Burmistrz Żychlina spotkał się z uczestnikami projektu Erasmus+

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

12 marca br. grupa 9 nauczycieli i 21 uczniów z Macedonii, Portugalii, Włoch i Turcji, którzy przyjechali do Żychlina w ramach projektu Erasmus+ „Step up with Google Tools and Mobile Apps", a także przedstawiciele Zespołu Szkół w Żychlinie , którzy również są uczestnikami projektu, spotkali się z Burmistrzem Gminy Żychlin, Grzegorzem Ambroziakiem. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej urzędu. Było to drugie spotkanie w ramach projektu, którego celem jest wykorzystanie urządzeń mobilnych do nauki. Nowe urządzenia mobilne mogą prowadzić do pozytywnej zmiany w nauczaniu i podejściu do nauki. Realizacja projektu ma nauczyć uczniów i nauczycieli korzystania z narzędzi, które oferuje Google oraz szeregu innych aplikacji mobilnych.


Nauczyciele i uczniowie z państw partnerskich przybyli do Żychlina aby przedyskutować szczegóły projektu, przedstawić swoje kraje, szkoły, rozwinąć umiejętności informatyczne oraz poznać się wzajemnie.


Pan Burmistrz w czasie spotkania przekazał gościom informacje na temat naszego miasta i gminy oraz rozdał drobne prezenty. Spotkanie trwało około godziny, goście w tym czasie obejrzeli filmy promujące nasze miasto i ich mieszkańców oraz ukazujące uroczyste obchody stulecia niepodległości naszego kraju jakie miały miejsce w Żychlinie. Po oficjalnym spotkaniu nauczyciele i uczniowie odbyli jeszcze warsztaty związane z realizacją projektu.


Goście spędzą w naszym mieście tydzień. Wezmą udział w szeregu warsztatów z zakresu aplikacji Google. Elementem kończącym warsztaty, będzie nakręcenie specjalna kamerą o zasięgu 360 stopni materiału filmowego w zamku w Oporowie. Materiał ten zostanie następnie zmontowany przy użyciu narzędzi Google.


Oprócz zajęć typowo dydaktycznych nasi goście zapoznają się z historia i kulturą naszego kraju podczas wyjazdu do Torunia i Warszawy.


Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie są świadome potrzeby pomocy uczniom w nabywaniu, rozwijaniu i doskonaleniu niektórych kluczowych umiejętności XXI wieku: krytycznego myślenia, umiejętności informacyjnych, współpracy i pracy zespołowej, elastyczności i zdolności dostosowawczych, inicjatywy i świadomości kulturowej.


Iwona Kciuk
Koordynator projektu

Zobacz także

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na A1. Trzy …

[ZDJĘCIA] Kutnowskie place zabaw doposaż…

[ZDJĘCIA] Rozstrzygnięto przetarg na prz…

Kolejny pożar wysypiska śmieci w Krzyżan…

Szok! Znaleziono rozczłonkowane zwłoki p…

Przełożona inauguracja rezerw KS Kutno. …

Zaatakowali interweniujących policjantów…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Adama Pietrus…

[ZDJĘCIA] Eliminacje powiatowe konkursu …

Młodziczki Młodsze kończą rozgrywki ligo…

AKTUALIZACJA: Zakleszczona noga w maszyn…

[ZDJĘCIA] Rusza odbudowa Pałacu Saskiego

Tragedia w Augustopolu. Podczas prac pol…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Weroniki Lena…

Strzały przy osiedlu Braci Śniadeckich. …

Policjanci zaatakowani przez mężczyznę? …