Działania "Listopadowy weekend". Policjanci apelują do kierowców

Dodane przez EKU24.net

Począwszy od dnia jutrzejszego do niedzieli policjanci z kutnowskiej komendy w na terenie całego powiatu będą prowadzić działania „Listopadowy weekend". Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, zachowajmy ostrożność na drogach nie zależnie od tego czy jesteśmy pieszymi czy zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu.


Do niedzieli włącznie policjanci pełnić będą szczególny nadzór nad sytuacją na drogach w regionie powiatu kutnowskiego. Mundurowi będą skupiali się na ujawnianiu wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów. Wśród nich są min.: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i niezgodne z przepisami przewożenie dzieci w pojazdach. Mundurowi będą podczas kontroli drogowych rozdawać także ulotki informacyjne zawierające informacje o dopuszczalnych prędkościach na drogach oraz utrzymania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.


Funkcjonariusze będą wyciągali konsekwencje przewidziane prawem za łamanie przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli policjanci nie tylko sprawdzą wymagane dokumenty, ale także stan trzeźwości kierowców. Zwrócą również uwagę na zachowania w relacjach kierowca - pieszy. Zarówno kierujący, jak i piesi muszą stosować się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej.


info: KPP w Kutnie

Zobacz także

Hattrick Dynela dał wygraną KS. Kutniani…

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[ZDJĘCIA] Profilaktyka Twoją szansą! W K…

Trwają 2. Kutnowskie Spotkania Teatralne…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Kutno straciło ponad 10 milionów złotych…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali senior…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Nowem o…

Kutno przyciąga inwestorów. Hillwood już…

Wystartowała sprzedaż biletów na "S…

Polfarmex Kutno zaprasza do zakupu bilet…

KS z awansem do kolejnej rundy Pucharu P…

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Mycia…

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody Dnia Edukacj…

Osobówka i bus zderzyły się na Sklęczkow…

Wieczorna akcja strażaków w Wojciechowic…

Kraksa na Kościuszki. Zderzyły się dwa a…

Konsultacje społeczne - Program Współpra…