Pożar pomieszczenia kuchennego, wiadra z popiołem i sadzy w kominie. Bilans minionej soboty na terenie powiatu.

Dodane przez EKU24.net

​W minioną sobotę (5 stycznia) na terenie powiatu kutnowskiego doszło do trzech pożarów. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.


Do pierwszego zdarzenia doszło o 11:35. Dyżurny z KP PSP w Kutnie odebrał zgłoszenie o pożarze potrawy na kuchni gazowej, w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Oporowskiej. Na miejsce udały się trzy zastępy z JRG Kutno. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że od pożaru na kuchni, ogniem zajęły się meble kuchenne. Strażacy ugasili pożar jednym prądem wody i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W mieszkaniu przebywało czterech lokatorów, którzy ewakuowali się sami, przed przyjazdem służb. Akcja trwała 43 minuty a straty oszacowano na 30 tys. złotych.


Do kolejnego pożaru doszło o godzinie 12:52, przy ulicy Mickiewicza. Zgłaszający skarżył się na zadymienie w piwnicy oraz na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Trzy zastępy strażaków z JRG Kutno udały się na miejsce. Okazało się, że powodem zadymienia był pożar plastikowego wiadra z popiołem. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Akcja trwała 26 minut.


W godzinach nocnych, do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Strzegocin (gm. Kutno), gdzie zapaliły się sadze w kominie domu jednorodzinnego. Na miejscu pojawiło się w sumie sześć zastępów straży pożarnej: trzy z JRG Kutno i trzy z okolicznych OSP. Strażacy ugasili pożar, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali pomiarów czujnikami na obecność szkodliwych substancji w powietrzu. Akcja trwała godzinę i 36 minut.


zdj.ilustracyjne

Zobacz także

Wypadek na Sklęczkowskiej, zderzyły się …

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

[ZDJĘCIA] Poważny wypadek w Kutnie. Osob…

[ZDJĘCIA] Wkrótce zakończenie prac w ul…

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społeczn…

Kolejne mecze na czwartoligowych boiskac…

Kiermasz Wielkanocny Rzeźby i Rękodzieła…

Wysypisko śmieci znów się pali. Na miejs…

Uwaga! Do Biedronki trafiły jaja z bakte…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Grzegorza Skr…

[ZDJĘCIA] W dzień wagarowicza z wizytą w…

AKTUALIZACJA: zderzenie trzech samochodó…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dariusz Joński walczy o…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na A1. Trzy …

[ZDJĘCIA] Kutnowskie place zabaw doposaż…

[ZDJĘCIA] Rozstrzygnięto przetarg na prz…

Kolejny pożar wysypiska śmieci w Krzyżan…