To już jutro! Pięć dni ogromnych atrakcji podczas Kutnowskiej Majówki

Dodane przez EKU24.net

Przed nami długo wyczekiwany weekend majowy. Tradycyjnie w Kutnie odbędzie się mnóstwo wydarzeń. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.


Już jutro (1 maja) startuje kolejna edycja Kutnowskiej Majówki, a raz z nią moc atrakcji. Środa rozpoczniemy od wydarzenia pod nazwą "Wakacje z Duchami PRL-u" (szczegóły TUTAJ), które odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury i najbliższej okolicy. O godzinie 18:00 startuje blok koncertowy. Tego dnia przed kutnianami wystąpią: Long&Junior (ok. 18:00), After Party (ok. 19:00) oraz Sławomir (ok. 20:30)!


2 maja to Dzień Flagi, podczas którego harcerze przygotują akcję popularyzującą Święto "Biało - Czerwona 2019". O godzinie 11:30 z Placu Wolności na Plac Piłsudskiego ruszy przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Konin. Tam odbędą się: podniesienie flagi i odegranie hymnu, a także przygotowane przez harcerzy gry i animacje. Jednym z punktów jest także Bieg ku Biało-Czerwonej (Plac Piłsudskiego i Park Traugutta).


W czwartek nie zabraknie również koncertów. O godzinie 18:00 na scenie zlokalizowanej na terenach nad Ochnią wystąpią Łona i Webber & The Pimps Band (ok. 18:00) oraz Sebastian Riedel & Cree (ok. 20:00).


Piątek, 3 maja to oczywiście 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godzinie 10:00 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Kutnie odbędzie się Msza Święta, po której uczestnicy wyruszą na Plac Piłsudskiego, gdzie odbędą się kolejne uroczystości patriotyczne.


Od 1 do 5 maja na uczestników czekać będą: Jarmark Majowy (Plac Piłsudskiego) oraz Lunapark (Tereny Rekreacyjne nad Ochnią). Natomiast w dniach 3-5 maja na Placu Piłsudskiego powstanie Rynek Smaków. Amatorzy dobrego jedzenia będą mogli skorzystać z Food Trucków.


Pamiętajcie, że podczas wydarzeń wystąpią utrudnienia w ruchu, o których szczegółowo mówimy TUTAJ.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Dzisiejszy mecz rezerw KS w ob…

KS Kutno w kolejnej rundzie Pucharu Pols…

Miłe złego początki. Rezerwy KS odpadły …

[ZDJĘCIA] Piękny jubileusz Państwa Siuda…

[ZDJĘCIA] Obchody 80. rocznicy napaści s…

Pucharowe granie już dziś. Do Kutna przy…

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

Pod patronatem EKU24: Showdown - nie tyl…

WAŻNE: Wypadek na autostradzie A1! Łoś w…

Jubileusz 70-lecia istnienia Ochotniczej…

[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękowała za tego…

Wkrótce startują Kutnowskie Dni Seniora…

Z piekła do nieba. KS ze zwycięstwem w N…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Już jutro Dożynki w Gminie Kutno. Wójt J…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Bezpieczna droga do szkoły w Grabowie