Pożar pomieszczenia kuchennego, wiadra z popiołem i sadzy w kominie. Bilans minionej soboty na terenie powiatu.

Dodane przez EKU24.net

​W minioną sobotę (5 stycznia) na terenie powiatu kutnowskiego doszło do trzech pożarów. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.


Do pierwszego zdarzenia doszło o 11:35. Dyżurny z KP PSP w Kutnie odebrał zgłoszenie o pożarze potrawy na kuchni gazowej, w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Oporowskiej. Na miejsce udały się trzy zastępy z JRG Kutno. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że od pożaru na kuchni, ogniem zajęły się meble kuchenne. Strażacy ugasili pożar jednym prądem wody i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W mieszkaniu przebywało czterech lokatorów, którzy ewakuowali się sami, przed przyjazdem służb. Akcja trwała 43 minuty a straty oszacowano na 30 tys. złotych.


Do kolejnego pożaru doszło o godzinie 12:52, przy ulicy Mickiewicza. Zgłaszający skarżył się na zadymienie w piwnicy oraz na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Trzy zastępy strażaków z JRG Kutno udały się na miejsce. Okazało się, że powodem zadymienia był pożar plastikowego wiadra z popiołem. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Akcja trwała 26 minut.


W godzinach nocnych, do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Strzegocin (gm. Kutno), gdzie zapaliły się sadze w kominie domu jednorodzinnego. Na miejscu pojawiło się w sumie sześć zastępów straży pożarnej: trzy z JRG Kutno i trzy z okolicznych OSP. Strażacy ugasili pożar, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali pomiarów czujnikami na obecność szkodliwych substancji w powietrzu. Akcja trwała godzinę i 36 minut.


zdj.ilustracyjne

Zobacz także

Akcja przy ulicy Lelewela! Bus zderzył s…

[WIDEO] Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie-Azora…

Targi Rolne "W sercu Polski" j…

Pożar domu w Gołębiewie Starym. W akcji …

Akcja gaśnicza przy ulicy Granicznej - t…

Już w niedzielę Festyn Świętojański w Or…

Wypadek w powiecie kutnowskim. Potrącony…

Zbliża się XI Festyn na ludowo w Mieście…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Małgorzaty Ko…

Przedstawiciele Miasta Róż zdominowali p…

"Miska wody dla Twojego pupila…

[ZDJĘCIA] Niezwykła podróż w czasie. Ucz…

Groźny wypadek na autostradzie A1. Zderz…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[ZDJĘCIA] Walczyli o Puchar Prezesa Koła…

Krok od tragedii: bójka w Parku Traugutt…