[PILNE] Poseł PiS - Marek Matuszewski zawieszony w ramach członka partii. To początek końca "układu zgierskiego"?

Dodane przez EKU24.net

- Trzeba skończyć z tymi wszystkimi klikami! – grzmiał jeszcze niedawno Jarosław Kaczyński, podczas swojego wystąpienia w Opolu. I stało się.


Dziś, chwilę po godzinie 15, pojawiła się informacja o zawieszeniu w ramach członka partii, zgierskiego posła PiS - Marka Matuszewskiego (na zdjęciu w środku).


- Decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim - napisała na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.


Zarzuty wyglądają na poważne. Jak donoszą nie tylko lokalne, ale i ogólnopolskie media, nadchodzi kres tzw. „układu zgierskiego".


Czym ma być „układ zgierski"?


O Marku Matuszewskim zrobiło się głośno na początku października br., gdy dziennikarze Faktu, podczas własnego śledztwa dotarli do niewygodnych, aczkolwiek wyjątkowo interesujących informacji.


Jak podawał Fakt, Marek Matuszewski, poseł PiS ze Zgierza, stworzył "pajęczynę" powiązań rodzinnych na państwowych posadach i miejscach na listach PiS. Na bardzo dobrze opłacane stanowiska mieli liczyć córka, syn, chrześniak, cioteczna siostra żony, jej mąż i wiele innych osób.


W opublikowanym artykule wypunktowali członków rodziny Matuszewskiego, którzy mieli zajmować intratne stanowiska.


Dziennikarze wymienili z imienia i nazwiska osoby, wskazując objęte w ostatnich latach stanowiska wraz z kwotami zarobków, a całą sprawę nazwali „układem zgierskim".


Według Faktu, Marek Matuszewski miał być wiodącą postacią w „układzie zgierskim". Związany z PiSem Matuszewski, już od 2005 roku miał na szeroką skalę wprowadzać członków swojej rodziny do władz miasta i spółek skarbu państwa.


Dziennikarze wskazywali w swojej publikacji również kuriozum, do którego doszło w Zgierzu - wybudowanej myjni samochodowej w środku miejskiego parku, która również ma należeć do Matuszewskiego.


Choć Matuszewski nie ma nawet matury, to organizacyjnej sprawności może mu pozazdrościć niejeden profesor – informował tabloid.


Jak informuje Fakt:


Żona Joanna Matuszewska jest wspólniczką w biznesie samochodowym. Myjnię samochodową wybudowała... w środku miejskiego parku. Na nic zdały się protesty mieszkańców i opozycji.


Szwagierka posła - Alicja Antczak dostała w okręgu zgierskim nr 1, jedynkę na liście PiS do sejmiku woj. łódzkiego. Jej mąż jest radnym powiatu z listy PiS. Gdy PiS wygrało wybory, Antczak dostał stołek dyrektora w PGE GiEK. Zarabia tam ponad 257 tys. brutto. Syn państwa Antczaków został jedynką na liście PiS do powiatu zgierskiego, a jego żona Dominika Antczak do Rady Miasta Zgierz.


W jednym z okręgów, listę PiS do Rady Miasta Zgierza otworzył syn posła Piotr. Także córka Karolina postanowiła zostać politykiem, otrzymała dwójkę na liście w wyborach do rady powiatu. Zasiada też w kolejnej spółce Skarbu Państwa, PGNiG w Łodzi.


Fakt wskazywał na wiele więcej powiązań. Pełna lista znajduje się w linku tuż pod artykułem.


Marek Matuszewski został posłem w 2005 roku. Wśród politycznych przyjaciół posła, możemy znaleźć inne, doskonale znane nam osoby - w tym senatorską rodzinę - Przemysława Błaszczyka oraz jego żonę, Monikę Kilar - Błaszczyk.


