Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięte! Kto był najlepszy?

Dodane przez EKU24.net

7 maja 2019 roku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Tegoroczne eliminacje odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Uczniowie szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 10 - 12 lat oraz powyżej 12 lat. Na początek 3-osobowe zespoły zmagały się z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem konkursu był tor przeszkód, który uczniowie mieli pokonać na rowerze. Najlepszą drużyną w kategorii 10-12 lat okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie natomiast w kategorii powyżej 12 lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach. Teraz to uczniowie tych szkół będą reprezentowali powiat kutnowski podczas wojewódzkiego turnieju 17 maja w Piotrkowie Trybunalskim.


Komenda Powiatowa Policji w Kutnie składa serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie Pani Małgorzacie Margulskiej-Haczyk za pomoc w organizacji turnieju. Podziękowania kierujemy również dla Prezydenta Miasta Kutna za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników. Słowa podziękowania kierujemy także dla OSP Dąbrowszczak, którzy pomogli nam w realizacji etapu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas turnieju wojewódzkiego!


info. KPP w Kutnie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Sześć małżeństw z gminy Oporów…

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Ogłoszenie - RSM Pionier

Kutnianie wspólnie zaśpiewają dla Niepod…

[ZDJĘCIA] Prezes Towarzystwa Przyjaciół …

Rusza kolejna edycja "Saskiej Szkoł…

Pracownicy polecają pracę w Kellogg's

[ZDJĘCIA] Za nami Uroczysta Sesja Rady M…

[DUŻO ZDJĘĆ] Obchody Święta Niepodległoś…

Przed nami obchody Narodowego Święta Nie…

Łukasz Dynel show! KS Kutno wygrywa po r…

Diler z Kutna zatrzymany przez policję. …

Na ten film czekała cała Polska! W Kutni…

Rozpoczęły się prace archeologiczne na t…

[ZDJĘCIA] Uczczono pamięć mieszkańców po…

Zbliża się moc świątecznych warsztatów w…

"Skąpiec" w wykonaniu Kutnowsk…