Spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w Żychlińskim Domu Kultury

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

Dzisiaj ponownie na scenie Żychlińskiego Domu Kultury gościliśmy aktorów Teatru Kultureska z Krakowa, którzy zaprezentowali zabawny i porywający spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku".


Teatr Kultureska to profesjonalny teatr dla dzieci, który oferuje oryginalne spektakle oparte na autorskich scenariuszach i muzyce. Piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i opatrzone ekspresyjną choreografią. Dodatkowymi atutami tych spektakli jest barwna scenografia, niepowtarzalne kostiumy i wyjątkowe efekty sceniczne. Młodzi, energiczni aktorzy z doświadczeniem w kontaktach z najmłodszym widzem preferują formułę spektakli interaktywnych, które angażują dzieci w różnorodne zadania i uczą poprzez zabawę.


Jako że temat ekologii i ochrony środowiska jest bliski sercu każdego z nas, Żychliński Dom Kultury oraz Urząd Gminy Żychlin zaprosił dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej na spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku" w wykonaniu aktorów z Teatru Kultureska. Tematy ekologiczne w interesujący sposób zostały wplecione w fabułę spektaklu. Dzięki bajkowym postaciom – owieczce Oli, wilkowi Witkowi, Leśnej Wróżce – dzieci uczą się dbać o środowisko naturalne i pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie uczy szacunku wobec przyrody oraz uwrażliwia na liczne problemy środowiska. Istotną puentą przedstawienia jest też to, żeby nikogo nie oceniać po pozorach, wierzyć w siebie i w swoje marzenia, patrzeć na świat pozytywnie i szukać w nim przyjaciół.


Spektakl, jak każda propozycja Teatru Kultureska, zachwycał rozmachem i profesjonalizmem. Dzieci zaangażowały się w widowisko, żywo reagując na akcję przedstawienia, zaś kulminacją pozytywnych emocji był wspólny taniec z aktorami na zakończenie przedstawienia.


Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i następny niezwykły spektakl.

Zobacz także

Prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński pop…

[WIDEO] Trzy pytania do... Mariusza Koza…

[ZDJĘCIA] Piknik z Kulturą w żychlińskim…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Jutro rusza Piknik wśród Róż w Kutnie. S…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Urszuli Macio…

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno kończą rozg…

Nocna interwencja strażaków. Na krajowej…

Kolejne badania mammograficzne przed Sta…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Adamowicach, osobówk…

WAŻNE: Wypadek w Adamowicach, jedna osob…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

[WIDEO] Serwis informacyjny Telewizji Ku…

[WIDEO] Trzy pytania do... Danuty Blus

[ZDJĘCIA] Miejskie inwestycje drogowe w …

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Piąte miejsce Skrzatek KKS Pro-Basket Si…