PSL wywalczy emerytury bez podatku? P. Bejda: "Byłaby to sprawiedliwość dziejowa!"

Dodane przez EKU24.net

​Poseł Paweł Bejda, wspólnie ze swoimi współpracownikami, podczas specjalnej konferencji prasowej, przedstawił plany ustawodawcze Polskiego Stronnictwa Ludowego na pierwsze półrocze 2018 r. 


Wprowadzenie emerytury bez podatku, 500 plus dla seniorów i pracowników Ochotniczej Straży Pożarnej oraz likwidacja zmiany czasu - to główne propozycje legislacyjne Polskiego Stronnictwa Ludowego na pierwsze półrocze 2018 r. Według posła Pawła Bejdy, flagowym projektem PSL będą emerytury bez podatku. Jak mówił podczas konferencji prasowej, byłby to ogromny zastrzyk finansowy dla emerytów.

- Wszystkie projekty są bardzo ważne, ale musi być ten wyróżniony. Z problemem podatków od emerytur zmaga się około dziesięć milionów Polaków. Starsze osoby często pytają mnie, czy to nie najwyższy czas, by przestać płacić taki podatek. Według mnie byłaby to sprawiedliwość dziejowa! To najwyższy czas, aby emeryt otrzymywał swoje „wynagrodzenie" bez płacenia podatków. Robił to przecież przez całe swoje pracownicze życie – mówi w rozmowie z EKU24, Poseł Paweł Bejda.

PiS od 1 stycznia podniósł wiek emerytalny dla rolników o 5 lat. Jak informował Bejda, ludowcy będą walczyć, aby ten wiek emerytalny był zachowany na poziomie 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn. Polskie Stronnictwo Ludowe, na czele z P. Bejdą, postuluje też o wprowadzenie świadczenia 500 plus dla emerytów i seniorów. Ten ostatni projekt został jednak odrzucony przez PiS.

- Niestety tuż przed Świętami Bożego Narodzenia projekt został odrzucony przez PiS. Na pewno wrócimy do tego tematu. Będziemy chcieli spotkać się ze wszystkimi klubami, aby zachęcić ich do poparcia tego projektu - kontynuuje P. Bejda. 


Ludowcy mają także zająć się projektami „godzina dla rodziny" i „złotówka za złotówkę", które mają na celu zagwarantować „lepsze życie" dla Polaków. Zgodnie z pomysłem PSL, jedno z rodziców ma pracować o godzinę krócej, aby poświęcić ją swoim bliskim. Natomiast rodziny, które nie otrzymają „500 plus" przez to, że nieznacznie przekraczają próg zarobków mogłyby otrzymać świadczenie pomniejszone o tę kwotę.

- Nieznaczne przekroczenie progu zarobków powoduje, że świadczenie 500 plus nie jest wypłacane. Chcemy to zmienić, aby rodziny nie były pozbawione tego wsparcia, które jest dla nich bardzo ważne, bo zmagają się z dużymi problemami - dodaje Poseł Paweł Bejda. - Podobnie jest z projektem „godzina dla rodziny". W tym przypadku jedno z rodziców będzie mogło poświęcić tę godzinę więcej swojej rodzinie, chociażby na pójście z dzieckiem do lekarza, czy przygotowanie gorącego obiadu.

Zobacz także

Zbliża się Turniej Piłki Nożnej w Bedlni…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Zbliżają się Mistrzostwa Krośniewic w wy…

[ZDJĘCIA] Mega Ferie w Szkole Podstawowe…

Ciężarówka i bus zderzyły się na Sklęczk…

Nocna akcja strażaków w Bedlnie. Pożar b…

Kolejna edycja "Ty też masz szansę…

[ZDJĘCIA] Jeździli po wsiach, napadali n…

Jutro na Placu Piłsudskiego w Kutnie pie…

Cenne odkrycie w dawnym ratuszu miejskim

[ZDJĘCIA] Za nami Ferie w GOK Bedlno

Potrącenie na ul. Chrobrego w Kutnie. 15…

Przed zakupem lepiej sprawdzić telewizor…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Straż Graniczna zlikwi…

O rundzie jesiennej, celach zespołu i…

[ZDJĘCIA] Obchody 157. rocznicy Powstani…

Akcja strażaków w jednym z domów w Żabik…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…