Kutno przyciąga inwestorów. Hillwood już tu jest

Dodane przez EKU24.net

W Polsce nadal szybko rośnie powierzchnia nieruchomości budowanych w celach logistycznych i produkcyjnych. Uwagę inwestorów zaczynają przyciągać już nie tylko największe miasta, ale także te nieco mniejsze, w tym Kutno.


Od kilku lat kluczowi deweloperzy nie skupiają się już tylko na pięciu najatrakcyjniejszych lokalizacjach, którymi są Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań i Wrocław, ale poszukują nowych lokalizacji blisko najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Zjawisko to potwierdza raport przygotowany przez firmy JLL, Hillwood i Manpower pt. „Small town, big deal. Badanie potencjału nowych lokalizacji magazynowo-przemysłowych w Polsce".


W analizie, która objęła 34 ośrodki z miastami powyżej 100 tys. mieszkańców wraz z otaczającymi je powiatami, jest wspominane również Kutno. Poszczególne miasta były oceniane pod kątem stanu ich infrastruktury transportowej, sytuacji na rynku pracy, lokalnych warunków finansowych, kompetencji regionalnych i stopnia rozwoju lokalnego rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych.


- Choć metodologia raportu przygotowanego przez JLL, Hillwood Polska oraz ManpowerGroup nie obejmowała takich miast jak Kutno, to jednak cieszy mnie, że w kontekście nowych lokalizacji magazynowych w Polsce mówi i pisze się również o Kutnie. Nasze miasto od dziesięcioleci korzysta z idealnego położenia w samym centrum Polski. Sukces Kutnowskiej Strefy Przemysłowej tylko to potwierdza. Co ciekawe, powiat kutnowski generuje obecnie produkcję przemysłową większą niż miasta takie jak Szczecin, Toruń czy Gdynia. Takie zasoby w połączeniu z funkcjonującym terminalem kontenerowym oraz przyjaznym klimatem dla inwestorów sprawiają, że nasze miasto może być kuszącą propozycją dla wielu firm z branży logistycznej – mówi Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Miasta Kutno.

Eksperci zwrócili szczególną uwagę na Kutno z powodu dostępności transportowej miasta. W ciągu około dwóch godzin można z niego dojechać do Warszawy, Łodzi, Poznania czy Bydgoszczy, a więc do największych aglomeracji w Polsce. W działalności logistycznej oznacza to bardzo dużą liczbę odbiorców w zasięgu hipotetycznego magazynu oraz dostęp do potencjalnych pracowników.


- Coraz więcej działających w Polsce firm potrzebuje nowoczesnych powierzchni magazynowo-produkcyjnych poza głównymi lokalizacjami logistycznymi. Rozwój infrastruktury drogowej przyczynia się do powstawania nowych centrów logistycznych w mniejszych lokalizacjach – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska. - Firma Hillwood już wcześniej dostrzegła biznesowy potencjał Kutna, o czym świadczy nowo wybudowane przez nas centrum logistyczne Hillwood Kutno o powierzchni 33 tys. mkw., położone w odległości zaledwie 500 m od węzła „Kutno Wschód" autostrady A1 – dodaje.


Według raportu „Small town, big deal" takie miasta jak Kutno stają się konkurencyjne w stosunku do największych ośrodków dzięki rozbudowie sieci autostrad, niższym kosztom zakupu gruntów oraz bardziej sprzyjającemu rynkowi pracy: dostępności pracowników oraz krótszemu procesowi ich rekrutacji.


Pełna treść raportu dostępna jest na stronie internetowej: tutaj.


***
Informacje o Hillwood
Hillwood to globalny deweloper nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w Europie i Ameryce Północnej.
W Polsce od 5 lat buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Obecnie posiada w Polsce ponad 30 aktywnych obiektów. Swoją działalność skupia na pięciu głównych rynkach magazynowych (Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Górny Śląsk), ale także inwestuje w nowych, perspektywicznych lokalizacjach (np. Częstochowa, Kutno, Świebodzin).

Zobacz także

Porażka rezerw KS na koniec rundy. Widze…

KS Kutno wygrywa w Opocznie i ma już 6 p…

KS Kutno: Weekendowe granie. Rezerwy u s…

Pożar przy Jana Pawła II w Kutnie. Ogień…

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowa liczba drużyn wystąpi w KAHLPN…

Chcą odbudować Krośniewicką Kolej Wąskot…

Kellogg's inwestuje 110 milionów euro w …

Kadeci KKS Pro-Basket MOSiR Kutno idą ja…

Wernisaż wystawy „Morze, człowiek, pejza…

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…