[ZDJĘCIA] Narkotyki, wypadki i samobójstwa - kutnowska policja podsumowała 2018 rok

Dodane przez EKU24.net

4 lutego 2019 roku podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie podsumowano 2018 rok. W odprawie wzięli udział policjanci oraz zaproszeni goście.


Na odprawie rocznej w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierza Kalinowskiego oraz zaproszonych gości podsumowano 2018 rok. W spotkaniu obok Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i Komendantów z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Robert Baryła członek Zarządu Województwa łódzkiego, Prokurator Rejonowy w Kutnie Piotr Helman, Komendant Straży Pożarnej bryg. Marek Myszkowski, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Ochrony Kolei Krzysztof Podlasiak oraz przedstawiciele Urzędów Gmin.


W minionym roku na terenie powiatu kutnowskiego stwierdzono ogółem 1894 przestępstw, a wykrywalność ogólna kształtowała się na poziomie 75,78%. Podczas odprawy podsumowano również roczne funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2018 roku w powiecie kutnowskim wpłynęło za pośrednictwem KMZB 2891 zgłoszeń, z czego 1154 zgłoszeń okazało się potwierdzonych. Prawie 15,5% zgłoszeń zostało wyeliminowanych.


Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podkreślił, iż poziom zaufania społecznego jest największą nagrodą i satysfakcją bowiem 89% Polaków uważa że Polska jest krajem bezpiecznym, 74 % Polaków ocenia pozytywnie pracę Policji. Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański zwrócił uwagę również na wiele inicjatyw podejmowanych w 2018 roku przez kutnowską policję w zakresie działań profilaktyki społecznej i zapewnił, że będą one kontynuowane w 2019 roku. Zwrócił uwagę na wiele pozytywnych postaw naszych policjantów poza służbą, które przyczyniły się wielokrotnie do ratowania ludzkiego życia czy zatrzymywania sprawców przestępstw. Na koniec podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie finansowe które otrzymał w minionym roku.


info: KPP w Kutnie

fot. EKU24

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kto zrobił najładniejszą pisan…

Podpisano porozumienie dotyczące poprawy…

Uczniowie z Wroczyn poznali zasady aktyw…

Paweł Małaszyński i Cochise wystąpią w K…

Ogromny pożar budynku w Waliszewie. Na m…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Akcja w Chochołowie. Spłonął pojazd dost…

[ZDJĘCIA] Konkurs „Wędką czystym wodom c…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Marii Wierzbi…

[ZDJĘCIA] Przebudowa Placu Wolności rozp…

Przedszkole "Kolorowy Świat" w…

Strefa Płatnego Parkowania w Kutnie zawi…

Zbliża się III Biesiada z Kulturą w ŻDK

Trener z Łęczycy pogrąży Widzew? Dzisiaj…

Dziecko uwięzione w mieszkaniu. Z pomocą…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…