Pożar pomieszczenia kuchennego, wiadra z popiołem i sadzy w kominie. Bilans minionej soboty na terenie powiatu.

Dodane przez EKU24.net

​W minioną sobotę (5 stycznia) na terenie powiatu kutnowskiego doszło do trzech pożarów. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.


Do pierwszego zdarzenia doszło o 11:35. Dyżurny z KP PSP w Kutnie odebrał zgłoszenie o pożarze potrawy na kuchni gazowej, w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Oporowskiej. Na miejsce udały się trzy zastępy z JRG Kutno. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że od pożaru na kuchni, ogniem zajęły się meble kuchenne. Strażacy ugasili pożar jednym prądem wody i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W mieszkaniu przebywało czterech lokatorów, którzy ewakuowali się sami, przed przyjazdem służb. Akcja trwała 43 minuty a straty oszacowano na 30 tys. złotych.


Do kolejnego pożaru doszło o godzinie 12:52, przy ulicy Mickiewicza. Zgłaszający skarżył się na zadymienie w piwnicy oraz na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Trzy zastępy strażaków z JRG Kutno udały się na miejsce. Okazało się, że powodem zadymienia był pożar plastikowego wiadra z popiołem. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Akcja trwała 26 minut.


W godzinach nocnych, do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Strzegocin (gm. Kutno), gdzie zapaliły się sadze w kominie domu jednorodzinnego. Na miejscu pojawiło się w sumie sześć zastępów straży pożarnej: trzy z JRG Kutno i trzy z okolicznych OSP. Strażacy ugasili pożar, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali pomiarów czujnikami na obecność szkodliwych substancji w powietrzu. Akcja trwała godzinę i 36 minut.


zdj.ilustracyjne

Zobacz także

Młodziczki Młodsze KKS Pro-Basket rozegr…

Urząd Skarbowy w Kutnie: Rozlicz się pop…

Tragiczne odkrycie przy Mickiewicza! Rat…

Z ostatniej chwili: W MOP Krzyżanów ulat…

Zmniejszy się kolonia widzewiaków w Kutn…

Wystawa “Na nowo. Warszawiacy 1945-1955”…

Juniorzy Starsi kończą rozgrywki na trze…

Drugie śniadanie z reportażem w ramach F…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Kadeci KKS Pro-Basket Gambit Kutno rozpo…

Konsultacje społeczne w sprawie nowych z…

Ponad 1000 interwencji, 31 ofiar śmierte…

Koszykarze Polfarmex'u Kutno z wizytą w …

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

Wernisaż wystawy zdjęć Marcina Sautera i…

Zaginęła Sylwia Wawszczak! Policja prosi…

G. Brochocki: "Kutno to bardzo dobr…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…