Radny Rady Gminy Kutno, Sylwester Wójkowski jedzie do Teksasu. "To spełnienie marzeń i możliwość wymiany doświadczeń"

Dodane przez EKU24.net

Sylwester Wójkowski, Radny Rady Gminy Kutno oraz Sołtys Gołębiewka Nowego znalazł się w gronie dziesięciu osób z Polski, które w ramach Programu Wymiany Młodych Rolników pojadą do Teksasu.


Program Wymiany Młodych Rolników trwa 5 tygodni i ma dostarczyć młodym ludziom wiedzy i doświadczenia, które będą przydatne w dalszej pracy w gospodarstwie. Program realizowany jest w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Co roku w tym samym czasie polscy rolnicy wyjeżdżają na farmy do Teksasu, a młodzież z Teksasu przyjeżdża do polskich gospodarstw.


- Pomysł zrodził się z czystej ciekawości i chęci poznania tamtej kultury. Będzie to też spełnienie swoich marzeń z dzieciństwa - mówi w rozmowie z EKU24, Sylwester Wójkowski, który jako jedyny z województwa łódzkiego weźmie udział w programie. - Chciałbym zapoznać się z tym, jak wygląda rolnictwo w Teksasie, jakie mają podejście i jak sobie radzą ze swoimi codziennymi problemami w rolnictwie, przy produkcji roślinnej czy niedobrze wody oraz z tym, jak wygląda ich kultura.


Taki wyjazd będzie zarówno korzyścią dla dla Sylwestra Wójkowskiego, jak dla gminy Kutno czy nawet całego powiatu kutnowskiego.


- Liczę, że poznam jakichś ciekawych ludzi, z którymi wymienię się doświadczeniami. Z racji tego, że będą tam także uczestnicy z innych regionów Polski, to także od nich będę mógł się czegoś nauczyć - dodaje S. Wójkowski. - Chciałbym wypromować naszą gminę, a przy okazji zobaczyć jak promują się tam, w Teksasie i jak pozyskują środki na inwestycje.


Organizatorem Programu w Polsce jest Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego i Agro Biznes Klubem. Ponadto Partnerami Programu są: Bayer Sp. z o.o., Syngenta, Procam, Agrocentrum i Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomż

Zobacz także

Wypadek w powiecie kutnowskim. Potrącony…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Małgorzaty Ko…

Przedstawiciele Miasta Róż zdominowali p…

"Miska wody dla Twojego pupila…

[ZDJĘCIA] Niezwykła podróż w czasie. Ucz…

Groźny wypadek na autostradzie A1. Zderz…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[ZDJĘCIA] Walczyli o Puchar Prezesa Koła…

Krok od tragedii: bójka w Parku Traugutt…

Kutnowska Policja na "Dniach otwart…

[ZDJĘCIA] Igor Filipczak Wakacyjnym Mist…

Rezerwy KS Kutno awansowały do Klasy Okr…

Kutnowski Magazyn Informacyjny - Bilans …

Serwis informacyjny Telewizji Kutno - 14…

Wypadek pod Krośniewicami. Auto osobowe …

Plac Wolności: PRACE WSTRZYMANE. Jacek B…