Co z budową skateparku w Kutnie? Złożono wniosek o dofinansowanie, wkrótce zapadnie decyzja

Dodane przez EKU24.net
Jednym z projektów, który został wybrany do realizacji w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego​ jest Skatepark nad Ochnią. Dzisiaj Biuro Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno przekazało mieszkańcom obszerne informacje na temat aktualnego stanu inwestycji.

Kosztorys budowy skateparku to blisko 380 tys. złotych. Z tego względu konieczne było złożenie wniosku o dofinansowanie.

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie inwestycji do Urzędu Marszałkowskiego (program wsparcia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej). Decyzje w powyższej sprawie będą ogłoszone w II kwartale br. - informuje Biuro Sportu i Turystyki.


Korzystając z dostępnych opracowań oraz konsultacji dot. budowy skateparków dokonano analizy rodzajów nawierzchni kiedyś i obecnie stosowanych: kostka brukowa, asfalt, beton monolityczny. Jednocześnie po analizie możliwości realizacji przedsięwzięcia we wskazanych miejscach okazało się, że budowa w tych miejscach podniosłaby koszty inwestycji, jak również mogłaby nie gwarantować komfortu dla otoczenia, jak i użytkowników. W związku z tym miasto wystąpiło do firm specjalizujących się w budowie skateparków o przysłanie wstępnej koncepcji tej inwestycji z założeniem, że budżet wynosi 100 tys. złotych. Przy tych założeniach można było zrealizować tylko płytę główną o wymiarach między 6m x 25m z dwoma, trzema prostymi przeszkodami.


W dniu 1 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie z projektodawcą w celu omówienia spraw technicznych związanych ze skateparkiem oraz obejrzenia ewentualnych miejsc realizacji zadania. Wstępnie omówione zostały rodzaje nawierzchni stosowanych na skateparkach; kostka betonowa, płyta betonowa monolityczna, płyta asfaltowa. Dokonano wizji lokalnej proponowanych miejsc na usytuowanie skateparku: skwer przy ul. 1-go Maja, skwer przy Ochni - ul. Juliusza Słowackiego (proponowane miejsce we wniosku), skwer przy Ochni - ul. Henryka Sienkiewicza, Stadion Miejski – MOSiR oraz SP nr 9.


- Ze względu na specyficzny charakter tego typu obiektów, które w większości przypadków pełnią rolę obiektów publicznych, a ich lokalizacja winna okazać się jak najmniej problematyczna dla otoczenia i być jak najbardziej przemyślana oraz praktyczna dla potencjalnych użytkowników, Biuro Sportu i Turystyki zorganizowało warsztaty ze specjalistą-expertem. Celem było wypracowanie wytycznych dla przygotowania Programu Funkcjonalno - Użytkowego - czytamy dalej w komunikacie.


Program Funkcjonalno – Użytkowy zakłada budowę skateparku monolitycznego, wylewanego na miejscu metodą torkretowania. Boki skateparku posiadałyby długość 35,95m oraz 7,1m. Skatepark zostanie zlokalizowany na działce nr 321 (przy Orliku MOSiR).


- Na projektowanym skateparku zaplanowano wszystkie elementy niezbędne do stworzenia atrakcyjnego dla przyszłych użytkowników obiektu - dodaje Biuro Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno. - W wyniku konsultacji z potencjalnymi użytkownikami, ustalono budowę takich przeszkód jak: Quarter pipe + roll-in, Funbox z poręczą, Poręcz prosta, Grindbox prosty, Platforma z schodami, poręcz łamana, podjazd i murek prosty, Funbox bez podestu + podjazd.


Element skateparku* - Typ; Wymiary w cm (długość, szerokość, wysokość)

1. Quarter pipe + roll-in 297/385x710x110/145

2. Funbox z poręczą 500x218x503 Poręcz prosta 350x6,3x3697/385x710x110/145

3. Funbox z poręczą 500x218x50

4. Poręcz prosta 350x6,3x36

5. Grindbox prosty 438x80x33

6. Platforma z schodami, poręcz łamana, podjazd i murek prosty 470x460x50

7. Funbox bez podestu + podjazd 480x180/250x50/120

8. Bank ramp 410x710x105Bank ramp, poręcze i inne elementy stalowe będą wykonane ze stali ocynkowanej.


Skatepark będzie posiadał wymagane prawem certyfikaty i atesty wydane przez jednostkę certyfikującą posiadającą akredytację PCA (Polskie Centrum Akredytacji).


Informacja: Biuro Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Kutno

Zobacz także

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie

Startują zapisy do Kutnowskiej Amatorski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna najlepsi w wo…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Już jutro Minifestiwal Projektodawców Ku…

Stal Kutno zagra w finale Ekstraligi Bas…

Był taki mecz… – widowisko historyczne, …

[ZDJĘCIA] Zmodernizują linię kolejową Łó…