Kutnianin zdobył Puchar Marszałka Grzegorza Schreibera. Rafał Kanas pojedzie na wycieczkę do Francji!

Dodane przez EKU24.net

​Rafał Kanas, reprezentant Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zdobył mistrzostwo województwa łódzkiego w rozegranym w Ciechocinku finale Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć".


Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku był miejscem finałowej rywalizacji 5. edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć". Natomiast tematem przewodnim były „Dzieje II Rzeczypospolitej".


- Każdy finał ma inną lokalizację, nawiązującą do tematyki konkursowej – powiedział Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego, z którego inicjatywy pięć lat temu wystartował Festiwal Historyczny „Tradycja i Pamięć". – W tej edycji spotkaliśmy się w dworku zbudowanym w 1932 r. Ignacy Mościcki będąc na kuracji w Ciechocinku, był nim tak zachwycony, że zapragnął zbudowania tu letniej rezydencji.


Tradycyjnie uczniowie zmierzyli się w turnieju wiedzy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzem województwa łódzkiego został Rafał Kanas (op. Iwona Smolińska) z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie, który zdobył Puchar Marszałka, wycieczkę do Francji i kartę prezentową Empik o wartości 300 zł. Czwarty w Łódzkiem był inny kutnianin - Michał Olesiński z II LO im. Jana Kasprowicza.


Do Kutna pojechały dwa Puchary Marszałka, bowiem w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych i gimnazjalnych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Ostrowach. Reprezentantka tej placówki, Justyna Jabłonkowska (op. Renata Tokarska) została natomiast mistrzynią powiatu kutnowskiego.


Podczas finału Stowarzyszenie Historyczne 37. Pułk zaprezentowało umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza polskiego w 1939 r., a na zakończenie uczestnicy zjedli posiłek w kuchni polowej.


info. nadesłane

Zobacz także

Kobieto, zbadaj się! W piątek w Kutnie p…

Dziś drugi sparing KS. Kutnianie pojadą …

W Kutnie będzie więcej terenów zielonych…

Przebojowy rock zabrzmi podczas Święta R…

W sobotę niezwykłe wydarzenie na Kutnowi…

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: W…

RSM Pionier - Ogłoszenie

Uwaga kierowcy i pasażerowie MZK! Ulica …

Konrad Reszka na testach w trzecioligowy…

Zmniejszy się kolonia widzewiaków w Kutn…

[WIDEO] Śmierć na drodze pod Krośniewica…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Zalesiu, skoda roztr…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek na kr…

Z ostatniej chwili: Poważny wypadek w Mi…

[WIDEO] Przeżyjmy to jeszcze raz. Zobacz…

Pierwszy test KS zdany. Kutnianie rozbil…

Groźny wypadek w Dobrzelinie. Samochód w…