Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku był pijany. Policjanci ustalili okoliczności kraksy na Oporowskiej

Dodane przez EKU24.net

To nie sprawca, a pokrzywdzony w kolizji w Kutnie przy ul. Oporowskiej był pod wpływem alkoholu. Kierował samochodem, mając prawie promil w wydychanym powietrzu...mężczyzna stracił prawo jazdy.


Funkcjonariusze kutnowskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło 13 lutego 2020 roku około godziny 14.10 na ul. Oporowskiej w Kutnie. Jak wynikało z ustaleń policjantów, kierujący Seatem Ibiza mężczyzna, podczas wyjeżdżania z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi Opel Astra.

- W wyniku zderzenia samochód Opel Astra, którym kierował 31-letni mieszkaniec naszego powiatu przebił się przez barierkę ochronną i zatrzymał na parkingu sklepu wielkopowierzchniowego, gdzie uszkodził trzy zaparkowane tam samochody osobowe - relacjonują kutnowscy policjanci. - Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, łącznie uszkodzonych zostało pięć pojazdów. Policjanci zbadali trzeźwość kierujących biorących udział w kolizji. Kierujący Seatem Ibiza był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą pojazdu Opel Astra miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.


Nietrzeźwemu kierowcy mundurowi zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.


Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nie tylko złamanie przepisów karnych i odpowiedzialność przed sądem; nietrzeźwy kierowca to również potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zobacz także

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …

Walentynki w Szkole Podstawowej we Wrocz…

Stypendysta z Szkoły Podstawowej we Wroc…

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają…