Fatalne wyniki Starostwa Powiatowego - zrealizowano tylko 9 z 19 zaplanowanych inwestycji. Starosta nie widzi problemu

Dodane przez EKU24.net

Rok 2017 z pewnością zostanie zapamiętany w samorządzie z kilku powodów. Nie tylko z uwagi na obchody jubileuszu 150-lecia powiatu, lecz także z powodu licznych kłótni, niepotrzebnych wojen, awantur w radzie powiatu, zmian politycznych i... niezrealizowanych inwestycji, na które czekają mieszkańcy.


To ostatnie - inwestycje, które nie zostały zrealizowane przez Starostwo, budzą niepokój wśród mieszkańców powiatu, którzy z coraz większą niecierpliwością czekają na wykonanie zapowiedzianych remontów.


Liczby mówią same za siebie. Tylko 9 z 19 zaplanowanych inwestycji na 2017 rok przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, zostało zrealizowanych. Część z nich została przesunięta na 2018. I wydawać by się mogło, że statystyki nie napawają optymizmem. Lecz nie dla Starosty Kutnowskiego, który nie widzi problemu w tak niskiej skuteczności w realizowaniu przez Starostwo przedsięwzięć inwestycyjnych.


O sytuację w powiecie i podsumowanie minionego roku oraz o plany na 2018 zapytaliśmy Starostę Kutnowskiego - Krzysztofa Debicha.


- Jako gospodarz stwierdzam, że był to dobry rok dla Powiatu Kutnowskiego. Wachlarz działań, które były zaplanowane w 2017 roku był różnorodny. Z zaplanowanych na 2017 rok 19 przedsięwzięć inwestycyjnych, zrealizowanych zostało 9 - mówi Starosta Kutnowski Krzysztof Debich.


Wachlarz owszem - różnorodny, podobnie jak i skuteczność. 9 zrealizowanych inwestycji na 19 zaplanowanych, to mniej niż połowa.


Rok 2018 również nie zapowiada się kolorowo dla powiatu kutnowskiego. Planowane inwestycje w budżecie na rok 2018 zamykają się w kwocie 7 795 584,87 zł. To niewiele biorąc pod uwagę, iż w 2017 roku remont jedynie drogi Przyzórz - Sójki kosztował 6 592 000 zł.


Wśród inwestycji zaplanowanych na 2018, możemy znaleźć: Wykonanie podjazdu do budynku magazynowego Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Szpitalnej 7, a także Montaż barier energochłonnych w pasach dróg powiatowych. Ponadto, wiodącymi w 2018 roku inwestycjami będą te dotyczące Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Inwestycję zaplanowano w systemie „zaprojektuj i wybuduj" jako wieloletnią na lata 2018-2019.


Patrząc na pełną listę projektów przewidzianych na 2018, nietrudno zauważyć, iż planów Starostwa Powiatowego jest sporo. Szczególnie w roku wyborczym. Ile faktycznie inwestycji zostanie zrealizowanych w 2018? Skuteczność mieszkańcy będą mogli ocenić już w połowie listopada.


Sprawę będziemy monitorować.

Zobacz także

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…

Zapraszamy na Festiwal Piosenki Harcersk…