Działania "Listopadowy weekend". Policjanci apelują do kierowców

Dodane przez EKU24.net

Począwszy od dnia jutrzejszego do niedzieli policjanci z kutnowskiej komendy w na terenie całego powiatu będą prowadzić działania „Listopadowy weekend". Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, zachowajmy ostrożność na drogach nie zależnie od tego czy jesteśmy pieszymi czy zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu.


Do niedzieli włącznie policjanci pełnić będą szczególny nadzór nad sytuacją na drogach w regionie powiatu kutnowskiego. Mundurowi będą skupiali się na ujawnianiu wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów. Wśród nich są min.: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i niezgodne z przepisami przewożenie dzieci w pojazdach. Mundurowi będą podczas kontroli drogowych rozdawać także ulotki informacyjne zawierające informacje o dopuszczalnych prędkościach na drogach oraz utrzymania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.


Funkcjonariusze będą wyciągali konsekwencje przewidziane prawem za łamanie przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli policjanci nie tylko sprawdzą wymagane dokumenty, ale także stan trzeźwości kierowców. Zwrócą również uwagę na zachowania w relacjach kierowca - pieszy. Zarówno kierujący, jak i piesi muszą stosować się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej.


info: KPP w Kutnie

Zobacz także

GCKSiR w Krośniewicach: "Kochamy Wa…

Gmina Kutno z dofinansowaniem na utworze…

Od jutra duże utrudnienia na autostradzi…

[ZDJĘCIA] Pracowite ferie GKS-u Bedlno

Zbliża się kolejna edycja Zawodów Strzel…

Już dzisiaj konsultacje społeczne dotycz…

Zbliża się Konkurs Kolęd i Pastorałek w …

[ZDJĘCIA] Mnóstwo rekordów życiowych i w…

Zbliża się Turniej Piłki Nożnej w Bedlni…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Zbliżają się Mistrzostwa Krośniewic w wy…

[ZDJĘCIA] Mega Ferie w Szkole Podstawowe…

Ciężarówka i bus zderzyły się na Sklęczk…

Nocna akcja strażaków w Bedlnie. Pożar b…

Kolejna edycja "Ty też masz szansę…

[ZDJĘCIA] Jeździli po wsiach, napadali n…

Jutro na Placu Piłsudskiego w Kutnie pie…

Cenne odkrycie w dawnym ratuszu miejskim