Policyjny pościg ulicami powiatu kutnowskiego. Uciekał, bo był pijany, podczas rajdu stwarzał zagrożenie. Grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez EKU24.net

46-letni kierujący BMW w miejscowości Nowe Sójki (gm. Kutno) nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za autem. Uciekający kierowca poruszał się z dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcę zatrzymano w Kutnie na ul. Kościuszki. Miał promil alkoholu w organizmie.


W niedzielę, 1 grudnia nad ranem dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po terenie miejscowości Sójki, prawdopodobnie pijany mężczyzna, porusza się BMW. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Policji w Kutnie. Mundurowi zauważyli w rejonie stacji paliw wyjeżdżający wspomniany pojazd.


- Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Kierujący jednak zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za autem, które poruszało się z bardzo dużą prędkością, czym stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym - relacjonują kutnowscy policjanci. - Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w Kutnie na parkingu przy ul. Kościuszki. Podczas ucieczki kierujący doszczętnie zdarł tylną oponę w swoim pojeździe.

Mundurowi zatrzymali brawurowo zachowującego się 46-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. W organizmie miał prawie promil alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking strzeżony.


Teraz 46-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szko…

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…

Kutno ponownie eksploduje kolorami. Pozn…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Akcja strażaków w Bedlnie. Zderzyły się …

Za nami I Mistrzostwa Krośniewic w Wycis…

"Piękna nasza Polska cała i niech t…

Gmina Kutno realizowała projekt podniesi…

Trwa cykl spotkań "Kutno z pasją…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Miniony rok obfitował w wiele istotnych …