Spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w Żychlińskim Domu Kultury

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

Dzisiaj ponownie na scenie Żychlińskiego Domu Kultury gościliśmy aktorów Teatru Kultureska z Krakowa, którzy zaprezentowali zabawny i porywający spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku".


Teatr Kultureska to profesjonalny teatr dla dzieci, który oferuje oryginalne spektakle oparte na autorskich scenariuszach i muzyce. Piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i opatrzone ekspresyjną choreografią. Dodatkowymi atutami tych spektakli jest barwna scenografia, niepowtarzalne kostiumy i wyjątkowe efekty sceniczne. Młodzi, energiczni aktorzy z doświadczeniem w kontaktach z najmłodszym widzem preferują formułę spektakli interaktywnych, które angażują dzieci w różnorodne zadania i uczą poprzez zabawę.


Jako że temat ekologii i ochrony środowiska jest bliski sercu każdego z nas, Żychliński Dom Kultury oraz Urząd Gminy Żychlin zaprosił dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej na spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku" w wykonaniu aktorów z Teatru Kultureska. Tematy ekologiczne w interesujący sposób zostały wplecione w fabułę spektaklu. Dzięki bajkowym postaciom – owieczce Oli, wilkowi Witkowi, Leśnej Wróżce – dzieci uczą się dbać o środowisko naturalne i pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie uczy szacunku wobec przyrody oraz uwrażliwia na liczne problemy środowiska. Istotną puentą przedstawienia jest też to, żeby nikogo nie oceniać po pozorach, wierzyć w siebie i w swoje marzenia, patrzeć na świat pozytywnie i szukać w nim przyjaciół.


Spektakl, jak każda propozycja Teatru Kultureska, zachwycał rozmachem i profesjonalizmem. Dzieci zaangażowały się w widowisko, żywo reagując na akcję przedstawienia, zaś kulminacją pozytywnych emocji był wspólny taniec z aktorami na zakończenie przedstawienia.


Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i następny niezwykły spektakl.

Zobacz także

KS II Kutno rozpoczyna walkę o punkty. N…

Działoszyn zdobyty. Kolejna wygrana KS K…

Za nami Międzynarodowy mecz w Żychlinie…

Zaginął mieszkaniec gminy Kutno. Policja…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[ZDJĘCIA] Inauguracyjna wygrana KS Kutno…

Udana inauguracja KS-u. Pięć goli i okaz…

Tragiczny wypadek nad Bałtykiem. Utonął …

Jutro międzynarodowy mecz w Żychlinie. G…

99. rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto…

Krzysztof Krajniewski nowym zawodnikiem …

Pożar samochodu na autostradzie A1! W ak…

Poważny wypadek na A1. Zderzyły się dwa …

Wracają ligowe emocje. KS Kutno zainaugu…

[ZDJĘCIA] Kilka minut dzieliło od traged…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek pod Kutnem, aut…

Animator Osiedlowy na 5! Startują zajęci…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…