Burmistrz Żychlina spotkał się z uczestnikami projektu Erasmus+

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

12 marca br. grupa 9 nauczycieli i 21 uczniów z Macedonii, Portugalii, Włoch i Turcji, którzy przyjechali do Żychlina w ramach projektu Erasmus+ „Step up with Google Tools and Mobile Apps", a także przedstawiciele Zespołu Szkół w Żychlinie , którzy również są uczestnikami projektu, spotkali się z Burmistrzem Gminy Żychlin, Grzegorzem Ambroziakiem. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej urzędu. Było to drugie spotkanie w ramach projektu, którego celem jest wykorzystanie urządzeń mobilnych do nauki. Nowe urządzenia mobilne mogą prowadzić do pozytywnej zmiany w nauczaniu i podejściu do nauki. Realizacja projektu ma nauczyć uczniów i nauczycieli korzystania z narzędzi, które oferuje Google oraz szeregu innych aplikacji mobilnych.


Nauczyciele i uczniowie z państw partnerskich przybyli do Żychlina aby przedyskutować szczegóły projektu, przedstawić swoje kraje, szkoły, rozwinąć umiejętności informatyczne oraz poznać się wzajemnie.


Pan Burmistrz w czasie spotkania przekazał gościom informacje na temat naszego miasta i gminy oraz rozdał drobne prezenty. Spotkanie trwało około godziny, goście w tym czasie obejrzeli filmy promujące nasze miasto i ich mieszkańców oraz ukazujące uroczyste obchody stulecia niepodległości naszego kraju jakie miały miejsce w Żychlinie. Po oficjalnym spotkaniu nauczyciele i uczniowie odbyli jeszcze warsztaty związane z realizacją projektu.


Goście spędzą w naszym mieście tydzień. Wezmą udział w szeregu warsztatów z zakresu aplikacji Google. Elementem kończącym warsztaty, będzie nakręcenie specjalna kamerą o zasięgu 360 stopni materiału filmowego w zamku w Oporowie. Materiał ten zostanie następnie zmontowany przy użyciu narzędzi Google.


Oprócz zajęć typowo dydaktycznych nasi goście zapoznają się z historia i kulturą naszego kraju podczas wyjazdu do Torunia i Warszawy.


Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie są świadome potrzeby pomocy uczniom w nabywaniu, rozwijaniu i doskonaleniu niektórych kluczowych umiejętności XXI wieku: krytycznego myślenia, umiejętności informacyjnych, współpracy i pracy zespołowej, elastyczności i zdolności dostosowawczych, inicjatywy i świadomości kulturowej.


Iwona Kciuk
Koordynator projektu

Zobacz także

Rodzinne atrakcje, koncerty, wystawy, mu…

Prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński pop…

[WIDEO] Trzy pytania do... Mariusza Koza…

[ZDJĘCIA] Piknik z Kulturą w żychlińskim…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Jutro rusza Piknik wśród Róż w Kutnie. S…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Urszuli Macio…

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno kończą rozg…

Nocna interwencja strażaków. Na krajowej…

Kolejne badania mammograficzne przed Sta…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Adamowicach, osobówk…

WAŻNE: Wypadek w Adamowicach, jedna osob…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Danuty Blus

[ZDJĘCIA] Miejskie inwestycje drogowe w …

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…