKU24.net

W meczu inaugurującym sezon 2019/20 w łódzkiej czwartej lidze, KS Sand-Bus Kutno pokonał na własnym stadionie Włókniarz Zelów 4:1.

pierwszych minutach spotkania lepiej wyglądali piłkarze Włókniarza Zelów. Sygnał do ataku dał Błażej Kaliski, jednak jego uderzenie było niecelne. Dużo groźniej było po strzale Piotra Boczkiewicza, który otrzymał piłkę po serii błędów KS-u w defensywie. Mocne kopnięcie z dwudziestu metrów obronił jednak Sokołowicz. Szczęścia próbował także Maciejewski, jednak posłał futbolówkę daleko obok bramki.

Pierwszą bardzo dobrą okazję gospodarze stworzyli sobie w 10. minucie. Sam na sam z bramkarzem stanął Krystian Górczyński, ale przegrał z nim rywalizację. Więcej zimnej krwi dwie minuty później mieli Igor Świątkiewicz i Łukasz Dynel. Ten pierwszy podawał, a drugi pewnym strzałem z dwunastu metrów umieścił piłkę w bramce.

Kolejne minuty to gra głównie w środku boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych okazji do zdobycia gola. Najgroźniejszy był strzał Łukasza Dynela, ale piłka trafiła w boczną siatkę. W 32. minucie bliski sczęścia był jeden z pomocników KS-u, ale bramkarz dwukrotnie bronił jego uderzenia z bliskiej odległości.

Cztery minuty później było 1:1. Chwilowy przestój gospodarzy wykorzystali zelowianie - świetnym prostopadłym podaniem popisał się jeden z pomocników Włókniarz, Albin Maciejewski stanął oko w oko z Sokołowiczem i mimo nacisku ze strony defensora, pewnym strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania. Odpowiedź KS-u była niemal natychmiastowa. W 42. minucie Dynel zwiódł rywala i zagrał w pole karne. Piłka minęła bramkarza, obrońcę, a kolejny defensor nieczysto w nią trafił. Przed okazją stanął Świątkiewicz i nowy gracz kutnian w stu procentach ją wykorzystał.

Kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy sędzia Paweł Pskit ukarał Macieja Kowalczyka i Albina Maciejewskiego czerwonymi kartkami. Mimo zdziwienia wszystkich zawodników, sędzia decyzji nie zmienił.

Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla podopiecznych Dominika Tomczaka. Piłkę na szesnastym metrze otrzymał Ostrowski i pięknym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Pięć minut później było już 4:1. Dynel z łatwością minął dwóch rywali po prawej stronie boiska, wpadł w pole karne i chciał podać do lepiej ustawionych kolegów. Piłka po rykoszecie skierowała się w światło bramki i między nogami, próbującego interweniować, bramkarza wpadła do siatki.

W 74. minucie mnóstwo szczęścia mieli przyjezdni. Na prawej flance poczarował Dynel, zagrał w pole karne, jednak strzał Świątkiewicza został zablokowany. Chwilę później sprzed pola karnego kropnął Wielgus, ale bramkarz instynktownie obronił jego strzał. Zdecydowanie najbardziej aktywnym graczem w kutnowskiej drużynie był Łukasz Dynel, co potwierdził m.in. w 80. minucie. Tym razem jego strzał był jednak niecelny.

Do końca spotkania zelowianie próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, jednak dobrze grający podopieczni Dominika Tomczaka na to nie pozwolili. KS Sand-Bus Kutno z wysokiego „C" rozpoczął nowy sezon w czwartej lidze.

KS Sand-Bus Kutno - Włókniarz Zelów 4:1

Dynel Łukasz 12', 57' Świątkiewicz Igor 42', Ostrowski Mateusz 52' - Maciejewski Albin 36'

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wyjątkowy turniej wyst…

[ZDJĘCIA] Środowiskowy Dom Samopomocy w …