• Wybory 2018 - Michał Pacholski

Gminne obchody Święta Niepodległości w Krzyżanowie

10 listopada, w Krzyżanowie, oddano szacunek i pamięć wydarzeniom sprzed 99 lat. Uroczystości związane z lokalnymi obchodami Święta Niepodległości, które poprowadził Dyrektor GOKiS – Marek Ciąpała.

Obchody rozpoczęły się przy pomniku w Krzyżanowie, gdzie delegacje ze szkół w asyście pocztów sztandarowych oraz przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Krzyżanów – Tomasz Jakubowski, Przewodniczący Rady Gminy- Wiesław Czekaj oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Zygmunt Jasiński, złożyli wiązanki kwiatów.

Hołd pamięci oddali strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Młogoszynie. Następnie zgromadzeni mieszkańcy Gminy, poczty sztandarowe szkół oraz strażacy OSP Młogoszyn, przemaszerowali do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie po wzruszającym wprowadzeniu Zygmunta Jasińskiego, odbyła się część artystyczna tegorocznego Święta Niepodległości, przygotowana przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kterach, której przyświecało motto: „Bóg Honor Ojczyzna".

Rangę obchodów podkreśliły krótkie wystąpienia Przewodniczącego Rady Gminy i Wójta Gminy wraz z podziękowaniami w kierunku autorów programu, który uświetnił gminne obchody Święta Niepodległości.


„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

Józef Piłsudski

Zobacz także

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Obwieszczenie o obwodach głosowania

[AKTUALIZACJA] Śmiertelny wypadek w Kroś…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

WAŻNE: Tragiczny wypadek w Krośniewicach…

Marszałek Senatu - Stanisław Karczewski …

Śmiertelny wypadek pod Bedlnem. Potrącił…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[ZDJĘCIA] Kulturalny Dworek przy Narutow…

Zaktualizowana oferta Wypożyczalni samoc…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Wypożyczalnia DUDKI 11 zaprasza

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Śmiertelny wypadek pod Bedlnem. Potrącił…

Nocny pożar na Intermodalnej. W akcji dw…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Jednobramkowe zwycięstwo KS. Kutnianie w…

Trzy punkty dla rezerw KS. Kutnianie wyg…