Fatalne wyniki Starostwa Powiatowego - zrealizowano tylko 9 z 19 zaplanowanych inwestycji. Starosta nie widzi problemu

Dodane przez EKU24.net

Rok 2017 z pewnością zostanie zapamiętany w samorządzie z kilku powodów. Nie tylko z uwagi na obchody jubileuszu 150-lecia powiatu, lecz także z powodu licznych kłótni, niepotrzebnych wojen, awantur w radzie powiatu, zmian politycznych i... niezrealizowanych inwestycji, na które czekają mieszkańcy.


To ostatnie - inwestycje, które nie zostały zrealizowane przez Starostwo, budzą niepokój wśród mieszkańców powiatu, którzy z coraz większą niecierpliwością czekają na wykonanie zapowiedzianych remontów.


Liczby mówią same za siebie. Tylko 9 z 19 zaplanowanych inwestycji na 2017 rok przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, zostało zrealizowanych. Część z nich została przesunięta na 2018. I wydawać by się mogło, że statystyki nie napawają optymizmem. Lecz nie dla Starosty Kutnowskiego, który nie widzi problemu w tak niskiej skuteczności w realizowaniu przez Starostwo przedsięwzięć inwestycyjnych.


O sytuację w powiecie i podsumowanie minionego roku oraz o plany na 2018 zapytaliśmy Starostę Kutnowskiego - Krzysztofa Debicha.


- Jako gospodarz stwierdzam, że był to dobry rok dla Powiatu Kutnowskiego. Wachlarz działań, które były zaplanowane w 2017 roku był różnorodny. Z zaplanowanych na 2017 rok 19 przedsięwzięć inwestycyjnych, zrealizowanych zostało 9 - mówi Starosta Kutnowski Krzysztof Debich.


Wachlarz owszem - różnorodny, podobnie jak i skuteczność. 9 zrealizowanych inwestycji na 19 zaplanowanych, to mniej niż połowa.


Rok 2018 również nie zapowiada się kolorowo dla powiatu kutnowskiego. Planowane inwestycje w budżecie na rok 2018 zamykają się w kwocie 7 795 584,87 zł. To niewiele biorąc pod uwagę, iż w 2017 roku remont jedynie drogi Przyzórz - Sójki kosztował 6 592 000 zł.


Wśród inwestycji zaplanowanych na 2018, możemy znaleźć: Wykonanie podjazdu do budynku magazynowego Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Szpitalnej 7, a także Montaż barier energochłonnych w pasach dróg powiatowych. Ponadto, wiodącymi w 2018 roku inwestycjami będą te dotyczące Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Inwestycję zaplanowano w systemie „zaprojektuj i wybuduj" jako wieloletnią na lata 2018-2019.


Patrząc na pełną listę projektów przewidzianych na 2018, nietrudno zauważyć, iż planów Starostwa Powiatowego jest sporo. Szczególnie w roku wyborczym. Ile faktycznie inwestycji zostanie zrealizowanych w 2018? Skuteczność mieszkańcy będą mogli ocenić już w połowie listopada.


Sprawę będziemy monitorować.

Zobacz także

Miłe złego początki. Rezerwy KS odpadły …

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz Państwa Siuda…

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie

Startują zapisy do Kutnowskiej Amatorski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna najlepsi w wo…