Burmistrz Żychlina spotkał się z uczestnikami projektu Erasmus+

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

12 marca br. grupa 9 nauczycieli i 21 uczniów z Macedonii, Portugalii, Włoch i Turcji, którzy przyjechali do Żychlina w ramach projektu Erasmus+ „Step up with Google Tools and Mobile Apps", a także przedstawiciele Zespołu Szkół w Żychlinie , którzy również są uczestnikami projektu, spotkali się z Burmistrzem Gminy Żychlin, Grzegorzem Ambroziakiem. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej urzędu. Było to drugie spotkanie w ramach projektu, którego celem jest wykorzystanie urządzeń mobilnych do nauki. Nowe urządzenia mobilne mogą prowadzić do pozytywnej zmiany w nauczaniu i podejściu do nauki. Realizacja projektu ma nauczyć uczniów i nauczycieli korzystania z narzędzi, które oferuje Google oraz szeregu innych aplikacji mobilnych.


Nauczyciele i uczniowie z państw partnerskich przybyli do Żychlina aby przedyskutować szczegóły projektu, przedstawić swoje kraje, szkoły, rozwinąć umiejętności informatyczne oraz poznać się wzajemnie.


Pan Burmistrz w czasie spotkania przekazał gościom informacje na temat naszego miasta i gminy oraz rozdał drobne prezenty. Spotkanie trwało około godziny, goście w tym czasie obejrzeli filmy promujące nasze miasto i ich mieszkańców oraz ukazujące uroczyste obchody stulecia niepodległości naszego kraju jakie miały miejsce w Żychlinie. Po oficjalnym spotkaniu nauczyciele i uczniowie odbyli jeszcze warsztaty związane z realizacją projektu.


Goście spędzą w naszym mieście tydzień. Wezmą udział w szeregu warsztatów z zakresu aplikacji Google. Elementem kończącym warsztaty, będzie nakręcenie specjalna kamerą o zasięgu 360 stopni materiału filmowego w zamku w Oporowie. Materiał ten zostanie następnie zmontowany przy użyciu narzędzi Google.


Oprócz zajęć typowo dydaktycznych nasi goście zapoznają się z historia i kulturą naszego kraju podczas wyjazdu do Torunia i Warszawy.


Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie są świadome potrzeby pomocy uczniom w nabywaniu, rozwijaniu i doskonaleniu niektórych kluczowych umiejętności XXI wieku: krytycznego myślenia, umiejętności informacyjnych, współpracy i pracy zespołowej, elastyczności i zdolności dostosowawczych, inicjatywy i świadomości kulturowej.


Iwona Kciuk
Koordynator projektu

Zobacz także

Paulina Matysiak z Kutna liderką listy L…

W sobotę niezwykły mecz na "Kutnowi…

Wypadkowa środa na terenie powiatu kutno…

[ZDJĘCIA] Rezerwy KS Kutno z pucharem. W…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Kolejny wypadek na terenie powiatu. Dwa …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek przy kutnowskim…

[ZDJĘCIA] Pierwszy mecz rezerw KS na zdj…

Dobre granie w Kutnie. Inauguracyjna prz…

Królowe Róż doczekały się własnego kalen…

[ZDJĘCIA] Piękny Jubileusz Państwa Walcz…

Policja potwierdza: Za rzucanie petardam…

Zbliżają się Dożynki Gminne w Dąbrowicac…

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody rocznicy Bit…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Szok! Przy Podrzecznej w kobietę rzucono…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Kilkuset podróżnych wzięło udz…