Kutno straciło ponad 10 milionów złotych dofinansowania na rewitalizację Pałacu Saskiego. Mieszkańcy zorganizowali zbiórkę pieniędzy

Dodane przez EKU24.net

Wczoraj włodarze Kutna poinformowali, że prawdopodobnie cofnięte zostanie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację Pałacu Saskiego. Niemal natychmiast z ciekawą inicjatywą wyszedł jeden z mieszkańców, który utworzył zbiórkę pieniędzy.

Wszystko wskazuje na to, że Kutna straci prawie 10,5 miliona złotych dofinansowania na przebudowę Pałacu Saskiego. Wszystko przez problemy, które wynikły podczas prac. Okazało się, że w części drewniane, szachulcowej i wypełnieniu ceglanym zniszczenia są duże. We wniosku składanym do Urzędu Marszałkowskiego był zapis, że 70% substancji zabytkowej powinno być ponownie wbudowane. Przez zniszczenia, które teraz odkryto, okazało się, że nie będzie można spełnić tego warunku.

Na niecodzienny pomysł wpadł jeden z kutnian, który chcąc pomóc włodarzom Miasta Róż, postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy na ten cel.

- W zaistniałej sytuacji nie powinniśmy siedzieć z założonymi rękoma, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc miastu odbudować Pałacyk pocztowy, który po odbudowie będzie przyłączony do siedziby Muzeum Ziemi Kutnowskiej, z której będzie mógł korzystać każdy kto tylko zechce odwiedzić to ciekawe miejsce! Wierzę w dobre serca ludzi! - mówi organizator akcji.


Zbiórka pieniędzy odbywa się TUTAJ.

Zobacz także

Porażka rezerw KS na koniec rundy. Widze…

KS Kutno wygrywa w Opocznie i ma już 6 p…

KS Kutno: Weekendowe granie. Rezerwy u s…

Pożar przy Jana Pawła II w Kutnie. Ogień…

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…