Spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w Żychlińskim Domu Kultury

Dodane przez Urząd Gminy Żychlin

Dzisiaj ponownie na scenie Żychlińskiego Domu Kultury gościliśmy aktorów Teatru Kultureska z Krakowa, którzy zaprezentowali zabawny i porywający spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku".


Teatr Kultureska to profesjonalny teatr dla dzieci, który oferuje oryginalne spektakle oparte na autorskich scenariuszach i muzyce. Piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i opatrzone ekspresyjną choreografią. Dodatkowymi atutami tych spektakli jest barwna scenografia, niepowtarzalne kostiumy i wyjątkowe efekty sceniczne. Młodzi, energiczni aktorzy z doświadczeniem w kontaktach z najmłodszym widzem preferują formułę spektakli interaktywnych, które angażują dzieci w różnorodne zadania i uczą poprzez zabawę.


Jako że temat ekologii i ochrony środowiska jest bliski sercu każdego z nas, Żychliński Dom Kultury oraz Urząd Gminy Żychlin zaprosił dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej na spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku" w wykonaniu aktorów z Teatru Kultureska. Tematy ekologiczne w interesujący sposób zostały wplecione w fabułę spektaklu. Dzięki bajkowym postaciom – owieczce Oli, wilkowi Witkowi, Leśnej Wróżce – dzieci uczą się dbać o środowisko naturalne i pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie uczy szacunku wobec przyrody oraz uwrażliwia na liczne problemy środowiska. Istotną puentą przedstawienia jest też to, żeby nikogo nie oceniać po pozorach, wierzyć w siebie i w swoje marzenia, patrzeć na świat pozytywnie i szukać w nim przyjaciół.


Spektakl, jak każda propozycja Teatru Kultureska, zachwycał rozmachem i profesjonalizmem. Dzieci zaangażowały się w widowisko, żywo reagując na akcję przedstawienia, zaś kulminacją pozytywnych emocji był wspólny taniec z aktorami na zakończenie przedstawienia.


Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i następny niezwykły spektakl.

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…