Gminne obchody Święta Niepodległości w Krzyżanowie

10 listopada, w Krzyżanowie, oddano szacunek i pamięć wydarzeniom sprzed 99 lat. Uroczystości związane z lokalnymi obchodami Święta Niepodległości, które poprowadził Dyrektor GOKiS – Marek Ciąpała.

Obchody rozpoczęły się przy pomniku w Krzyżanowie, gdzie delegacje ze szkół w asyście pocztów sztandarowych oraz przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Krzyżanów – Tomasz Jakubowski, Przewodniczący Rady Gminy- Wiesław Czekaj oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Zygmunt Jasiński, złożyli wiązanki kwiatów.

Hołd pamięci oddali strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Młogoszynie. Następnie zgromadzeni mieszkańcy Gminy, poczty sztandarowe szkół oraz strażacy OSP Młogoszyn, przemaszerowali do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie po wzruszającym wprowadzeniu Zygmunta Jasińskiego, odbyła się część artystyczna tegorocznego Święta Niepodległości, przygotowana przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kterach, której przyświecało motto: „Bóg Honor Ojczyzna".

Rangę obchodów podkreśliły krótkie wystąpienia Przewodniczącego Rady Gminy i Wójta Gminy wraz z podziękowaniami w kierunku autorów programu, który uświetnił gminne obchody Święta Niepodległości.


„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

Józef Piłsudski

Zobacz także

Aparat AED dla OSP "Dąbrowszczak…

[AKTUALIZACJA] Nocny wypadek w Józefowie…

Wypadek w Józefowie, osobówka rozbiła si…

Już dzisiaj podniebne patrole policji. C…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Dominik Tomczak w rozmowie z EKU24: …

[AUDIO] Budka, Ambrozik, Kłopotek w spec…

Gmina Żychlin: Skatowali 63-letniego męż…

Znamy plan sparingowy KS Kutno. W środę …

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Zwłoki w Woli Popowej. To zaginiony Jaro…

Przedszkolaki z "Be Happy" poz…

Młodzi wokaliści z MDK z pierwszą nagrod…

WAŻNE: Makabryczne odkrycie pod Żychline…

[ZDJĘCIA] Przemierzyli szlakiem kultury …

Groźne wypadki w powiecie kutnowskim. Ki…

"Wygrywa drużyna, a przegrywa trene…

Pomóż Jackowi Matysiakowi w walce z chor…