[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pod Kutnem

Dodane przez EKU24.net

Około 300 osób podróżujących w minioną niedzielę autostradą A1, uczyło się udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania na drodze.


W minioną niedzielę, 18 sierpnia odbyła się kolejna już akcja edukacyjno - informacyjna prowadzona na MOP-ach usytuowanych przy autostradach w całym kraju. Tym razem podróżujący autostradą A1 mogli wziąć udział w przedsięwzięciu na MOP-ie Krzyżanów Zachód w pobliżu Kutna. Na miejscu oprócz przedstawicieli GDDKiA można było spotkać ratowników medycznych, policjantów, strażaków oraz inspektorów ITD, a zatem przedstawicieli wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na drogach.


Dużą atrakcją okazał się samochód opancerzony "TUR", produkowany w Kutnie, do którego można było nawet wsiąść. Najważniejszy był jednak walor edukacyjny imprezy. Wszyscy, którzy zrobili tu przerwę w podróży mogli nie tylko obejrzeć nowoczesny sprzęt służący niesieniu pomocy, ale także mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące właściwego zachowania na drodze, jak i spróbować swoich sił przy próbie udzielenia pomocy.

Do dyspozycji udostępniono dwa fantomy - osoby dorosłej i dziecka - na których można było przeprowadzić resuscytację. Zawodowi kierowcy mogli uzyskać wszelkie szczegółowe informacje dotyczące prowadzenia transportu drogowego, których cierpliwie udzielali inspektorzy ITD, a że wszystko przebiegało w atmosferze pikniku rodzinnego, chętnych nie brakowało. Dla najmłodszych przygotowano praktyczne upominki, w postaci elementów odblaskowych i praktycznych gadżetów. Natomiast GDDKiA dla wszystkich posiadaczy prawa jazdy przygotowała zestaw 10 zasad rozsądnego kierowcy.


Wszyscy, którzy zgodzili się z nimi, mogli złożyć podpis na specjalnie przygotowanej pokaźnej tablicy, na której wkrótce zabrakło miejsca.


info: GDDKiA

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie

Startują zapisy do Kutnowskiej Amatorski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna najlepsi w wo…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już jutro Minifestiwal Projektodawców Ku…