Pod patronatem EKU24: Startuje akcja MotoMikołaje

Dodane przez EKU24.net

Cała akcja MotoMikołaje 2018 zaplanowana jest na dni 1, 8 i 9 grudnia. Pierwsza data to koncert charytatywny, podczas którego zagrają kutnowskie kapele rockowe Xedom oraz Pogo-Da. Podczas jego trwania, przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy wśród uczestników oraz licytacja, przekazanych na ten cel przedmiotów. Z kolei 8 i 9 grudnia to dni, kiedy na kutnowskie ulice wyjadą MotoMikołaje! Pierwszego dnia wśród atrakcji m.in. wystawa motocykli Kutnowskich Motocyklistów, pokaz OSP wraz z wozem strażackim, pokaz tańca z ogniem, darmowa wata cukrowa dla każdego i wiele więcej. Zaś 9 grudnia zostanie przeprowadzona kwesta pod Kutnowskimi Kościołami.


MotoMikołaje są oddolną akcją charytatywną motocyklistów, których celem jest pomoc dzieciom z lokalnej społeczności. Idea całej akcji opiera się na przygotowaniu różnych atrakcji oraz zbiórki pieniędzy i środków rzeczowych w postaci ubrań, zabawek oraz słodyczy. Zajmują się tym współpracujące ze sobą lokalne grupy motocyklowe oraz pasjonaci motoryzacji i dwóch kół, a następnie przekazują je najbardziej potrzebującym. Niewątpliwie, najbardziej charakterystycznym akcentem całej akcji, jest przebieranie się za postać Świętego Mikołaja przez uczestników i wolontariuszy zaangażowanych w pomoc, oraz dojechanie na akcje motocyklem, co nierzadko, w zimowych warunkach, sprawia niesamowite wrażenie.


W ubiegłym roku grupie Kutnowscy Motocykliści udało się zebrać blisko 10.000 zł, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Jesteśmy Dla Was, działającemu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 na ulicy Przemysłowej w Kutnie. Całość kwoty została przeznaczona na zorganizowanie i sfinansowanie najbardziej potrzebującym, niepełnosprawnym podopiecznym wyjazdów, wycieczek i obozów integracyjnych. Ponadto, do uczniów szkoły oraz dzieci z Ośrodka Opiekuoczo- Wychowawczego Tęcza, trafiła masa słodyczy i maskotek zebranych przez Wolontariuszy. Warto nadmienić, że za swoją działalność organizatorzy zostali uhonorowani I miejscem w plebiscycie Kutnowskiego Centrum Informacyjnego (KCI) na wydarzenie roku!


- Tegoroczna edycja Naszej akcji swoją pomocą, podobnie jak w ubiegłym roku, obejmie niepełnosprawne intelektualnie dzieci, będące podopiecznymi Jesteśmy dla Was oraz dzieci z domów dziecka. Jej pierwszym elementem będzie rozprowadzanie kalendarza, który w całości, wraz ze zdjęciami, został przygotowany przez członków grupy motocyklowej we współpracy z lokalnymi fotografami - mówią organizatorzy akcji.


Grupa Kutnowscy Motocykliści oraz Stowarzyszenie Jesteśmy dla Was serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji oraz wsparcia dzieciaków, dla których robimy to wszystko!


Zobacz także:

...

[ZDJĘCIA] Za nami I Charytatywny Turniej Piłki Halowej o puchar MotoMikołaja - EKU24 - Wiadomości Kutno - Dołącz do największej kutnowskiej społeczności - EKU24 - Wiadomości Kutno

Pierwszym punktem corocznej akcji MotoMikołaje był I Charytatywny Turniej Piłki Halowej.Podczas I Turnieju Charytatywnego Piłki Halowej zorganizowanego w ramach akcji MotoMikołaje odbyła się zbiórka pieniędzy, które zasilą budżet Stowarzyszenia "Jest

Zobacz także

Wysiadł z auta na skrzyżowaniu i pobił i…

[ZDJĘCIA] KS wrócił z trzema punktami ze…

Sławomir wystąpi na majówce w Kutnie! Ku…

Dodatkowy sparing rezerw KS-u na remis

Koniec poszukiwań 41-letniego mężczyzny…

Wypadek na Sklęczkowskiej, zderzyły się …

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

[ZDJĘCIA] Poważny wypadek w Kutnie. Osob…

[ZDJĘCIA] Wkrótce zakończenie prac w ul…

Kolejne mecze na czwartoligowych boiskac…

Kiermasz Wielkanocny Rzeźby i Rękodzieła…

Wysypisko śmieci znów się pali. Na miejs…

Uwaga! Do Biedronki trafiły jaja z bakte…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Grzegorza Skr…

[ZDJĘCIA] W dzień wagarowicza z wizytą w…

AKTUALIZACJA: zderzenie trzech samochodó…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dariusz Joński walczy o…