Szok! 42-latek znęcał się nad swoim malutkim dzieckiem. Prokuratura w Kutnie wydała przeciw mężczyźnie akt oskarżenia

Dodane przez EKU24.net

Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 42 – letniemu mężczyźnie, zarzucając mu usiłowanie zabójstwa syna i znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Matka dziecka oskarżona została o narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


W dniu 6 kwietnia 2018 roku, do szpitala w Kutnie zgłosiła się kobieta z 6 – miesięcznym synem. Twierdziła, że dziecko źle się czuje. Personel medyczny zauważył na ciele chłopca obrażenia, które mogły wskazywać na stosowanie przemocy. Jego stan był ciężki i konieczne było przewiezienie go do specjalistycznej placówki medycznej w Łodzi, gdzie poddany został operacji. Z uwagi na charakter obrażeń stwierdzonych u dziecka lekarze zawiadomili policję.


Rodzice zostali zatrzymani. W toku śledztwa ustalono, że 42 – latek znęcał się nad dzieckiem od grudnia 2017 roku. Szarpał chłopca za szyję oraz tułów, uderzał ręką po plecach i potrząsał nim, w wyniku czego spowodował u dziecka obrażenia ciała w postaci podbiegnięć krwawych na szyi, drobnych wybroczyn krwawych na twarzy i klatce piersiowej, a także obustronnych przewlekłych krwiaków podtwardówkowych wraz z obrzękiem mózgu. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa syna, znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała skutkujących ciężkim kalectwem. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Aktem oskarżenia objęta została także 22 – letnia matka chłopca. Przedstawiono jej zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mimo bowiem ciążącego na niej obowiązku opieki nad dzieckiem, mając świadomość że jest ono ofiarą przemocy ze strony partnera, pozostawiała je pod jego opieką. Nie podejmowała skutecznych działań, które mogłyby zapobiec cierpieniom syna.


Podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że w dniu 6 kwietnia 2018 roku wyszła z domu rano, a z dzieckiem został jej partner. Gdy po kilku godzinach wróciła, z chłopcem było wszystko w porządku. Następnie, wyszła ponownie. Po pewnym czasie 42 – latek zadzwonił do niej, twierdząc że dziecko leży w łóżku i nie chce jeść. Wróciła do domu i wspólnie udali się do lekarza. Kobieta wskazała, iż zachowania partnera ją niepokoiły i uważała je za groźne. Jednak pomimo, że 42 – latek przyznał się jej, że uderzył niemowlę to nie powiadomiła o tym stosownych służb.


W toku postępowania oskarżeni poddani zostali obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Biegli nie dopatrzyli się podstaw kwestionowania ich poczytalności.


info. Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Zobacz także

EtnoPuls – z północy na południe łódzkie…

[ZDJĘCIA] Nagrodzeni nauczyciele szkół i…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[ZDJĘCIA] Dzisiejsze zwycięstwo KS Kutno…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Nerwowa końcówka meczu przy Kościuszki. …

Wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i zagin…

[ZDJĘCIA] W Starostwie Powiatowym w Kutn…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Kutnie powstanie stacja łado…

KS Kutno: Po trzy punkty! "Jedynka…

Zemsta w nowej odsłonie Kutnowskiej Amat…

RSM Pionier - Ogłoszenia

Dachowanie osobówki na autostradzie. Na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Wypadek w Kajewie, cię…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Kajewie. Trwa…

Stand-up Comedy Show w Kutnie. Wystąpi R…