Senatora Błaszczyka można najczęściej spotkać w towarzystwie Posła Matuszewskiego. Razem pojawiają się na oficjalnych uroczystościach, często krok w krok chodzą ze sobą na wydarzeniach i występują w mediach. To jednak nie wszystko. Przecież to właśnie żonę Błaszczyka - Monikę - promował na różne sposoby Matuszewski, jako idealną osobę na stanowisku burmistrza Łęczycy, przed wyborami samorządowymi odbywającymi się w październiku tego roku.


Jak pokazują ostatnie wydarzenia, prezes partii PiS może mieć pełne ręce roboty. Pojawiły się bowiem informacje, iż to właśnie Senator Przemysław Błaszczyk ma być wśród następnych osób na celowniku Prezesa Kaczyńskiego.


Zalążkiem miała być między innymi wypowiedź Stefana Niesiołowskiego w programie Super Stacji, podczas której to z kolei poseł Platformy Obywatelskiej miał wyśmiać i wypunktować Senatora Błaszczyka z próbą obsadzania stanowisk własną żoną Moniką. Link do artykułu na ten temat, również znajduje się poniżej.


Jak dalej potoczą się losy polityków? Wybory do Sejmu przecież już w przyszłym roku.


W sieci zawrzało, a internauci nie pozostawiają suchej nitki.


"Dopiero teraz?!", ​"Układ zgierski rozsypuje się" - czytamy w komentarzach na ogólnopolskich i lokalnych portalach informacyjnych.


Decyzja o zawieszeniu w prawach członka PiS Posła Marka Matuszewskiego będzie początkiem góry lodowej? Czy ręka prezesa Kaczyńskiego sięgnie również po innych lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości?


Z pewnością przekonamy się już wkrótce.

Stefan Niesiołowski o Senatorze Błaszczyku w telewizji:

...

[WIDEO] Stefan Niesiołowski wyśmiewa Senatora Błaszczyka - odniósł się na antenie do Daszyny i sytuacji w Łęczycy - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Podczas wczorajszego programu w telewizji Superstacja, zaproszony gość - Stefan Niesiołowski - odniósł się do sytuacji w gminie Daszyna oraz w Łęczycy.Program rozpoczął się o godzinie 20:40. Polityk Platformy Obywatelskiej, komentował zakończone dzie
Artykuł dziennikarzy Faktu znajduje się w linku poniżej:

...

TAk wyglądają lokalne układy: Zgierz i Radom pognębią PiS?

Gdy PiS było u władzy 12 lat temu, Jarosław Kaczyński poszukiwał układu. – Trzeba przede wszystkim rozbić ten układ – mówił jako premier. Dziś o układzie jest ciszej, ale też się pojawił na kampanijnym szlaku. 9 września, Opole. Jedna z regionalnych konwencji PiS. Gościem jest Kaczyński. Mówi, że kluczowa jest „równość szans”, a tej najbardziej przeszkadzają lokalne układy i kliki. – Trzeba skończyć z tymi wszystkimi klikami, z tymi wszystkimi blatami – mówi Kaczyński.

Zobacz także

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Ogłoszenie - RSM Pionier

[ZDJĘCIA] Nocny pożar w Wojszycach. Stra…

Nie sprawca, a pokrzywdzony w wypadku by…

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …

[ZDJĘCIA] Konkurs "Zieleń w mieście…

UWAGA: Jest praca! Animex poszukuje nowy…

[ZDJĘCIA] "Zakątek Misia Wojtka…

Wypadek na Oporowskiej w Kutnie. Pięć ro…

Blues w Kutnie podczas Walentynek. Już j…

Wypadek na Sklęczkowskiej. Trzy rozbite …

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wygląda aktualny s…

[ZDJĘCIA] Zakończenie Powiatowego Testu …

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym trwa k…

Zawodnicy "Dziewiątki" Kutno r…

W marcu 48. Premiera Grupy Teatralnej …

Krok od tragedii! Wyrwane przez wiatr dr…