[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pod Kutnem

Dodane przez EKU24.net

Około 300 osób podróżujących w minioną niedzielę autostradą A1, uczyło się udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania na drodze.


W minioną niedzielę, 18 sierpnia odbyła się kolejna już akcja edukacyjno - informacyjna prowadzona na MOP-ach usytuowanych przy autostradach w całym kraju. Tym razem podróżujący autostradą A1 mogli wziąć udział w przedsięwzięciu na MOP-ie Krzyżanów Zachód w pobliżu Kutna. Na miejscu oprócz przedstawicieli GDDKiA można było spotkać ratowników medycznych, policjantów, strażaków oraz inspektorów ITD, a zatem przedstawicieli wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na drogach.


Dużą atrakcją okazał się samochód opancerzony "TUR", produkowany w Kutnie, do którego można było nawet wsiąść. Najważniejszy był jednak walor edukacyjny imprezy. Wszyscy, którzy zrobili tu przerwę w podróży mogli nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt służący niesieniu pomocy, ale także mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące właściwego zachowania na drodze, jak i spróbować swoich sił przy próbie udzielenia pomocy.

Do dyspozycji udostępniono dwa fantomy - osoby dorosłej i dziecka - na których można było przeprowadzić resuscytację. Zawodowi kierowcy mogli uzyskać wszelkie szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia transportu drogowego, których cierpliwie udzielali inspektorzy ITD, a że wszystko przebiegało w atmosferze pikniku rodzinnego, chętnych nie brakowało. Dla najmłodszych przygotowano praktyczne upominki, w postaci elementów odblaskowych i praktycznych gadżetów. Natomiast GDDKiA dla wszystkich posiadaczy prawa jazdy przygotowała zestaw 10 zasad rozsądnego kierowcy.


Wszyscy, którzy zgodzili się z nimi, mogli złożyć podpis na specjalnie przygotowanej pokaźnej tablicy, na której wkrótce zabrakło miejsca.


info: GDDKiA

Zobacz także

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…

UWAGA: Jest praca! Animex poszukuje nowy…

[ZDJĘCIA] "Zakątek Misia Wojtka…

Wypadek na Oporowskiej w Kutnie. Pięć ro…

Blues w Kutnie podczas Walentynek. Już j…

Wypadek na Sklęczkowskiej. Trzy rozbite …

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wygląda aktualny s…

[ZDJĘCIA] Zakończenie Powiatowego Testu …

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym trwa k…

Zawodnicy "Dziewiątki" Kutno r…

W marcu 48. Premiera Grupy Teatralnej …

Krok od tragedii! Wyrwane przez wiatr dr…