To już jutro! Pięć dni ogromnych atrakcji podczas Kutnowskiej Majówki

Dodane przez EKU24.net

Przed nami długo wyczekiwany weekend majowy. Tradycyjnie w Kutnie odbędzie się mnóstwo wydarzeń. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.


Już jutro (1 maja) startuje kolejna edycja Kutnowskiej Majówki, a raz z nią moc atrakcji. Środa rozpoczniemy od wydarzenia pod nazwą "Wakacje z Duchami PRL-u" (szczegóły TUTAJ), które odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury i najbliższej okolicy. O godzinie 18:00 startuje blok koncertowy. Tego dnia przed kutnianami wystąpią: Long&Junior (ok. 18:00), After Party (ok. 19:00) oraz Sławomir (ok. 20:30)!


2 maja to Dzień Flagi, podczas którego harcerze przygotują akcję popularyzującą Święto "Biało - Czerwona 2019". O godzinie 11:30 z Placu Wolności na Plac Piłsudskiego ruszy przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Konin. Tam odbędą się: podniesienie flagi i odegranie hymnu, a także przygotowane przez harcerzy gry i animacje. Jednym z punktów jest także Bieg ku Biało-Czerwonej (Plac Piłsudskiego i Park Traugutta).


W czwartek nie zabraknie również koncertów. O godzinie 18:00 na scenie zlokalizowanej na terenach nad Ochnią wystąpią Łona i Webber & The Pimps Band (ok. 18:00) oraz Sebastian Riedel & Cree (ok. 20:00).


Piątek, 3 maja to oczywiście 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godzinie 10:00 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Kutnie odbędzie się Msza Święta, po której uczestnicy wyruszą na Plac Piłsudskiego, gdzie odbędą się kolejne uroczystości patriotyczne.


Od 1 do 5 maja na uczestników czekać będą: Jarmark Majowy (Plac Piłsudskiego) oraz Lunapark (Tereny Rekreacyjne nad Ochnią). Natomiast w dniach 3-5 maja na Placu Piłsudskiego powstanie Rynek Smaków. Amatorzy dobrego jedzenia będą mogli skorzystać z Food Trucków.


Pamiętajcie, że podczas wydarzeń wystąpią utrudnienia w ruchu, o których szczegółowo mówimy TUTAJ.

Zobacz także

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

[ZDJĘCIA] Kolejne małżeństwa z Kutna obc…

Wieczorny pożar stodoły w Bedlnie. Całon…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Zawodnik KS Kutno trafi do I ligi? Młody…

W Kutnie odbędzie się Koncert Relaksacyj…

Niebezpiecznie w Wojszycach. Samochód ci…

To już pewne! Padł kolejny rekord WOŚP w…

Kontrola drogowa doprowadziła do ujawnie…

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szko…

Wykorzystywał seksualnie swoją niepełnos…

Pan Sylwester potrzebuje pomocy. Rodzina…

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Wypadek w gminie Krzyżanów, auto wypadło…

Justyna Szafran wystąpi w Centrum Teatru…

Piosenka literacka w folkowych brzmienia…