Polfarmex Kutno lepszy od Polonii Leszno

Dodane przez Polfarmex Kutno

Grzegorz Grochowski okazał się bohaterem sobotniego spotkania i poprowadził Polfarmex Kutno do drugiego zwycięstwa w sezonie. Zespół trenera Jarosława Krysiewicza pokonał Timeout Polonią 1912 Leszno 94:87, a popularny Groszek zdobył 29 punktów i miał osiem zbiórek. Wspierali go Jakub Fiszer i Bartosz Majewski. W szeregach gości najlepszy był Stanferd Sanny (18 punktów) a double-double zanotował Szymon Milczyński (14 punktów i 11 zbiórek).

Początek spotkania zapowiadał, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Zawodnicy obu drużyn razi trafieniami dystansowymi, a prowadzenie zmieniało się prawie po każdej akcji. Na trafienia zza łuku Bartosza Majewskiego odpowiadał Filip Dylewicz, jednak żadna z drużyn nie mogła zbudować "bezpiecznej" przewagi. W końcówce kwarty lekką przewagę uzyskali podopieczni Jarosława Krysiewicza, jednak faul przy rzucie zza linii 6,75m na Jakubie Krawczyku, pozwolił gościom z Leszna wyjść na prowadzenie 25:24.

Trafienie Szymona Milczyńskiego na początku drugiej kwarty powiększyło przewagę przyjezdnych. Szybko wróciliśmy do gry, a aktywny Majewski ogrywał defensorów Polonii trafiając raz za razem. Czym bliżej zakończenia pierwszej połowy, tym „kutnowska maszyna" pracowała coraz lepiej. Perfekcyjnie wykorzystywaliśmy błędy przeciwników pomału budując przewagę punktową. Kiedy z pomalowanego nie pomylił się Tomasz Krzywdziński oraz Adrian Matyszkiewicza, a Jakub Fiszer w swoim stylu trafił dwukrotnie, Polfarmex prowadził różnicą 10 oczek (47:37). Prowadzimy do przerwy 47:38.

Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat, a skuteczne dystansowe trafienia dały im remis po 57. Kutnianie odpowiedzieli trzema trafieniami zza łuku, jednak nie mogliśmy wrócić do wcześniej wypracowanej przewagi. W decydujących fragmentach tej części pojedynku dał znać o sobie Grzegorz Grochowski, który najpierw nie pomylił się z dystansu, a następnie dołożył dwa oczka z linii osobistych, zapewniając Polfarmexowi trzypunktową zaliczkę przed decydującą odsłoną (71:68).

Idealnie, bo od serii 7:0 rozpoczęliśmy decydującą kwartę (78:68). Radość nie trwała jednak długo, goście nie zamierzali składać broni i ponownie zbliżyli się na odległość jednego posiadania (78:75). Kutnianie przetrzymali napór gości, a gwoździe do przegranej Polonii zaczęli wbijać Grochowski, Fiszer i Małecki. Końcówka spotkania to mała nerwówka, ale przy kibicującej na stojącą kutnowskiej publiczności zwycięstwo z naszpikowanej gwiazdami Polonią Leszno stało się faktem. Ostatecznie po czterdziestu minutach ciekawego spotkania Polfarmex Kutno pokonały lesznian 94:87.

Polfarmex Kutno - Timeout Polonia 1912 Leszno 94:87 (24:25, 23:13, 24:30, 23:19)

Polfarmex: Grochowski 29, Fiszer 18, Majewski 15, Matyszkiewicz 12, Krajniewski 7, Małecki 7, Krzywdziński 4, Nowakowski 2, Poznański 0.

Timeout Polonia: Sanny 18, Chanas 16, Milczyński 14, Skibniewski 11, Krawczyk 10, Pabian 10, Dylewicz 8, Pruefer 0, Sirijatowicz 0, Trubacz 0.

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …