Paulina Matysiak z Kutna liderką listy Lewicy. Dziś w Kutnie odbyła się konferencja inagurująca kampanię wyborczą do parlamentu [WIDEO + ZDJĘCIA]

Dodane przez EKU24.net

Dziś, o godzinie 9:00, na Placu Piłsudskiego w Kutnie, odbyła się konferencja prasowa, podczas której pojawili się kandydaci z listy Lewicy w nadchodzących, październikowych wyborach do parlamentu.


Liderką listy Lewicy w naszym okręgu jest Paulina Matysiak. Kutnianka, która do niedawna przez wiele lat pracowała w kutnowskim urzędzie miasta, jako pierwsza zabrała głos, otwierając konferencję prasową.


- Szanowni Państwo, Lewica dogadała się. Tak jak obiecaliśmy, do wyborów idziemy razem, wspólnie. Na listach będą przedstawiciele, działacze, członkowie różnych ugrupowań – SLD, Lewicy Razem, Wiosny Roberta Biedronia, ale znajdą tam także państwo działaczy społecznych, osoby które pracują w fundacjach i stowarzyszeniach, są lokalnie rozpoznawane, pracują na rzecz lokalnych społeczności – mówiła podczas dzisiejszej konferencji Paulina Matysiak.


Jak mówi Matysiak, Lewica w parlamencie zamierza skupić się na tym, co do tej pory nie zostało zrealizowane, co jak dotąd szwankuje. Wśród propozycji, wymieniła działania na rzecz ochrony zdrowia, lepszej edukacji, nowoczesnej polityki socjalnej, czy ochrony środowiska.


Liderka listy Lewicy zaznaczyła również, iż konkretne postulaty zostaną przedstawione w najbliższą sobotę - 24 sierpnia - podczas konwencji programowej w Warszawie.


Na dzisiejszej konferencji pojawili się także dwaj inni kandydacie z listy Lewicy - Cezary Olejniczak (SLD) oraz Wiktor Idzikowski (Wiosna).


- Dziś zaczynamy oficjalnie kampanię w naszym okręgu. Zbieramy podpisy, zachęcamy do pracy w komisjach wyborczych - mówiła Paulina Matysiak.


Działacze Lewicy zapowiedzieli, że w trakcie kampanii wyborczej będą szeroko prezentować swój program nie tylko w Kutnie, ale również w całym regionie. 


- To Lewica dba w Polsce o sprawy pracowników, dba o to, żeby ludzie pracy mogli wykonywać swoje obowiązki godnie i uczciwie nie przemęczając się przy tym. Myślę, że tej jesieni w polskim parlamencie może pojawić się Wiosna, może pojawić się SLD i mogą pojawić się przedstawiciele i przedstawicielki Lewicy Razem – dodała na koniec Paulina Matysiak.

Zobacz wideo z dzisiejszej konferencji:

Zobacz także

Spędź ferie zimowe z Żychlińskim Domem K…

Święto Piłki Nożnej w Bedlnie. Za nami T…

ŁKA uruchamia nową trasę. Od 15 grudnia …

[ZDJĘCIA] Pierwsi członkowie „Nudzimisio…

Moto-Mikołaje z kutnowską policją dla dz…

[ZDJĘCIA] Kiermasz świąteczny oraz urocz…

[ZDJĘCIA] Za nami Mikołajki dla najmłods…

[ZDJĘCIA] Jednodniowa Burmistrz Gminy Ży…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA] Kreatywni mogą więcej – Dni K…

Zimowa aura i niskie temperatury. Pomóżm…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Pożar w Żychlinie. Spalił się blaszany g…

Wypadek na autostradzie A1, osobówka roz…

[ZDJĘCIA] Kolejne nowe autobusy MZK Kutn…

Przygotowania do gazyfikacji Żychlina na…

Nocny pożar na autostradzie. W ogniu sta…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…