Policja potwierdza: Za rzucanie petardami w ludzi i zwierzęta tylko pouczenie

Dodane przez EKU24.net

Wczoraj (19 sierpnia) informowaliśmy o szokującym zdarzeniu, jakie miało miejsce przy ulicy Podrzecznej w Kutnie. W spacerującą z psem, kobietę rzucono petardą.


Przypomnijmy, w poniedziałek, 19 sierpnia mieszkanka Kutna spacerowała z psem przy ulicy Podrzecznej. Nagle z jednego z mieszkań rzucono petardę, która trafiła prosto w nogę kobiety. O sytuacji kutnianka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.


- Przed chwilą miała miejsce sytuacja zagrażająca zdrowiu, a może i życiu, mojemu oraz mojego psa. Idąc razem z moim psem (na smyczy) przez trawnik przy ulicy Podrzecznej kobieta z parteru rzuciła w nas petardę. Z psem jedynie przez trawnik szlam, nie załatwił się, nie biegał luzem. Wezwałam policję, bo kobieta trafiła mi petarda w nogę (mam lekkie zaczerwienienie) - relacjonowała wczoraj mieszkanka Kutna.

Jak przekazała poszkodowana, funkcjonariusze policji wezwani na miejsce mieli stwierdzić, że kobiecie nic się nie stało, więc sprawczyni zdarzenia dostanie tylko pouczenie. Od razu skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Kutnie. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź.


- Z ustaleń policjantów podejmujących interwencję wynika, że zgłaszającej, jak i jej psu nic się nie stało, nie zgłosiła żadnych obrażeń ciała. Kobieta znajdowała się w miejscu, gdzie pod blokiem był umiejscowiony znak „zakaz wyprowadzania psów" - poinformowała sierż. szt. Daria Fraszczyk, p.o Asystenta ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Funkcjonariusze ustalili, że lokatorka bloku faktycznie rzuciła petardę pod swój balkon. Została poinformowana o popełnionym wykroczeniu z Art. 51 KW, a następnie zgodnie z Art. 41 KW zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

Zobacz także

Niebezpiecznie w Wojszycach. Samochód ci…

To już pewne! Padł kolejny rekord WOŚP w…

Kontrola drogowa doprowadziła do ujawnie…

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szko…

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…